• Furnizuesi juaj i besuar i zgjidhjeve të printimit të çorapeve dixhitale

  Printeri i çorapeve dixhitale UniPrint

  UniPrint ka një printer çorapesh që ofron çorape të printuara të personalizuara.Ne ofrojmë printim të personalizuar dhe të personalizuar çorape në praktikisht çdo stil çorape.Të gjitha zgjidhjet tona të makinerive për printimin e çorapeve sigurojnë produkte dhe shërbime cilësore.

  Karakteristikat e avantazhit të printerit të çorapeve dixhitale

  Ka avantazhe të ndryshme të printerit dixhital të çorapeve UniPrint që ofron dizajne ose modele të bukura të printuara në çorape.Nga trajtimi deri te teknologjia e përfshirë, mund të merrni një ide rreth "si funksionon printeri i çorapeve" nga pikat e mëposhtme:

  ● Teknologjia POD e printimit të çorapeve 360 ​​gradë (Printim sipas kërkesës)

  Printeri i çorapeve dixhitale UniPrint mund të printojë në të gjitha llojet e çorapeve, nga pambuku në poliestër dhe bambu në çorape leshi.Ka një rul printimi të shkëputshëm që mund të printojë një palë çorape njëkohësisht.Me teknologjinë e tij të printimit sipas kërkesës, ai mund të printojë çorape të personalizuara në sasi të vogla ose të mëdha.Me printimin pa probleme 360 ​​gradë, ne mund të printojmë 1 palë/dizajn dhe të ngarkojmë lehtësisht dizajne të ndryshme në softuer.Këtu, printimi pa probleme nënkupton printimin rrotullues me një bashkim të përsosur.

  1 PRINT ME KËRKESË TECH
  2 kokë printimi EPSON DX5

  ● Miratoni kokat origjinale EPSON 1/2PCS

  Printeri i çorapeve UniPrint Digital është i pajisur me dy koka printimi origjinale Epson DX5 që rrisin shpejtësinë dhe efikasitetin e tij.Pavarësisht shpejtësisë së lartë, ai ofron çorape të personalizuara me cilësi të jashtëzakonshme duke printuar drejtpërdrejt në çorape.Teknologjia unike e printimit mikropiezoelektrik të Epson kontrollon deformimin e kristaleve piezoelektrike.Ai kontrollon me saktësi madhësinë e pikave të bojës, duke siguruar saktësi të shkëlqyer printimi, me pikat më të vogla të bojës deri në 3,5 PL.

  ● Linja tërheqëse e rezervuarit me zhurmë të ulët

  Linja tërheqëse e rezervuarit të printerit dixhital të çorapeve UniPrint ka një zinxhir të heshtur tërheqës që prodhon zhurmë minimale gjatë procesit të printimit.Zhurma e ulët e makinës rezulton në dridhje më të ulëta, duke kontribuar në jetëgjatësinë e makinës.

  3 linja tërheqëse me zhurmë të ulët
  Sistem boje 4 cmyk me filtër

  ● Sistemi i bojës CMYK me filtra

  Të gjitha sistemet e bojës së UniPrint Socks Printer janë të pajisura me filtra në linjë.Këta filtra mbrojnë kokat e printimit nga bllokimi, duke ndihmuar në shmangien e çdo rrjedhjeje të bardhë edhe pas shtrirjes së çorapeve.Me një sistem kaq efikas boje, të gjitha ngjyrat printohen në mënyrë elegante në çdo çorape.

  ● Sistemi i Ngritjes

  UniPrint Socks Printer ka një veçori të rregullimit të ngritjes me anë të së cilës lartësia e rulit të printerit mund të rregullohet shpejt lart ose poshtë.Kështu, karroca e printimit mund të ketë një lartësi të përshtatshme printimi në sipërfaqen e çorapeve.Ky rregullim i shpejtë çon në printimin e përsosur të çdo dizajni në çdo material ose trashësi të çorapeve.

  5 funksion ngritës
  6 thithin mizën e bojës

  ● Absorb Ink Fly

  Printeri i personalizuar i çorapeve ka veçorinë e thithjes së mizës së bojës.Kështu që gjatë procesit të printimit, pika të vogla bojërash do të fluturojnë në të gjithë zonën e printerit.Kështu, ky sistem ndihmon në përmirësimin e mjedisit të printimit.

  ● Sistemi i kontrollit të dyfishtë për rulin

  Printeri dixhital i çorapeve UniPrint ka një lidhje standarde të tubit të ajrit që mund të kontrollojë rulin.Përveç kësaj, në këtë sistem ekziston një kontroll me pedalin e këmbës me anë të së cilës një rul mund të lirohet ose të fiksohet.Ndonjëherë, printeri i çorapeve mund të ketë një kontroll butoni në vend të një kontrolli të pedalit të këmbës.

  Pedale me 7 këmbë
  Mbajtëse me 8 rul

  ● Mbajtës me rul për funksionim të lehtë

  Mbajtësja unike e rrotullës së printerit të çorapeve UniPrint mund të ndihmojë në prodhimin e shpejtë të çorapeve të personalizuara duke rritur efikasitetin e përgjithshëm të operatorit.

  ● Këmbë univerzale

  Rrotulluesi universal i këmbës i referohet rrotave në bazën e printerit që ndihmon rulin të lëvizë lehtësisht mbi çorape.Vidhat e rrotave mbërthehen në përputhje me rrethanat ndërsa printeri mbetet i qëndrueshëm për printim.

  Makinë me 9 këmbë
  10 Kapacitet i lartë

  ● Printim i çorapeve me kapacitet të lartë

  Printeri dixhital i çorapeve UniPrint ka dy pjesë të kokës origjinale të printimit Epson që mund të printojë dy çorape në të njëjtën kohë.Ka një shpejtësi printimi deri në 50 palë çorape në orë, pra 400 palë çorape të personalizuara dhe të personalizuara në 8 orë.

  ● Sistemi kundër përplasjes

  Nëpërmjet sistemit kundër përplasjes, mbrohet koka e printimit në karrocën e makinës së printimit.Makina ndalon automatikisht në rast urgjence.

  11 kundër përplasjes
  12 lazer

  ● Sistemi lazer i rregullueshëm

  Sistemi i rregullueshëm i lazerit ndihmon në printimin e pozicionimit më të saktë të dizajnit midis çorapeve majtas dhe djathtas.Gjithashtu, lazerët janë të lëvizshëm për të rregulluar gjatësinë e çorapeve.

  Video/ Parametër/Avantazh në komponentë

  Video
  Parametri
  Avantazhi në komponentët
  Video

  Printer efikas i çorape dixhitale

  Printeri i çorapeve UniPrint garanton një prodhim të lartë me 400 palë në ditë.Falë teknologjisë inovative të printimit pa probleme 360, printeri i çorapeve jep një performancë mbresëlënëse printimi, si për porositë në sasi të vogla ashtu edhe për ato të mëdha, për t'ju ndihmuar të përfundoni më shumë projekte të printimit të çorapeve.Falë këtij efikasiteti, klientët tanë mbështeten në printerin tonë të çorapeve për biznesin e tyre të vogël ose të mesëm.

  Parametri
  Model UP1200
  Gjerësia e printimit 1200 mm
  Koka e printimit EPSON DX5
  Koka e printimit Sasia 1-2 kokë Fakultative
  Ngjyra e bojës CMY K. 4Ngjyra/ CMYKORG B. 8Ngjyra (bojë reaktive opsionale)
  Lloji i bojës Bojë sublimimi/ Bojë reaktive/ Bojë acid
  Rezolucioni i printimit 720*360dpi/720*720dpi/
  Sistemi i bojës Depozita e madhe boje 1.5L*CMYK 4colors / Depozita dytësore e bojës 200ml * CMYK 4colors, Shërbim i vazhdueshëm i pandërprerë
  Shpejtësia e printimit Modaliteti draft: 720X360dpi/4Pass 60pairs/HModaliteti i prodhimit: 720X720dpi/6Pass 50pairs/H
  Formati i skedarit TIFF(RGB&CMYK),PDF,EPS,JPEG,AI,PSD etj.
  Fuqia AC110~220V±10 I personalizueshëm
  Ndërfaqja Ndërfaqe USB me shpejtësi të lartë 3.0
  Konfigurimi i kompjuterit Microsoft Windows98/Me /2000 /XP/Win7/win10
  Rip software Print Factory/ProductionManager/Ri print
  Ambienti i punës Temperatura optimale: 24℃-28℃, Lagështia relative 20%-80%
  Madhësia e makinës 2920* 520* 1200 mm (L*P*H)
  Pesha e makinës 180 kg
  Avantazhi në komponentët
  Avantazhi në komponentë
  Bordi Bordet e markave më të mira.Tkurrja e pikës së bojës dhe efekti inkjet me definicion të lartë, garantojnë qëndrueshmërinë e motherboard dhe printim me precizion të lartë
  X Motori Aksi X miraton motorin e integruar të servo drive 200 W, shpejtësi të lartë dhe garanci printimi të qëndrueshëm.
  Motori Y Boshti Y miraton motorin hapësor, i cili e bën ecjen më të saktë
  Hekurudhor udhëzues Boshti X i hekurudhës udhëzuese drejtohet nga shufra e sipërme e telit prej argjendi
  Korniza e makinës Kornizë integrale me densitet të lartë, jo e lehtë për t'u deformuar dhe rezistente ndaj goditjeve
  Bordi i energjisë Bordi i integruar i energjisë, siguron funksionimin e qetë të qarkut të pajisjeve
  Kabllo me tela E gjithë makina përpunohet me tela mbështjellëse me ngjitës PET për të parandaluar çrregullimin e qarkut dhe elektricitetin statik
  Çelësi i urgjencës Ndalesa e jashtme emergjente, e përshtatshme për ndalimin e funksionimit
  Udhëzues linear Shina udhëzuese lineare, saktësi e lartë, zhurmë e ulët, rezistencë ndaj konsumit, për të siguruar lëvizjen e qetë të karrocës
  Rrip sinkronizimi i rrotave Makara sinkrone me precizion të lartë siguron lëvizje dhe saktësi
  Koka e printimit Koka printimi EPSON origjinale japoneze
  Kushineta e boshtit Kushinetat e importuara sigurojnë saktësinë e makinës
  Linja tërheqëse e tankeve Zinxhirë tërheqës i heshtur, zhurmë e ulët, jetë e gjatë

  Produkte të ngjashme

  Uniprint ju ofron produkte të ngjashme si ngrohës, avullore, rondele, tharëse etj, përfshin bojëra.Ato janë pjesë të nevojshme për konfigurimin e prodhimit të printimit të çorapeve me porosi

  1 ngrohës

  Furrë me ngrohje elektrike për çorape

  Ngrohësi elektrik i çorapeve është një makinë e personalizuar për printimin dixhital të çorapeve.veçanërisht për çorape poliestër.çorape pambuku etj…

  Ngrohësi i çorapeve përshtatet me sistemin e kthesës së transportuesit.e cila është më e lehtë për operim.një herë lidhni çorapet në ngrohës, pas 1 rrotullimi.dalin çorape me ngjyrë fikse.

  2 avullore

  Avullore çorape industriale

  Avullore Industriale çorape është një avullore e personalizuar për përdorim dixhital të printimit të çorapeve.veçanërisht për çorape pambuku, çorape bambuje dhe çorape leshi.këto fibra natyrale do të kishin nevojë për proces të avullimit në temperaturë të lartë për t'i bërë bojërat/ngjyrat të fiksuara në fije.

  3 rondele

  Rondele çorapësh industriale

  Lavatriçe industriale.i përshtatshëm për produkte tekstili, si çorape, çarçafë, pëlhura etj.

  Kapacitete të ndryshme mund të zgjidhen sipas nevojave tuaja të prodhimit.te

  4.tharëse larëse e integruar

  Industriale Auto Integruar Dewater + Lavatrice

  Auto Industrial integron Dewater+Washing Makina mund të aplikohet në produktet tekstile.si çorape, çarçafë, rroba etj.

  Kapacitete të ndryshme mund të zgjidhen sipas nevojave tuaja të prodhimit.

  5 ujë të thatë

  Çorape industriale Dewater

  Makinë industriale për dewater.Përvetësoni mënyrën e dehidrimit centrifugale, e përshtatshme për produkte tekstili, si çorape, çarçafë, pëlhura, etj.

  Kapacitete të ndryshme mund të zgjidhen sipas nevojave tuaja të prodhimit.lehtë dhe fleksibël për t'u përdorur.

  6. tharëse

  Tharëse çorape industriale

  Makinë tharëse industriale.i pershtatshem per te gjitha llojet e produkteve tekstile, si çorape, çarçafë, copa etj.

  Bojërësi është konstruksion tërësisht prej çeliku me dizajn të madh dere.i përshtatshëm 180 liri për të hapur derën dhe për të nxjerrë/marrë materiale.

  7 bojë me bojë

  Bojë sublimimi

  Bojë sublimimi përdoret për kokat e printimit Epson dx5/dx7/3200.bojë me bazë uji.miqësore me mjedisin.

  Mund të përdoret për printim direkt në çorape poliester.

  Rreth UniPrint Digital

  Me vite përvojë në industrinë e printimit dixhital, UniPrint është një furnizues i besueshëm i zgjidhjeve të printimit të çorapeve dixhitale në Kinë.Ne garantojmë zgjidhje të printimit të çorapeve me cilësi të lartë dhe shërbime të printimit të çorapeve me porosi për sipërmarrësit, bizneset e vogla dhe të mesme.
  ,
  Ne synojmë të revolucionarizojmë industrinë tradicionale të printimit të çorapeve me porosi.Instalimi i zgjidhjeve tona të fuqishme dhe efikase të printimit të çorapeve mund ta bëjë biznesin tuaj më konkurrues.
  ,
  UniPrint ofron shërbim 24/7 ndaj klientit dhe trajnim teknik falas, nëse dëshironi të filloni biznesin tuaj të printimit të çorapeve me porosi.

  Avantazhi i kompanisë

  Uniprint digital i ofron klientit shërbimin e printimit të çorapeve dhe zgjidhjet e makinerive.Pajisjet si printer çorape, ngrohës, avullore etj për të përmbushur nevojat tuaja të prodhimit të printimit me porosi.

  Shërbimi ndaj klientit

  Ju lutemi na kontaktoni nga faqja kryesore përmes Email/WhatsApp/Wechat, do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë t'u përgjigjemi të gjitha pyetjeve tuaja në lidhje me printimin e çorapeve

  Politika e garancisë

  Ofrohet udhëzim falas në linjë për mirëmbajtjen ose instalimin e makinës, garanci për makinën për 1 vit. (sistemi i bojës pa garanci)

  Kushtet e pagesës

  Uniprint dixhital ofron afatin më të përshtatshëm të pagesës, klienti mund të zgjedhë T/T, Paypal, Western union.

  Standardi i paketimit

  Të gjitha makinat janë të paketuara mirë me ambalazh të fortë druri me cilësi standarde eksporti.

  Dorëzimi

  Ne ofrojmë Fob Shanghai si zakonisht, me det / ajër / tren është i disponueshëm.Me transportuesin e transportit të bashkëpunuar afatgjatë, ne mund të ofrojmë shërbimin e dorëzimit në derë.

  Vitrinë

  Pyetjet e bëra më shpesh

  Çfarë është printimi i çorapeve dixhitale?

  Procesi i printimit të imazheve dixhitale në çorape quhet printim i çorapeve dixhitale.Printimi dixhital miraton teknologjinë e përparuar të pod.Printeri ynë i fundit i çorapeve mund të printojë në materiale të ndryshme si poliestër, pambuk, lesh, bambu, etj. Printeri i çorapeve Uniprint printon çorape të bukura sportive, çorape veshjesh, çorape kompresioni, etj. Me printimin rrotullues 360, klientët mund të printojnë çdo dizajn, logo, ose imazhe mbi çorape me gjatësi të ndryshme.

  Cili është ndryshimi midis printimit dixhital 360 dhe printimit të sublimimit?

  Ndërsa printimi dixhital bëhet drejtpërdrejt në sipërfaqen e një materiali, sublimimi i ngjyrës futet në pëlhurë.Këtu është një përmbledhje e shkurtër e printimit të çorapeve të sublimimit dhe printimit të çorapeve dixhitale.
  Printim i çorapeve të sublimimit
  Në këtë proces, ju e printoni imazhin në një lloj të veçantë letre transferimi dhe më pas e vendosni atë përmes një shtypi nxehtësie.Më në fund, imazhi transferohet në pëlhurën e çorapit për të marrë produktet e gatshme.
  Printim i çorapeve dixhitale 360
  Procesi i printimit dixhital përfshin:
  ●Dizajnimi i një imazhi
  ●Vendosja e çorapeve në rul
  ●Printimi i imazhit në çorape
  ●Ngrohja përmes një ngrohësi tuneli në vend të një prese ngrohjeje
  ●Produkte të gatshme
  Një tjetër ndryshim domethënës është se printimi i çorapeve të sublimimit mund të funksionojë vetëm në çorape poliestër.Megjithatë, printimi dixhital 360 mund të aplikohet në lloje të ndryshme materialesh përmes proceseve të ndryshme.

  Cilat janë përfitimet e printimit të çorapeve dixhitale?

  Ka shumë përfitime të printimit të çorapeve dixhitale.Këtu janë disa nga këto avantazhe.
  ●Mund të printoni porosi të vogla (madje edhe një palë çorape)
  ●Ka mundësi të ndryshme materiale (bambu, pambuk, lesh, etj.)
  ●Printim me rezolucion të lartë me printimin më të fundit epson dx5, 1440dpi.
  ●Nuk ka kufizime ngjyrash pasi cmyk mund të printojë çdo kombinim ngjyrash
  ●Kthimi i shpejtë do të thotë që ju merrni 40 deri në 50 çifte/orë

  Cili është procesi për të vazhduar me çorape poliestër?

  Printime dhe ngrohje.

  Cilat janë proceset për të vazhduar me çorape pambuku?

  Para-trajtim - tharje - printim - ngrohje (opsionale) - avull - larje - deuj - tharje - përmasa

  Cilat bojëra përdorni?A ofroni bojëra?

  Po, ne ofrojmë lloje të ndryshme bojërash për të gjitha llojet e çorapeve.
  ●Bojë sublimimi për çorape poliester
  ●Bojë reaktive për çorape pambuku/bambu
  ●Bojë acidi për përdorim leshi/najloni

  Cila është jetëgjatësia e bojës së përdorur në printimin dixhital?

  Boja ka një jetëgjatësi prej 1 viti nëse është e mbyllur mirë.Në rast se shishja e bojës hapet, përdorni brenda tre muajve.Ruajeni paketimin e bojës në mënyrë të sigurt në 5 c deri në 25 c pa ekspozuar në diell.

  A përdorim vetëm një lloj boje për të gjitha llojet e materialeve?

  Nuk mund të përdorim një lloj boje për të gjitha materialet.Kjo për shkak se çdo material ka nevoja të ndryshme printimi.Shembuj, bojë sublimimi për çorape poliester, bojë reaktive për çorape pambuku/bambu dhe bojë acide për çorape leshi ose najloni.

  Sa bojë përdoret për çdo palë çorape?

  Një litër boje mund të printojë afërsisht 800 palë çorape

  Cili është lloji më i mirë i bojës për printimin dixhital?

  Bojëja reaktive është zgjidhja më e mirë nëse përdorim një material të përzier që përbëhet nga 30% poliestër dhe 70% pambuk.

  A mund ta trajtoj printerin tuaj të çorapeve edhe nëse nuk kam përvojë të mëparshme printimi?

  Edhe kur nuk keni pasur ndonjë përvojë të printimit dixhital më parë, mund t'i trajtoni lehtësisht makinat tona të printimit dixhital.Ndiqni udhëzimet tona video për të instaluar kokat e printimit, për të mbushur bojërat dhe për të bërë kalibrimet bazë.
  Ju gjithashtu mund të kontaktoni ekipin tonë inxhinierik në internet.Mund të konfigurojmë edhe videotelefonata kur është e nevojshme.Uniprint garanton kënaqësinë e plotë të klientit për të siguruar që ju të drejtoni një biznes të suksesshëm me çorape me porosi.

  A ka ndonjë garanci Makina e Printimit të Çorapeve?

  Ne ofrojmë një garanci prej një viti për makinat tona të printimit të çorapeve.Megjithatë, nuk ka asnjë garanci për pjesët rezervë që lidhen me sistemin e bojës.

  Çfarë duhet të bëj nëse makina prishet?A ofroni ndonjë shërbim jashtë shtetit?

  Kur blini një makinë printimi dixhital nga uniprint, ne ofrojmë një listë të pjesëve rezervë të disponueshme.Kjo listë përfshin pjesë këmbimi që konsumohen shpejt, të cilat mund t'i blini së bashku me makinën.Nëse keni nevojë për ndonjë pjesë që nuk e keni blerë me blerjen, ne do t'i dërgojmë ato brenda 2 deri në 3 ditë.

  Sa e qëndrueshme është koka e printimit?

  Koka origjinale e printimit epson dx5 nuk duhet t'ju sjellë probleme me mirëmbajtjen rutinë.Nuk ka garanci për kokën e printimit sepse lidhet me sistemin e bojës.Por në përgjithësi, jetëgjatësia e kokës së printimit është 1 deri në 2 vjet, në varësi të asaj se sa mirë kujdeseni për të.

  Cila është jetëgjatësia e printerit të çorapeve?

  Megjithëse nuk mund të japim ndonjë kornizë kohore specifike, jetëgjatësia mesatare e një printeri është diku nga 7 deri në 10 vjet.Sigurisht, me mirëmbajtje dhe mirëmbajtje të rregullt, printeri juaj mund të zgjasë edhe më gjatë.Megjithatë, përparimet në industrinë e printimit dixhital mund të nënkuptojnë se do t'ju duhet një përmirësim në të ardhmen.

  A është softueri ose sistemi operativ në anglisht?

  Po, është në anglisht.

  Sa fuqi konsumon printeri i çorapeve?

  Fuqia e printerit tonë të çorapeve është 1000w me tension 110~220v, njëfazore.

  Cili është konsumi i energjisë i ngrohësit të çorapeve?

  Fuqia e ngrohësit të çorapeve është 16000w, me tension 240~380v, 3fazore.

  Cilat janë materialet më të zakonshme për printimin e çorapeve?

  Poliesteri dhe pambuku janë dy materialet më të njohura për printimin e çorapeve dixhitale.

  Cili është ndryshimi midis llojeve të ndryshme të printimit të çorapeve?

  Printerët dixhitalë të çorapeve na lejojnë të printojmë në materiale të ndryshme.Për shembull, poliestër, pambuku, bambu dhe leshi.Megjithatë, lloje të ndryshme bojërash dhe metodash përdoren për çdo pëlhurë.
  ●Për çorapet poliester përdorim bojë sublimimi.
  ●Për çorape bambu/pambuku, ne përdorim bojë reaktive.
  ●Për çorapet e leshta, ne përdorim bojë reaktive/acid.