• Вашиот доверлив добавувач на решенија за печатење дигитални чорапи

  Печатач за дигитални чорапи UniPrint

  UniPrint има печатач за чорапи кој нуди приспособени печатени чорапи.Нудиме прилагодено и персонализирано печатење чорапи на практично секој стил на чорапи.Целокупните наши машински решенија за печатење чорапи обезбедуваат квалитетни производи и услуги.

  Предни карактеристики на печатачот за дигитални чорапи

  Постојат различни предности на UniPrint дигиталниот печатач за чорапи кој обезбедува прекрасни дизајни или обрасци отпечатени на чорапи.Од третманот до вклучената технологија, можете да добиете идеја за „како работи печатачот за чорапи“ од следниве точки:

  ● Технологија на POD за печатење чорапи од 360 степени (печатење на барање)

  UniPrint Digital Socks Printer може да печати на сите видови чорапи, од памучни до полиестерски и бамбусови до волнени чорапи.Има ваљак за печатење што може да се одвојува што може да печати пар чорапи истовремено.Со својата технологија за печатење по барање, може да печати приспособени чорапи во мали или големи количини.Со беспрекорно печатење од 360 степени, можеме да отпечатиме 1 пар/дизајн и лесно да вчитаме различни дизајни во софтверот.Овде, беспрекорното печатење значи ротирачко печатење со совршен спој.

  1 ПЕЧАТЕЊЕ НА БАРАЊЕ ТЕХ
  2 глава за печатење EPSON DX5

  ● Прифатете оригинални глави EPSON 1/2PCS

  Дигиталниот печатач за чорапи UniPrint е опремен со две оригинални глави за печатење Epson DX5 кои ја зголемуваат неговата брзина и ефикасност.И покрај неговата голема брзина, тој обезбедува приспособени чорапи со исклучителен квалитет со директно печатење на чорапи.Уникатната технологија за микро пиезоелектрично печатење на Epson ја контролира деформацијата на пиезоелектричните кристали.Прецизно ја контролира големината на капките мастило, обезбедувајќи одлична точност на печатење, со најмали капки мастило до 3,5 PL.

  ● Резервоар за влечење со низок шум

  Резервоарот за влечење на дигиталниот печатач за чорапи UniPrint има тивок синџир за влечење што произведува минимален шум за време на процесот на печатење.Нискиот шум на машината резултира со помали вибрации, што придонесува за долговечноста на машината.

  3 влечење со низок шум
  Систем со мастило од 4 cmyk со филтер

  ● Систем за мастило CMYK со филтри

  Сите системи за мастило на UniPrint Socks Printer се опремени со филтри во линија.Овие филтри ги штитат главите за печатење од затнување, помагајќи да се избегне какво било бело истекување дури и по истегнување на чорапите.Со таков ефикасен систем за мастило, сите бои елегантно се печатат на сите чорапи.

  ● Системот за подигнување

  UniPrint Socks Printer има функција за прилагодување на подигање со која висината на ролерот на печатачот може брзо да се прилагоди нагоре или надолу.Така, кочијата за печатење може да добие соодветна висина за печатење до површината на чорапите.Ова брзо прилагодување води до совршено испечатување на кој било дизајн на кој било материјал или дебелина на чорапите.

  5 функција за подигнување
  6 апсорбира мастило мува

  ● Апсорбирај Ink Fly

  Прилагодениот печатач за чорапи има карактеристика на впивање мастило.Така, за време на процесот на печатење, ситни капки мастила ќе летаат низ целата област на печатачот.Така, овој систем помага во подобрување на околината за печатење.

  ● Систем за двојна контрола за ролерот

  Печатачот за дигитални чорапи UniPrint има стандардна врска со воздушна цевка која може да го контролира ролерот.Дополнително, во овој систем има и контрола на педалата со нога со која валјакот може да се олабави или прицврсти.Понекогаш, печатачот за чорапи може да има контрола на копче наместо контрола на педалата на нозете.

  Педала со 7 нозе
  8 држач за ролери

  ● Држач за ролери за лесно ракување

  Уникатниот држач за ролери на UniPrint Socks Printer може да помогне во брзото производство на сопствените чорапи, истовремено зголемувајќи ја севкупната ефикасност на операторот.

  ● Универзална тркалца за стапала

  Универзалната тркала за стапала се однесува на тркалата на основата на печатачот што му помага на ролерот лесно да се движи над чорапите.Завртките на тркалата се прицврстени соодветно додека печатачот останува стабилен за печатење.

  Кастер со 9 нозе
  10 Висок капацитет

  ● Печатење на чорапи со висок капацитет

  UniPrint дигитален печатач за чорапи има две парчиња оригинална глава за печатење на Epson што може да печати два чорапи истовремено.Има брзина на печатење до 50 пара чорапи на час, односно 400 пара приспособени и персонализирани чорапи за 8 часа.

  ● Систем против судир

  Преку системот против судир, главата за печатење во превозот на машината за печатење е заштитена.Машината автоматски запира во случај на итен случај.

  11 против судир
  12 ласер

  ● Прилагодлив ласерски систем

  Прилагодливиот ласерски систем помага да се печати попрецизно позиционирање на дизајнот помеѓу левите и десните чорапи.Исто така, ласерите се подвижни за да се прилагоди должината на чорапите.

  Видео/ Параметар/Предност во компонентите

  Видео
  Параметар
  Предност во компонентите
  Видео

  Ефикасен печатач за дигитални чорапи

  Печатачот за чорапи UniPrint гарантира висок излез со 400 пара дневно.Благодарение на иновативната технологија за беспрекорно печатење 360, печатачот за чорапи дава импресивни перформанси за печатење, и за нарачки во мали и големи количини, за да ви помогне да завршите повеќе проекти за печатење чорапи.Благодарение на оваа ефикасност, нашите клиенти се потпираат на нашиот печатач за чорапи за нивниот мал или среден бизнис.

  Параметар
  Модел UP1200
  Ширина на печатење 1200 мм
  Глава за печатење EPSON DX5
  Глава за печатење Количина 1-2 глава Изборно
  Боја на мастило CMY K. 4Colors/ CMYKORG B. 8Colors (реактивно мастило по избор)
  Тип на мастило Мастило за сублимација/ Реактивно мастило/ Киселинско мастило
  Резолуција за печатење 720*360dpi/720*720dpi/
  Систем за мастило Голем резервоар за мастило 1,5L*CMYK 4colors / Секундарен резервоар за мастило 200ml * CMYK 4colors, Непрекинато континуирано сервисирање
  Брзина на печатење Режим на нацрт: 720X360dpi/4Pass 60pairs/HРежим на производство: 720X720dpi/6Pass 50pairs/H
  Формат на датотека TIFF (RGB и CMYK), PDF, EPS, JPEG, AI, PSD итн.
  Моќ AC110~220V±10 Приспособливо
  Интерфејс 3.0 USB интерфејс со голема брзина
  Компјутерска конфигурација Microsoft Windows98/Me /2000 /XP/Win7/win10
  Рип софтвер PrintFactory/ProductionManager/Ri печатење
  Работна околина Оптимална температура: 24℃-28℃, релативна влажност 20%-80%
  Големина на машината 2920* 520* 1200мм (Д*Ш*В)
  Тежина на машината 180 кг
  Предност во компонентите
  Предност во компонентите
  Одбор Табли од врвни брендови.Смалете ги точките со мастило и ефектот на инкџет со висока дефиниција, обезбедувајте стабилност на матичната плоча и печатење со висока прецизност
  X мотор Оската X прифаќа интегриран серво-мотор од 200 W, голема брзина и стабилна гаранција за печатење.
  Y Мотор Оската Y го прифаќа чекорниот мотор, што го прави одењето попрецизно
  Водечка шина X-оската на водечката шина е управувана од горната сребрена жичана шипка
  Рамка на машината Рамка интегрална рамка со висока густина, не е лесно да се деформира и отпорна на удари
  Табла за напојување Интегрираната плоча за напојување, обезбедува непречено функционирање на колото на опремата
  Жичен кабел Целата машина се обработува со жица за завиткување на ПЕТ лепак за да се спречи нарушување на колото и статички електрицитет
  Клуч за итни случаи Надворешно итно стопирање, погодно за стопирање
  Линеарен водич Линеарна водилка, висока прецизност, низок шум, отпорност на абење, за да се обезбеди непречено движење на вагонот
  Синхронизирачки ремен на тркалата Синхроната макара со висока прецизност обезбедува движење и точност
  Глава за печатење Јапонска оригинална глава за печатење EPSON
  Лежиште на вратило Увезените лежишта обезбедуваат точност на машината
  Резервоари за влечење Тивок синџир за влечење, низок шум, долг животен век

  Поврзани производи

  Uniprint ви нуди сродни производи како што се грејач, пареа, машина за перење, машина за сушење итн, вклучува мастила.Тие се неопходни делови за прилагодено поставување на производство на печатење чорапи

  1 грејач

  Електрична рерна за чорапи

  Електричен грејач за чорапи е прилагодена машина за дигитално печатење чорапи.особено за полиестерски чорапи.памучни чорапи итн...

  Грејач за чорапи се усвојува во системот за вртење на транспортерот.кои полесно за работа.еднаш закачете ги чорапите во грејачот, по 1 круг вртење.Излегуваат чорапи со фиксна боја.

  2 пароброд

  Индустриски чорапи пароброд

  Пароброд за индустриски чорапи е прилагоден пароброд за употреба во дигитално печатење чорапи.особено за памучни чорапи, чорапи од бамбус и волнени чорапи.на овие природни влакна ќе им треба процес на испарување на висока температура за да се направат мастилата/боите фиксирани во предива.

  3 мијалник

  Индустриска машина за перење чорапи

  Индустриска машина за перење.погоден за текстилни производи, како што се чорапи, постелнина, ткаенина итн.

  Може да се изберат различни капацитети според вашите производствени потреби.до

  4.интегрирана машина за сушење

  Индустриска авто-интегрирана девода + машина за перење

  Industrial Auto интегрира Dewater+Waring Машината може да се примени на текстилни производи.како што се чорапи, постелнина, облека итн.

  Може да се изберат различни капацитети според вашите производствени потреби.

  5 девода

  Индустриски чорапи Dewater

  Индустриска машина за одводнување вода.Прифатете го режимот на центрифугална дехидрација, погоден за текстилни производи, како што се чорапи, постелнина, ткаенина итн.

  Може да се изберат различни капацитети според вашите производствени потреби.лесен и флексибилен за ракување.

  6. сушење

  Индустриски фен за чорапи

  Индустриска машина за сушење.погоден за сите видови текстилни производи, како што се чорапи, постелнина, крпа и сл.

  Бојачот е целосно челична конструкција со дизајн на голема врата.удобен 180 на слобода за отворање на вратата и вадење/внесување материјали.

  7 инкџет мастило

  Мастило за сублимација

  Мастилото за сублимација се користи за глави за печатење Epson dx5/dx7/3200.мастило на база на вода.еколошки.

  Може да се користи за директно печатење на полиестерски чорапи.

  За UniPrint Digital

  Со долгогодишно искуство во индустријата за дигитално печатење, UniPrint е сигурен снабдувач на решенија за печатење дигитални чорапи во Кина.Гарантираме висококвалитетни решенија за печатење чорапи и услуги за печатење чорапи по мерка за претприемачи, мали и средни бизниси.
  ,
  Наша цел е да ја револуционизираме традиционалната индустрија за печатење чорапи по нарачка.Инсталирањето на нашите моќни и ефикасни решенија за печатење чорапи може да го направи вашиот бизнис поконкурентен.
  ,
  UniPrint нуди 24/7 услуги на клиентите и бесплатна техничка обука, доколку сакате да започнете со сопствен бизнис со печатење чорапи.

  Предност на компанијата

  Uniprint Digital им обезбедува на клиентите услуга за печатење чорапи и машински решенија.Опрема како што се печатач за чорапи, грејач, пароброд итн. за исполнување на вашите потреби за производство при печатење по мерка.

  Услуги на клиентите

  Ве молиме контактирајте со нас од почетната страница преку е-пошта/WhatsApp/Wechat, со задоволство ќе ви помогнеме да одговориме на сите ваши прашања во врска со печатењето чорапи

  Политика за гаранција

  Достапно е бесплатно онлајн упатство за одржување или инсталација на машината, гаранција за машината 1 година. (системот за мастило без гаранција)

  Услови на плаќање

  Дигиталниот Uniprint обезбедува најпогоден термин за плаќање, клиентот може да избере T/T, Paypal, Western Union.

  Стандард за пакување

  Сите машини се добро спакувани со силно дрвено пакување со стандарден извозен квалитет.

  Испорака

  Ние обезбедуваме Фоб Шангај како и обично, по море/воздух/воз е достапен.Со долгорочно соработувано шпедитер за испорака, можеме да понудиме услуга за испорака до врата.

  Изложба

  Најчесто поставувани прашања

  Што е печатење дигитални чорапи?

  Процесот на печатење дигитални слики на чорапи се нарекува печатење дигитални чорапи.Дигиталното печатење прифаќа напредна технологија на подлоги.Нашиот најнов печатач за чорапи може да печати на различни материјали како полиестер, памук, волна, бамбус итн. Печатачот за чорапи Uniprint печати прекрасни спортски чорапи, чорапи за облекување, компресивни чорапи итн. или слики на чорапи со различна должина.

  Која е разликата помеѓу дигитално печатење 360 и печатење со сублимација?

  Додека дигиталното печатење се врши директно на површината на материјалот, сублимацијата на бојата се внесува во ткаенината.Еве краток преглед на печатење чорапи за сублимација и печатење дигитални чорапи.
  Печатење чорапи за сублимација
  Во овој процес, ја печатите сликата на одреден тип хартија за пренос и потоа ја ставате преку топлинска преса.Конечно, сликата се пренесува во ткаенината на чорапот за да се добијат готовите производи.
  Печатење на дигитални чорапи 360
  Процесот на дигитално печатење вклучува:
  lДизајнирање слика
  lСтавање чорапи на ролерот
  lПечатење на сликата на чорапите
  lГреење преку тунел грејач наместо топлинска преса
  lГотови производи
  Друга значајна разлика е тоа што печатењето на чорапи за сублимација може да работи само на полиестерски чорапи.Сепак, дигиталното печатење 360 може да се примени на различни видови материјали преку различни процеси.

  Кои се придобивките од печатењето на дигитални чорапи?

  Има многу придобивки од печатењето на дигитални чорапи.Еве неколку од овие предности.
  lМожете да испечатите мали нарачки (дури и еден пар чорапи)
  lПостојат различни опции за материјали (бамбус, памук, волна, итн.)
  lПечатење со висока резолуција со најновото печатење epson dx5, 1440dpi.
  lНема ограничувања во боја бидејќи cmyk може да печати какви било комбинации на бои
  lБрзото пресврт значи дека добивате 40 до 50 пара/час

  Кој е процесот за постапување со полиестерски чорапи?

  Печатење и греење.

  Кои се процесите за постапување со памучни чорапи?

  Предтретман - сушење - печатење - греење (опционално) - парење - перење - одводнување - сушење - димензионирање

  Кои мастила ги користите?Дали нудите мастила?

  Да, нудиме различни видови мастила за сите видови чорапи.
  lМастило за сублимација за полиестерски чорапи
  lРеактивно мастило за памучни/бамбусови чорапи
  lВолна/најлон користи кисело мастило

  Кој е животниот век на мастилото што се користи во дигиталното печатење?

  Мастилото има животен век од 1 година ако е добро затворено.Во случај да се отвори шишето со мастило, користете го во рок од три месеци.Чувајте го пакувањето мастило безбедно на температура од 5 c до 25 c без изложување на сонце.

  Дали користиме само еден вид мастило за сите видови материјали?

  Не можеме да користиме еден вид мастило за сите материјали.Тоа е затоа што секој материјал има различни потреби за печатење.Примери, мастило за сублимација за полиестерски чорапи, реактивно мастило за памучни/бамбусови чорапи и кисело мастило за волнени или најлонски чорапи.

  Колку мастило се користи за секој пар чорапи?

  Еден литар мастило може да испечати околу 800 пара чорапи

  Кој е најдобриот тип мастило за дигитално печатење?

  Реактивното мастило е најдобриот избор ако користиме мешан материјал кој содржи 30% полиестер и 70% памук.

  Може ли да се справам со вашиот печатач за чорапи дури и ако немам претходно искуство со печатење?

  Дури и кога претходно не сте имале искуство со дигитално печатење, можете лесно да се справите со нашите машини за дигитално печатење.Следете ги нашите видео инструкции за да ги инсталирате главите за печатење, да наполните мастила и да направите основни калибрации.
  Можете исто така да го контактирате нашиот инженерски тим преку Интернет.Можеме дури и да воспоставиме видео повици кога е потребно.Uniprint гарантира целосно задоволство на клиентите за да се осигура дека ќе водите успешен бизнис со сопствени чорапи.

  Дали машината за печатење чорапи има гаранција?

  Нудиме гаранција од една година на нашите машини за печатење чорапи.Сепак, нема гаранција за резервните делови поврзани со системот за мастило.

  Што да направам ако машината се скрши?Дали обезбедувате какви било услуги во странство?

  Кога купувате машина за дигитално печатење од uniprint, нудиме список на достапни резервни делови.Оваа листа вклучува резервни делови за брзо абење кои можете да ги купите заедно со машината.Ако ви требаат делови што не сте ги купиле со купувањето, ние ќе ги испратиме во рок од 2 до 3 дена.

  Колку е издржлива главата за печатење?

  Оригиналната глава за печатење epson dx5 не треба да ви создава никакви проблеми со рутинското одржување.Нема гаранција за главата за печатење бидејќи е поврзана со системот за мастило.Но, генерално, животниот век на главата за печатење е 1 до 2 години, во зависност од тоа колку добро се грижите за неа.

  Кој е животниот век на печатачот за чорапи?

  Иако не можеме да дадеме одредена временска рамка, просечниот животен век на печатачот е некаде од 7 до 10 години.Се разбира, со редовно одржување и одржување, вашиот печатач може да трае уште подолго.Сепак, напредокот во индустријата за дигитално печатење може да значи дека ќе ви треба надградба во иднина.

  Дали софтверот или оперативниот систем е на англиски јазик?

  Да, тоа е на англиски јазик.

  Колку енергија троши печатачот за чорапи?

  Моќноста на нашиот печатач за чорапи е 1000w со напон 110~220v, еднофазен.

  Која е потрошувачката на енергија на грејачот за чорапи?

  Моќноста на греалката за чорапи е 16000w, со напон 240~380v, 3фазен.

  Кои се најчестите материјали за печатење чорапи?

  Полиестер и памук се двата најпопуларни материјали за печатење на дигитални чорапи.

  Која е разликата помеѓу различните видови печатење чорапи?

  Принтери за дигитални чорапи ни овозможуваат да печатиме на различни материјали.На пример, полиестер, памук, бамбус и волна.Сепак, за секоја ткаенина се користат различни видови мастила и методи.
  lЗа полиестерски чорапи користиме мастило за сублимација.
  lЗа чорапи од бамбус/памук, користиме реактивно мастило.
  lЗа волнени чорапи користиме реактивно/киселино мастило.