Furrë me ngrohje elektrike për çorape

Përshkrim i shkurtër:

Ngrohësi elektrik i çorapeve është makinë e personalizuar për printimin dixhital të çorapeve.posaçërisht për çorape poliestër.çorape pambuku etj…

Ngrohësi i çorapeve miraton sistemin e kthesës së transportuesit.e cila është më e lehtë për operim.një herë lidhni çorapet në ngrohës, pas 1 rrotullimi.dalin çorape me ngjyrë fikse.Temperatura e ngrohjes mund të rregullohet sipas çorapeve tuaja.kontrolli i shpejtësisë i rregullueshëm, paneli i përparmë i cili për të lëvizur brenda dhe jashtë mund të përshtatet lartësinë kundrejt gjatësisë së çorapeve tuaja.

Ngrohës i projektuar me kabinetin individual të kontrollit mënjanë.provojnë plakjen e komponentëve elektrikë nga përdorimi afatgjatë.konstruksion tërësisht çeliku me lyerje.

Sistem transportues inox 40 copë/cikël, Kapaciteti ngrohës me 300 çifte/orë (koha e parashikuar e tharjes 3,5 minuta, diferenca do t'i nënshtrohet çorapeve tuaja të detajuara) i përshtatshëm për prodhim printimi në shkallë të vogël me printera me 6 çorape.

Ngrohësi i prodhimit më të madh mund të personalizohet kundrejt kapacitetit tuaj të prodhimit.

 

 


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

detajet e produktit

Artikulli Furrë me ngrohje elektrike për çorape
Model UP 2016
Tensioni 220~380V/50HZ 3fazë (përshtatje)
Fuqia e ngrohjes 15 KW
Gama e temperaturës së funksionimit Temperatura e dhomës + 10 ~ 250 ℃
Saktësia e kontrollit të temperaturës ±0,1℃
Uniformiteti i temperaturës së kabinetit ±5℃
Temperatura e zakonshme e përdoruesit 50 ~ 200 ℃
Sistem ngrohjeje:
Element ngrohës Gjenerator ngrohje elektrike me tuba çeliku inox të tipit W me 2,5 KW për copë dhe gjithsej 6 copë, dhe fuqia totale e komponentëve të ngrohjes është 15 KW, dhe jeta e vazhdueshme e shërbimit mund të arrijë më shumë se 50,000-60,000 orë
Numri i elementeve të ngrohjes 1 set me 6 copë
Pajisja e elementit të ngrohjes Kanali anësor i ajrit
Materiali i kabinetit të makinës:
Pasqyrë e strukturës së makinës Kjo lloj pajisje e përdorur në të dy anët e erës së kanalit të shtresës së jashtme, që korrespondon me majën e tipit të presionit të ajrit të kthimit të ngrohjes ciklike të kanalit të ajrit, formojnë një grup të plotë të qarkullimit të zinxhirit të transmetimit prej çeliku inox, instalimin e tubit të ngrohjes brenda kanalit anësor të furrës, rrethore motori i instaluar në pjesën e sipërme të furrës, dizajni i mëparshëm i kombinuar për të hapur derën, mund të rregullojë madhësinë e derës, funksionimin përkatës të zinxhirit të varur të brendshëm, produktet e përshtatshme për marrjen, instalimin e grepave për çorape.Kutia e kontrollit elektrik është montuar në anë të kutisë, e cila në mënyrë efektive mund të parandalojë që temperatura e lartë në kuti të ndikojë në plakjen e komponentëve elektrikë në kutinë elektrike.
Specifikimi dhe madhësia:
Dimensionet e kabinetit të punës L1500*W1050*H1200MM
Dimensionet e përgjithshme L2000*W1400*H2000MM (Kuti kontrolli e varur anash + 250 mm)
Madhësia e paketimit L2100*W1700*H2100MM
NW/GW 400 kg/500 kg

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni