Ofruesi kryesor i zgjidhjeve të printimit dixhital UniPrint në Kinë

f01b8925

●Teknologjia e fundit

Printerët dixhitalë UniPrint adoptojnë teknologjinë e përparuar Print-on-Demand dhe aplikohen nga prodhime të vogla deri në aplikime industriale në shkallë të gjerë.

●Përvojë teknike

Stafi i UniPrint ka mesatarisht mbi 10 vjet përvojë.Ne kemi një ekip me përvojë profesionistësh të softuerit dhe harduerit.Ne gjithashtu kemi një ekip të veçantë R & D për të ofruar zgjidhje printimi të personalizuara sipas nevojave unike të klientëve.

●Made in Profession

Me shumë vite përvojë në industrinë e printimit dixhital, UniPrint ka fituar njohuri në shumë fusha, ne ofrojmë printera dixhitalë me cilësi të lartë dhe profesionale për të arritur një biznes fitimprurës të klientëve.

●Zgjidhjet me një ndalesë

UniPrint ofron zgjidhje printimi dixhital për shumë aplikacione: printer çorapesh, printer Sublimation, DTG, printer DTF, printer UV, printer rrotullues UV, pajisje Pre&Post, furnizime harxhuese dhe shumë më tepër.

Si përfiton UniPrint nga biznesi juaj i personalizuar i printimit

UniPrint ju ofron zgjidhje të ndryshme printimi për të realizuar biznesin tuaj të printimit të personalizuar

/dtf-printer1/

Printer DTF

Printeri DTF është direkt në makinën e printimit të filmave, e cila është ideale për dyqane me pakicë, punëtori të prodhimit masiv, etj. Zgjidhjet e tij gjithëpërfshirëse dhe me kosto efektive për veshjet

/shërbimi i shtypjes/

Shërbim printimi

Uniprint ju ofron shërbimin e printimit dixhital për çorape dhe bluza.Duke përdorur makineritë tona të teknologjisë së avancuar

/rotary-uv-printer/

Printer rrotullues UV

Printeri rrotullues UV është një printim dixhital me bojë UV që ju ndihmon të printoni produkte cilindrike dhe konike

/printer-çorape/

Printer çorape

Printer çorapesh që përdoret për të printuar lloje të ndryshme materialesh Çorape si pambuku, poliestër, najloni dhe leshi.Dhe madje edhe veshja pa probleme si mëngë dhe shami etj

/up1804-dye-sublimation-printer/

Printer sublimimi

Printerët e sublimimit mund të aplikohen në shumë produkte tekstili dhe sinjalistike.Për sa kohë që ato janë materiale me përmbajtje të lartë poliestër.

/uv2513/

Printer UV me shtrat të sheshtë

Printerët me shtrat të sheshtë UV përdoren për të printuar çdo lloj nënshtrese të sheshtë për reklamim, si qelqi, druri, qeramika, akriliku etj.

/dtg-printer-2/

Printer DTG

Printeri DTG për printimin e bluzave mund të aplikohet si në bluza me ngjyrë të errët ashtu edhe në bluza të bardha, ose në kapuç, xhinse, çanta mbathje etj.

Si UniPrint ndihmon në rritjen e biznesit tuaj

 • prodhimit

  prodhimit

  Me mbi 10 vjet përvojë në industrinë e printimit dixhital, UniPrint është furnizuesi me një ndalesë për zgjidhje të ndryshme të printimit dixhital.zinxhiri ynë i furnizimit mbulon printerët Sublimation, printerët e çorapeve, printerët DTG, DTF, printerët me shtrat të sheshtë UV dhe pajisjet përkatëse Para dhe Post, etj. - për të siguruar që nevojat unike të printimit të biznesit tuaj janë përmbushur me të drejtë.

 • dhomë mostër

  dhomë mostër

  Në UniPrint, ne vlerësojmë një qasje të përqendruar te klienti, dhe për këtë arsye, ekipi ynë i personelit profesional të harduerit dhe softuerit është i fokusuar në thjeshtimin e procesit të printimit për biznesin tuaj sa më shumë që mundemi.Ne synojmë të jemi aty për ju në çdo hap të rrugës, kështu që ju mund të mbështeteni te përfaqësuesit tanë të klientëve për t'ju ndihmuar 24/7.

 • zgjidhje icc

  zgjidhje icc

  Për njerëzit që nuk duan të investojnë në printera, por duan të ofrojnë shërbime printimi për konsumatorët e tjerë, UniPrint ofron gjithashtu shërbime të printimit të çorapeve dhe bluzave me porosi.Mund të porosisni si në sasi të vogla ashtu edhe në vëllime të larta.Ne krenohemi që u ofrojmë bizneseve të Amerikës së Veriut, Evropës dhe Azisë Juglindore printerët tanë me cilësi të lartë

Printeri më i shitur në UniPrint

Teknologjia më e fundit e printerit të çorapeve spirale

Printeri i çorapeve spirale Uniprint Adopton teknologjinë e printimit spirale me shpejtësi të lartë, mund të aplikohet për printimin e çorapeve me materiale të ndryshme dhe produkteve të veshjes pa probleme.
 • 01

  besnikëri dhe saktësi më e lartë e ngjyrave

  Printimi CMYK jep nuanca të pasura të afta për të riprodhuar pothuajse çdo imazh, duke përfshirë fotografitë, me një efekt printimi superior.

 • 02

  Porositë e vogla janë të mirëseardhura

  Falë teknologjisë Print-On-Demand, ju mund të printoni edhe 1 çorape për çdo dizajn.Porositë e vogla me porosi janë të mirëseardhura

 • 03

  Një shumëllojshmëri e përzgjedhjes së materialeve

  Aplikoni me bojëra të ndryshme, mund të printoni çorape me porosi në materiale të ndryshme si poliestër, pambuk, bambu, najlon, lesh dhe më shumë.

 • 04

  Nuk ka linja të presionit të nxehtësisë

  Përfitoni nga printimi pa ndërprerje 360° për një printim mbështjellës me rezolucion të lartë të çdo dizajni pa linja shtypjeje me nxehtësi!

 • 05

  Nuk ka rrjedhje të bardhë

  Gjatë procesit tonë të printimit të çorapeve 360°, ne i shtrijmë çorapet tona për t'u siguruar që boja të përthithet plotësisht.

 • 06

  Dorëzimi i shpejtë

  Me printerin e çorapeve UniPrint printim me shpejtësi të lartë prej 500 çifte/ditë.Lehtë për t'u trajtuar porositë me porosi në prodhim masiv për të bërë një kthesë të shpejtë.

Produktet që mund të printoni me printerin e çorapeve UniPrint

Printeri i çorapeve UniPrint mund të përdoret për të printuar materiale të ndryshme çorapesh si pambuku, poliesteri, leshi, najloni etj. Gjithashtu, produkte veshjash pa probleme

Komentet e Klientëve

Gjatë viteve duke punuar me kaq shumë klientë nga vende të ndryshme, Le të shohim se çfarë janë komentet e klientëve rreth UniPrint!

Është një përvojë e madhe!Makina punon shkëlqyeshëm.faleminderit ekipit të UniPrint!- D***

ne jemi të rinj në këtë fushë të shtypjes.ekipi inxhinierik na ndihmon të vendosim me sukses, faleminderit!- A***

Unë isha pak i shqetësuar për shërbimin pas shitjes.por deri tani çdo gjë shkon mirë.faleminderit ekipit!ata me të vërtetë më ndihmuan shumë! - V***

ata morën një përgjigje të shpejtë për të gjitha kërkesat e mia.të gjithë ishin shumë miqësorë dhe të dobishëm!-K***

Ka një aksident të vogël gjatë instalimit të makinës.por falë ekipit të UniPrint, ata na drejtojnë në internet dhe na ndihmuan t'i rregullojmë gjërat shpejt.tani makina funksionon perfekt!- K***

Makinë shumë e mirë, funksionim i qëndrueshëm!Punë e mrekullueshme!Faleminderit ekipit!-T***

UniPrint është një ekip shumë i përgjegjshëm.ata na mbajnë të përditësuar në çdo fazë të porosisë.është mirë të punosh me ta!-J***

ne jemi një kompani fillestare, shitjet janë shumë të durueshme duke iu përgjigjur të gjitha pyetjeve tona.patjetër do të punojë përsëri me UniPrint!-M***

Pyetjet e bëra më shpesh

Çfarë është printimi i sublimimit?

Printimi i sublimimit është një nga proceset më të njohura të printimit.Ai përfshin transferimin e një dizajni nga letra e sublimimit në materiale të tjera si pëlhura, duke përdorur nxehtësinë dhe presionin njëkohësisht.Procesi aktual përfshin ndryshimin e grimcave të ngurta të bojës në një gjendje të gaztë, e cila më pas lë një printim kudo që dëshironi.Për shkak të kësaj, zakonisht duhet ta përdorni me një makinë shtypëse të nxehtësisë ose një ngrohës rrotullues.

Në tërësi, printimi me sublimim është një metodë relativisht më e re.Megjithatë, ai po rrit shpejt ritmin për sa i përket popullaritetit, duke marrë parasysh se si kërkon më pak kohë, është më kosto-efektive dhe është mjaft e lehtë që njerëzit të ekzekutohen edhe në shtëpi.Prandaj, është një opsion i shkëlqyeshëm për bizneset!Është shumë fitimprurës, i ndihmon kompanitë të qëndrojnë brenda buxhetit dhe të kursejnë para, dhe sigurisht, krijon produkte të bukura, estetikisht të këndshme.

Si të filloni me printimin e sublimimit?

Printimi me sublimim është një proces shumë i lehtë dhe nuk kërkon shumë përpjekje nga ana juaj.Për sa kohë që i siguroni vetes pajisjet e duhura dhe i njihni siç duhet elementet dhe aspektet e printimit të sublimimit, ju jeni të renditur mirë dhe mund ta bëni lehtësisht vetë!

Në këtë drejtim, gjëja e parë që ju sugjerojmë të bëni është të blini një printer sublimimi dhe një makinë shtypëse nxehtësie/një ngrohës rrotullues.Kjo është pajisja kryesore që ju nevojitet për të qenë në gjendje të ekzekutoni siç duhet procesin e printimit të sublimimit.Përveç kësaj, do t'ju duhet gjithashtu bojë sublimimi, letër transferuese dhe pëlhurë poliester.

Pasi të keni mbledhur të gjitha pajisjet e nevojshme, mund të vazhdoni të printoni dizajnin tuaj në letër transferimi.Kjo është në thelb pjesa e procesit ku përdorni një printer sublimimi.

Pas printimit të dizajnit në letrën e transferimit, më pas duhet të përdorni një makinë shtypëse nxehtësie ose një ngrohës rrotullues për të transferuar dizajnin në pëlhurë.Kjo zakonisht do të jetë pëlhurë plotësisht poliester ose një pëlhurë me përmbajtje të lartë poliester që është me ngjyrë të bardhë.Mund të përdorni edhe ngjyra të tjera, por printimi me sublimacion shkon më së miri me pëlhurën e bardhë për sa i përket efektit të printimit.

Çfarë lloj produktesh mund të përdorin printimin e sublimimit?

Të gjitha llojet e produkteve!

Kjo është ndoshta një nga gjërat më të mira në lidhje me printimin e sublimimit: mund të përdoret për të personalizuar shumë lloje produktesh.Llojet më të spikatura të produkteve që mund të ngrihen përmes printimit të sublimimit janë këto: veshje sportive, fasule, këmisha, pantallona, ​​çorape.

Megjithatë, mund të përdorni edhe printimin e sublimimit për artikujt që NUK janë veshje, të tilla si kriklla, mbulesa telefoni, pjata qeramike dhe çfarë jo?Lista është pak e gjatë, por këto produkte duhet t'ju japin një ide për llojin e gjërave me të cilat mbulohen

 

Cila pëlhurë është më e mira për printimin e sublimimit?

Pëlhurë plotësisht poliester ose vetëm pëlhurë poliester me përmbajtje të lartë!Poliesteri është pëlhura e vetme që do të mbështesë dizajnin tuaj.Nëse printoni diçka në pambuk ose pëlhura të tjera të ngjashme, nuk do të funksionojë mirë sepse printimi thjesht do të lahet.

Cilat janë avantazhet e sublimimit për bizneset?

Është e thjeshtë, e shpejtë dhe me kosto efektive.

Drejtimi i një biznesi nuk është një detyrë e lehtë dhe nëse ekziston një proces printimi që do t'ju ndihmojë të kurseni jo vetëm para, por edhe kohë dhe përpjekje, pse nuk duhet ta bëni atë?Printimi i sublimimit është një zgjidhje me kosto efektive për prodhimin e produkteve të personalizuara, estetikisht të këndshme.

Ngjyra pa limit.

Mund të printoni çdo ngjyrë (përveç të bardhës) në pëlhurën ose nënshtresën tuaj!Çfarë mënyrë më të mirë për të ngritur lart produktet tuaja sesa të shfaqni nuanca të ndryshme të rozës, vjollcës dhe blusë?Me printimin e sublimimit, produkti juaj është kanavacë juaj dhe ju mund ta lyeni atë me çfarëdo ngjyre që ju duket tërheqëse.Zgjedhja është tërësisht e juaja!

Aplikim i gjerë.

Një tjetër gjë e mrekullueshme rreth sublimimit është se ai mund të kujdeset për aplikacione të shumta.Nëse keni një biznes që ofron objekte të ngurtë si gota, gota, pllaka qeramike, mbulesa kuti telefoni, kuleta ose rrokullisje, mund të përfitoni masivisht nga printimi i sublimimit.Megjithatë, nëse drejtoni një biznes veshjesh dhe dëshironi të përdorni printimin e sublimimit për produkte të tilla si veshje sportive, flamuj dhe pëlhura me dritë prapa - në thelb të gjitha llojet e pëlhurave që janë bërë nga poliestër me përmbajtje të lartë.

Prodhimi me shumicë.

Nëse jeni duke kërkuar për një proces printimi që i përshtatet porosive të ulëta MOQ dhe porosive të prodhimit me shumicë, atëherë printimi i sublimimit është alternativa më e mirë e mundshme.Printeri UniPrint Sublimation, për shembull, përdor teknologjinë Print-on-Demand (POD), që do të thotë se nuk ka asnjë minimum për printimin: ju printoni saktësisht aq sa keni nevojë, asgjë më pak, asgjë më shumë.

Çfarë është DTG Printing dhe si funksionon?

Printimi i drejtpërdrejtë në veshje, i njohur gjithashtu si printimi DTG, është procesi i printimit të dizenjove dhe fotove drejtpërdrejt në veshje.Ai përdor teknologjinë inkjet për të ofruar shërbime printimi sipas kërkesës dhe mund të printojë gjithçka që dëshironi në rroba dhe veshje.

Printimi DTG quhet gjithashtu printim bluzash ose shtypje veshjesh.DTG është një term më i drejtpërdrejtë dhe i thjeshtë për t'u mbajtur mend, prandaj përdoret për këtë proces.

 

Cili është ndryshimi midis Sublimation dhe DTG?

Sublimimi është procesi i printimit në letër sublimuese për transferimin e nxehtësisë.Ka një shtresë veshjeje në letrën e transferimit të nxehtësisë që përdoret për Sublimimin.Pas procesit të printimit, duhet të përdorni një shtypës nxehtësie për të transferuar printimin në pëlhurë.Sublimimi mund të përdoret vetëm për pëlhura poliester ose produkte me përmbajtje të lartë poliesteri.

Printimi DTG është procesi i printimit të drejtpërdrejtë në veshje.Procesi kërkon para-trajtim të materialit përpara printimit, dhe pas printimit, duhet të përdorni një shtypës nxehtësie ose ngrohës rripi për të kuruar dhe rregulluar printimet.DTG mund të përdoret në lloje të ndryshme të pëlhurave si pambuku, mëndafshi, liri, etj.

 

Cili printim është më i mirë për bluza?

Ka shumë mënyra për të printuar bluza.Më të mirat përfshijnë:
Printimi DTG aplikohet kryesisht në këmisha ose veshje pambuku me përqindje të lartë pambuku.
Printimi me ekran është më i përshtatshmi për porositë e biznesit me dizajn më pak ngjyra, por një numër të madh porosish.
Printimi me sublimim me ngjyrë është një proces i thjeshtë dhe jep rezultatet më të mira në poliestër
Printimi DTF mund të bëhet në pambuk dhe material sintetik dhe përdor film polietileni tereftalat për printim.Kostoja është e lartë për materialin dhe është i përshtatshëm për printime në shkallë të vogël, si printimi i logos.

Cilat lloje të modeleve funksionojnë më mirë me DTG?

Printeri DTG mund të punojë me çdo dizajn ose model me shumë ngjyra.Ju ofron printime me rezolucion të lartë në veshje.Me printimin DTG, nuk duhet të shqetësoheni se cilat modele mund ose nuk mund të printoni.

 

A është printimi DTG zgjidhja e duhur për biznesin tuaj?

Printimi DTG është një zgjedhje e shkëlqyer për bizneset.Printerët tanë DTG janë të përballueshëm dhe ju merrni të gjitha pajisjet që ju nevojiten për procesin e printimit.Me paketën e UniPrint, ju merrni një zgjidhje para-trajtimi për veshjet dhe bluzat tuaja dhe një shtypës të nxehtësisë për të siguruar që printimet të jenë afatgjatë dhe të qëndrueshme.

Përdorimi i printimit DTG mund t'ju sigurojë të keni një fitim të jashtëzakonshëm në biznesin tuaj.Kjo e bën këtë proces printimi një zgjedhje të shkëlqyer për bizneset dhe kompanitë.Ju mund të printoni bluza për 2-4 dollarë dhe t'i shisni për 20-24 dollarë.

Çfarë është printimi i çorapeve dixhitale?

Printimi i çorapeve dixhitale është procesi i printimit të imazheve me bazë dixhitale direkt në çorape.Ai përdor teknologjinë e avancuar Print on Demand (POD).Printeri dixhital i çorapeve UniPrint mund të përdoret për të printuar dizajne në materiale të ndryshme çorapesh si pambuk, poliestër, bambu, lesh etj.

Printimi i çorapeve dixhitale mund të përdoret për të printuar lloje të shumta çorapësh si çorape sportive, çorape kompresimi, çorape formale, çorape të rastësishme, etj. Me printimin e çorapeve dixhitale 360 ​​Rotary, klientët mund të printojnë çdo imazh/logo/dizenjo në çorape dhe do të dalë duken pa probleme dhe me cilësi të lartë.

Cilat janë përfitimet e përdorimit të UniPrint Digital Socks Printer?

Ka shumë përfitime të përdorimit të UniPrint Digital Socks Printer, duke përfshirë:

 • Porositë e vogla janë të mundshme: mund të porosisni sa më pak një palë çorape pa u shqetësuar për sasi të mëdha.
 • Opsione të ndryshme materialesh: ju mund të printoni çorape në poliestër, pambuk, bambu, lesh etj., dhe të merrni rezultate pa probleme çdo herë.
 • Printime me rezolucion të lartë: EPSON DX5 ju mundëson të merrni printim me rezolucion të lartë 1440 dpi.Ju mund të merrni printime aq të qarta sa ajo që shihni me sytë tuaj.
 • Ngjyra të pakufizuara: ndryshe nga çorapet jacquard, nuk ka asnjë kufizim në ngjyrat që mund të printoni.Boja CMYK ju mundëson të plotësoni të gjitha kërkesat e ngjyrave në dizajnet tuaja.
 • Kthimi i shpejtë: me prodhim 40~50 çifte/orë, klientët mund të dërgojnë dërgesat e të gjitha porosive shumë shpejt dhe gjithmonë në kohë.

 

Në cilin material mund të printohet duke përdorur printerin UniPrint Socks?

Me printerin UniPrint Socks, ju mund të printoni dizajne të detajuara në materiale të ndryshme, duke përfshirë:

 • Pambuk
 • Poliestër
 • leshi
 • Bambu
 • Najloni
Cila është garancia për makinën e printimit të çorapeve?

Kur blini printerin e çorapeve të UniPrint, ju merrni një garanci 1-vjeçare.Ju gjithashtu merrni një garanci për pjesë këmbimi si pllaka, motorë, pjesë elektrike, etj. Megjithatë, për pjesët e tjera rezervë që lidhen me sistemin e bojës në printer, siç është koka e printimit, nuk ka garanci.

 

 

Cilat lloje të çorapeve janë të përshtatshme për printim dixhital?

Gjatësia:

Çorapet e çdo gjatësi mbi kyçin e këmbës mund të printohen duke përdorur printerin dixhital të çorapeve të UniPrint.Kur procesi është duke u zhvilluar, çorapja duhet të shtrihet për ta mbajtur thembra të sheshtë, prandaj çdo çorape që nuk është më e gjatë se deri në kyçin e këmbës nuk do të mund të printohet.

Materiali:

Kur printoni çorape, përdorni material të pastër.Sa më i pastër të jetë materiali, aq më lehtë do të jetë për të marrë rezultate me cilësi të lartë.Nëse materiali përzihet si 30% poliestër dhe 70% pambuk, nuk do të ketë rezultatet më të mira të mundshme në krahasim me çorapet që janë bërë me 90% pambuk dhe 10% poliestër.

Modeli:

Ju mund të përdorni Socks Printer për të printuar çorape të rastësishme, çorape sportive, çorape formale, çorape kompresuese dhe shumë më tepër.

Çfarë është teknologjia e printimit UV?

Printimi ultraviolet, i njohur më shpesh si printimi UV, i referohet procesit të printimit dixhital me bojë, i cili përdor teknologjinë e kurimit me ultravjollcë.Një printer me shtrat të sheshtë UV përmban rruaza llambash LED në të dy anët e karrocës së printimit.

Procesi i printimit UV përfshin bojëra speciale të quajtura bojë UV, e cila mund ta shërojë shpejt printimin kur ekspozohet ndaj dritës ultravjollcë (UV).Rezultatet e printimit arrihen shpejt me printimin UV dhe janë me rezolucion të lartë.

Çfarë mund të printoj me një printer me shtrat të sheshtë UV?

Printerët me shtrat të sheshtë UV mund të përdoren për të printuar në një gamë të gjerë materialesh, duke përfshirë:

 • Letër fotografike
 • Film
 • Kanavacë
 • Plastike
 • PVC
 • Akrilik
 • Tapeti
 • Pllakë
 • Xhami
 • Qeramike
 • Metal
 • Druri
 • Lëkurë
Cilat janë avantazhet e një printeri me shtrat të sheshtë UV?

Printeri UV Flatbed prodhon printime me rezolucion të lartë dhe jetëgjatë.Ju mund të printoni dizajne të ndërlikuara dhe shumëngjyrëshe duke përdorur printerët me shtrat të sheshtë UV në një gamë të gjerë materialesh.Këta printera e bëjnë procesin dukshëm më të shpejtë dhe rrisin produktivitetin e kompanisë suaj.

Duke përdorur një printer me shtrat të sheshtë UV, mund të krijoni printime për reklama, artikuj promovues, tabela të jashtme dhe të brendshme, dekorime shtëpie, dhurata të personalizuara dhe shumë më tepër.

Sa ngjyra mund të printoj me një printer me shtrat të sheshtë UV?

Një printer me shtrat të sheshtë UV përdor rregullisht një konfigurim boje të CMYK dhe White.Klienti mund të ketë gjithashtu një konfigurim të CMYK, White dhe Varnish.Me CMYK, ju mund të printoni në të gjitha llojet e sfondeve të bardha.Me konfigurimin CMYK dhe White, mund të printoni në të gjitha llojet e sfondeve të errëta.Mund të shtoni llak në çdo pjesë të printimit tuaj për ta bërë atë të dallohet.

Cila është shpejtësia e printimit UV?

Shpejtësia e printimit UV varet nga koka e printimit që po përdorni.Koka të ndryshme printimi kanë shpejtësi të ndryshme.Kur përdorni kokën e printimit Epson, shpejtësia është 3-5 m²/orë, ndërsa shpejtësia me kokën e printimit Ricoh është 8-12 m²/orë.

Kontaktoni UniPrint dhe merrni mbështetje


Mirë se vini në Submit formatin e mëposhtëm, Ne do të kontaktojmë me Ju së shpejti!
Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni