Водечки добавувач на решенија за дигитално печатење UniPrint во Кина

f01b8925

lНајнова технологија

Дигиталните печатачи UniPrint прифаќаат напредна технологија за печатење на барање и се применуваат од мали продукции до големи индустриски апликации.

●Техничко искуство

Персоналот на UniPrint во просек има над 10 години искуство.Имаме искусен тим од професионалци за софтвер и хардвер.Имаме и специјален тим за истражување и развој за да обезбедиме приспособени решенија за печатење според уникатните потреби на клиентите.

●Произведено во професија

Со долгогодишно искуство во индустријата за дигитално печатење, UniPrint стекна знаење во многу области, нудиме висококвалитетни и професионални дигитални печатачи за да постигнеме профитабилен бизнис на клиентите.

lЕдношалтерски решенија

UniPrint нуди решенија за дигитално печатење за многу апликации: печатач за чорапи, печатач за сублимација, DTG, печатач DTF, УВ печатач, ротационен УВ печатач, опрема за пред и пост, потрошен материјал и многу повеќе.

Како UniPrint има корист од вашиот сопствен бизнис со печатење

UniPrint ви нуди различни решенија за печатење за да го реализирате вашиот сопствен бизнис со печатење

/dtf-printer1/

DTF печатач

DTF печатачот е директно на машината за печатење филмови која е идеална за продавници на мало, работилници за масовно производство итн. Нејзините сеопфатни и економични решенија за облека

/служба за печатење/

Услуга за печатење

Uniprint ви нуди услуга за дигитално печатење за чорапи и маици.Со користење на нашите машини со напредна технологија

/rotary-uv-printer/

Ротационен УВ печатач

Ротирачки УВ печатач е дигитално УВ инкџет печатење што ви помага да печатите цилиндрични и конусни производи

/чорапи-печатач/

Печатач за чорапи

Печатач за чорапи што се користи за печатење на различни видови материјали Чорапи како памук, полиестер, најлон и волна.Па дури и беспрекорно носење како ракави и шамии итн

/up1804-dye-sublimation-printer/

Принтер за сублимација

Принтери за сублимација може да се применат на многу текстилни производи и производи за обележување.Се додека тие се материјали со висока содржина на полиестер.

/uv2513/

УВ печатач со рамно лежиште

УВ печатачи со рамно лежиште се користат за печатење на секаков вид рамни подлоги за рекламирање, како стакло, дрво, керамика, акрилик итн.

/dtg-printer-2/

DTG печатач

DTG печатач за печатење на маици може да се примени и на маички во темна боја и на бели маици, или на дуксери, фармерки, чанти итн.

Како UniPrint му помага на вашиот бизнис да расте

 • производство

  производство

  Со повеќе од 10 години искуство во индустријата за дигитално печатење, UniPrint е едношалтерски добавувач за различни решенија за дигитално печатење.нашиот синџир на снабдување ги покрива печатачите за сублимација, печатачите за чорапи, печатачите DTG, DTF, печатачите со рамно ултравиолетово лежиште и соодветната опрема за пред и пост, итн. - за да се осигури дека уникатните потреби за печатење на вашиот бизнис се правилно задоволени.

 • соба за примероци

  соба за примероци

  Во UniPrint, го цениме пристапот насочен кон клиентите, и оттука, нашиот тим од професионален хардвер и софтверски персонал е фокусиран на рационализирање на процесот на печатење за вашиот бизнис колку што можеме.Наша цел е да бидеме тука за вас на секој чекор од патот, за да можете да се потпрете на нашите претставници за клиенти кои ќе ви помогнат 24/7.

 • icc решение

  icc решение

  За луѓето кои не сакаат да инвестираат во печатачи, но сакаат да понудат услуги за печатење на други потрошувачи, UniPrint обезбедува и услуги за печатење на чорапи и маици по мерка.Можете да нарачате мали количини, како и големи количини.Се гордееме што ги обезбедуваме бизнисите од Северна Америка, Европа и Југоисточна Азија со нашите висококвалитетни печатачи

Најпродаван печатач во UniPrint

Најновата технологија на печатач со спирални чорапи

Печатач за спирални чорапи Uniprint Усвојува технологија за брзо спирално печатење, може да се примени за печатење чорапи од различни материјали и производи за беспрекорно носење.
 • 01

  поголема верност и прецизност на бојата

  Печатењето CMYK обезбедува богати нијанси способни да репродуцираат речиси секоја слика, вклучително и фотографии, со супериорен ефект на печатење.

 • 02

  Добредојдени се мали нарачки

  Благодарение на технологијата Print-On-Demand, можете дури и да испечатите 1 чорап по дизајн.добредојдени се мали нарачки прилагодени

 • 03

  Разновиден избор на материјали

  Нанесете со различни мастила, можете да печатите чорапи во различни материјали како полиестер, памук, бамбус, најлон, волна и многу повеќе.

 • 04

  Нема линии за притискање на топлина

  Искористете ги предностите на беспрекорното печатење од 360° за печатење во обвивка со висока резолуција од кој било дизајн, без линии за топлинско притискање!

 • 05

  Не протекува бело

  За време на нашиот процес на печатење чорапи од 360°, ги растегнуваме нашите чорапи за да се увериме дека мастилото целосно се апсорбира.

 • 06

  Брза испорака

  Со печатач за чорапи UniPrint, брзо печатење од 500 пара/ден.Лесни за ракување со сопствени нарачки во масовно производство за да се направи брз пресврт.

Производи што можете да ги печатите со UniPrint Socks Printer

Печатачот за чорапи UniPrint може да се користи за печатење разни материјали за чорапи како што се памук, полиестер, волна, најлон итн. Исто така, производи за облека без шевови

Повратни информации од клиенти

Со текот на годините работејќи со толку многу клиенти од различни земји, ајде да видиме што се коментарите на клиентите за UniPrint!

Тоа е одлично искуство!Машината работи одлично.благодарение на тимот на UniPrint!- Д***

ние сме нови во ова поле за печатење.инженерскиот тим ни помага успешно да се поставиме, благодариме!- А***

Бев малку загрижен за постпродажната услуга.но до сега се оди добро.благодарение на тимот!тие навистина ми помогнаа многу! - V***

тие добија брз одговор на сите мои барања.сите беа супер пријателски расположени и корисни!-К***

Има мала несреќа при инсталирање на машината.но благодарение на тимот на UniPrint, тие не водат онлајн и ни помогнаа брзо да ги поправиме работите.сега машината работи совршено!- К***

Многу добра машина, стабилно работи!Одлична работа!Благодарение на тимот!-Т***

UniPrint е многу одговорен тим.тие не одржуваат ажурирани во секоја фаза од нарачката.убаво е да се работи со нив!-Ј***

ние сме старт-ап компанија, продажбата е многу трпелива и одговара на сите наши прашања.дефинитивно повторно ќе работи со UniPrint!-М***

Најчесто поставувани прашања

Што е печатење со сублимација?

Печатењето со сублимација е еден од најпопуларните процеси на печатење.Тоа вклучува пренос на дизајн од хартијата за сублимација на други материјали како што се ткаенини, со истовремено користење на топлина и притисок.Вистинскиот процес подразбира менување на цврстите честички мастило во гасовита состојба, што потоа остава отпечаток каде и да сакате.Поради ова, обично треба да го користите со машина за преса на топлина или ротационен грејач.

Како целина, печатењето со сублимација е релативно понов метод.Како и да е, брзо се зголемува во однос на популарноста, имајќи предвид дека е потребно помалку време, е поисплатливо и е доволно лесно за луѓето да го извршуваат дури и дома.Оттука, тоа е одлична опција за бизниси!Тоа е многу профитабилно, им помага на компаниите да останат во рамките на буџетот и да заштедат пари, и се разбира, создава убави, естетски пријатни производи.

Како да започнете со печатење со сублимација?

Печатењето со сублимација е многу лесен процес и не бара многу напор од ваша страна.Сè додека ја набавите вистинската опрема и правилно се запознаете со карактеристиките на печатењето со сублимација, вие сте добро сортирани и лесно можете сами да го направите тоа!

Во овој поглед, првото нешто што ви предлагаме да направите е да набавите печатач за сублимација и машина за преса за топлина/ротирачки грејач.Ова е главната опрема што ви е потребна за да можете правилно да го извршите процесот на печатење со сублимација.Освен ова, ќе ви треба и мастило за сублимација, хартија за пренос и полиестерска ткаенина.

Откако ќе ја соберете целата потребна опрема, можете да продолжите да го печатите вашиот дизајн на хартија за пренос.Ова во суштина е дел од процесот каде што користите печатач за сублимација.

Откако ќе го испечатите дизајнот на хартијата за пренос, потоа треба да користите машина за преса на топлина или ротационен грејач за да го пренесете дизајнот на ткаенина.Ова обично ќе биде целосно полиестерска ткаенина или ткаенина со висока содржина на полиестер што е во бела боја.Можете да користите и други бои, но печатењето со сублимација најдобро оди со бела ткаенина во однос на ефектот на печатење.

Какви производи можат да користат сублимирачко печатење?

Секакви производи!

Тоа е веројатно една од најдобрите работи за печатењето со сублимација: може да се користи за персонализирање на многу видови производи.Најистакнатите видови на производи кои можат да се подигнат преку печатење со сублимација се следните: спортска облека, бобиња, кошули, панталони, чорапи.

Сепак, можете дури и да користите печатење со сублимација за предмети што НЕ се облека, како што се чаши, покривки за телефон, керамички чинии и што ли уште не?Списокот е малку долг, но овие производи треба да ви дадат идеја за видот на нештата со кои се покриени

 

Која ткаенина е најдобра за печатење со сублимација?

Целосно полиестерска ткаенина или само полиестерска ткаенина со висока содржина!Полиестер е единствената ткаенина што ќе го одржи вашиот дизајн.Ако испечатите нешто на памук или други слични ткаенини, тоа нема да функционира добро бидејќи печатењето едноставно ќе се измие.

Кои се предностите на сублимацијата за бизнисите?

Тој е едноставен, брз и исплатлив.

Водењето бизнис не е лесна задача, и ако постои процес на печатење што ќе ви помогне да заштедите не само пари, туку и време и напор, зошто не треба да се заложите за тоа?Печатењето со сублимација е исплатливо решение за производство на персонализирани, естетски пријатни производи.

Неограничени бои.

Можете да испечатите која било боја (освен бела) на вашата ткаенина или подлога!Има ли подобар начин да ги подигнете вашите производи отколку да се пофалите со различни нијанси на розова, виолетова и сина?Со печатење со сублимација, вашиот производ е вашето платно и можете да го обоите со која било боја што сметате дека е привлечна.Изборот е целосно ваш!

Широка примена.

Друга одлична работа во врска со сублимацијата е тоа што може да се грижи за повеќе апликации.Ако имате бизнис кој обезбедува цврсти предмети како чаши, чаши, керамички плочки, капаци за телефонски куќишта, паричници или апостолки, можете масовно да имате корист од печатењето со сублимација.Меѓутоа, ако водите бизнис со облека и сакате да користите печатење со сублимација за производи како што се спортска облека, знамиња и ткаенина со позадинско осветлување - во основа сите видови ткаенини направени од полиестер со висока содржина.

Масовно производство.

Ако барате процес на печатење кој одговара на ниски нарачки MOQ и нарачки за производство на големо, тогаш печатењето со сублимација е најдобрата можна опција.UniPrint Sublimation Printer, на пример, користи технологија Print-on-Demand (POD), што значи дека нема минимум за печатење: печатите прецизно колку што ви треба, ништо помалку, ништо повеќе.

Што е DTG Printing и како функционира?

Печатењето директно во облека, познато и како печатење DTG, е процес на печатење дизајни и фотографии директно на облеката.Користи инк-џет технологија за да обезбеди услуги за печатење по барање и може да печати сè што сакате на облека и облека.

Печатењето DTG се нарекува и печатење на маици или печатење облека.DTG е поедноставен и поедноставен термин за паметење, поради што се користи за овој процес.

 

Која е разликата помеѓу Sublimation и DTG?

Сублимацијата е процес на печатење на хартија за сублимација за пренос на топлина.Има слој за обложување на хартијата за пренос на топлина што се користи за сублимација.По процесот на печатење, треба да користите топлинска преса за да го пренесете отпечатокот на ткаенината.Сублимацијата може да се користи само за полиестерска ткаенина или производи со висока содржина на полиестер.

DTG Printing е процес на директно печатење на облека.Процесот бара претходен третман на материјалот пред печатење, а по печатењето, мора да користите топлинска преса или грејач со ремен за да ги стврднете и фиксирате отпечатоците.DTG може да се користи на различни видови ткаенини како памук, свила, лен, итн.

 

Кое печатење е најдобро за маици?

Постојат повеќе начини за печатење маици.Најдобрите вклучуваат:
Печатењето DTG најчесто се применува на памучни кошули или облека со висок процент на памук.
Печатењето на сито е најпогодно за деловни нарачки со помалку дизајн во боја, но голем број нарачки.
Печатењето со сублимација со боја е едноставен процес и дава најдобри резултати на полиестер
Печатењето DTF може да се направи на памук и синтетички материјал и користи полиетилен терефталат филм за печатење.Цената е висока за материјалот и е погоден за отпечатоци во мали размери, како печатење лого.

Кои типови на дизајни најдобро функционираат со DTG?

Печатачот DTG може да работи со какви било дизајни или обрасци со повеќе бои.Ви обезбедува отпечатоци со висока резолуција на облека.Со печатењето DTG, не мора да се грижите за тоа кои дизајни можете или не можете да ги печатите.

 

Дали печатењето DTG е вистинскиот избор за вашиот бизнис?

Печатењето DTG е одличен избор за бизниси.Нашите DTG печатачи се достапни, а вие ја добивате сета опрема што ви е потребна за процесот на печатење.Со пакетот на UniPrint, добивате решение за предтретман за вашите алишта и маици и топлинска преса за да се осигурате дека отпечатоците се долготрајни и издржливи.

Користењето на печатење DTG може да ви обезбеди огромен профит во вашиот бизнис.Тоа го прави овој процес на печатење одличен избор за бизниси и компании.Можете да печатите маици за 2-4 долари и да ги продавате за 20-24 долари.

Што е печатење на дигитални чорапи?

Печатењето на дигитални чорапи е процес на печатење дигитални слики директно на чорапи.Користи напредна технологија за печатење на барање (POD).Печатачот за дигитални чорапи UniPrint може да се користи за печатење дизајни на различни материјали од чорапи како памук, полиестер, бамбус, волна итн.

Печатењето на дигитални чорапи може да се користи за печатење на повеќе видови чорапи како спортски чорапи, чорапи за компресија, свечени чорапи, секојдневни чорапи итн. изгледа беспрекорно и висококвалитетно.

Кои се придобивките од користењето на UniPrint Digital Socks Printer?

Има многу придобивки од користењето на UniPrint Digital Socks Printer, вклучувајќи:

 • Можни се мали нарачки: можете да нарачате само еден пар чорапи без да се грижите за големи количини.
 • Различни опции на материјали: можете да печатите чорапи на полиестер, памук, бамбус, волна итн., и секој пат да добивате беспрекорни резултати.
 • Печатење со висока резолуција: EPSON DX5 ви овозможува да добиете печатење со висока резолуција од 1440 dpi.Може да добиете отпечатоци исто толку јасни како она што го гледате со вашите очи.
 • Неограничени бои: за разлика од жакард чорапите, нема ограничување за боите што можете да ги печатите.Мастилото CMYK ви овозможува да ги исполните сите барања за боја во вашите дизајни.
 • Брзо пресврт: со излез од 40~50 пар/час, клиентите можат многу брзо и секогаш навреме да испраќаат испораки на сите нарачки.

 

На кој материјал може да се испечати со помош на UniPrint Socks Printer?

Со UniPrint Socks Printer, можете да печатите детални дизајни на различни материјали, вклучувајќи:

 • Памук
 • Полиестер
 • Волна
 • Бамбус
 • Најлон
Која е гаранцијата за машината за печатење чорапи?

Кога купувате UniPrint's Socks Printer, добивате гаранција од 1 година.Добивате гаранција и за резервни делови како табли, мотори, електрични делови итн. Меѓутоа, за другите резервни делови поврзани со системот за мастило во печатачот, како што е главата за печатење, нема гаранција.

 

 

Кои видови чорапи се погодни за дигитално печатење?

Должина:

Чорапи со која било должина над глуждот може да се испечатат со помош на печатачот за дигитални чорапи на UniPrint.Кога се одвива процесот, чорапот треба да се истегне за да се одржи рамна петицата, поради што секој чорап што не е подолг од до глужд нема да може да се испечати.

Материјал:

Кога печатите чорапи, користете чист материјал.Колку е материјалот почист, толку полесно ќе се добијат висококвалитетни резултати.Ако материјалот се меша како 30% полиестер и 70% памук, нема да ги добие најдобрите можни резултати во споредба со чорапите кои се направени од 90% памук и 10% полиестер.

Модел:

Можете да го користите Socks Printer за да печатите секојдневни чорапи, спортски чорапи, свечени чорапи, компресивни чорапи и многу повеќе.

Што е технологија за печатење со УВ?

Ултравиолетовото печатење, попознато како УВ печатење, се однесува на процесот на дигитално инкџет печатење кој користи технологија за стврднување со ултравиолетово.УВ печатач со рамно лежиште содржи мониста со LED светилка на двете страни на вагонот за печатење.

Процесот на UV печатење вклучува специјални мастила наречени UV мастило, кои можат брзо да го излечат печатењето кога се изложени на ултравиолетова (УВ) светлина.Резултатите од печатењето се постигнуваат брзо со УВ печатење и се со висока резолуција.

Што можам да испечатам со UV печатач со рамно лежиште?

УВ печатачите со рамно лежиште може да се користат за печатење на широк спектар на материјали, вклучувајќи:

 • Фотографска хартија
 • Филм
 • Платно
 • Пластика
 • ПВЦ
 • Акрилик
 • Тепих
 • Плочка
 • Стакло
 • Керамика
 • Метал
 • Дрво
 • Кожа
Кои се предностите на УВ печатачот со рамно лежиште?

УВ печатачот со рамно лежиште произведува отпечатоци кои се со висока резолуција и долготрајни.Можете да печатите сложени, шарени дизајни користејќи ги УВ печатачите со рамно лежиште на широк спектар на материјали.Овие печатачи го прават процесот значително побрз и ја зголемуваат продуктивноста на вашата компанија.

Користејќи UV печатач со рамно лежиште, можете да креирате отпечатоци за реклами, промотивни предмети, знаци за надворешни и внатрешни работи, украси на куќи, персонализирани подароци и многу повеќе.

Колку бои можам да испечатам со УВ печатач со рамно лежиште?

УВ печатачот со рамно лежиште редовно користи конфигурација на мастило од CMYK и White.Клиентот може да има и конфигурација на CMYK, White и Varnish.Со CMYK, можете да печатите на сите видови бели позадини.Со конфигурацијата CMYK и White, можете да печатите на секакви темни позадини.Можете да додадете лак на кој било дел од вашиот принт за да се истакне.

Која е брзината на УВ печатење?

Брзината на UV печатење зависи од главата за печатење што ја користите.Различни глави за печатење имаат различни брзини.Кога ја користите главата за печатење Epson, брзината е 3-5 квадратни метри/ч, додека брзината со главата за печатење Ricoh е 8-12 квадратни метри/ч.

Контактирајте со UniPrint и добијте поддршка


Добредојдовте во Поднесете го долунаведениот формат, Наскоро ќе стапиме во контакт со вас!
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја