Електрична печка за греење за чорапи

Краток опис:

Електричниот грејач за чорапи е прилагодена машина за дигитално печатење чорапи.специјално за полиестерски чорапи.памучни чорапи итн...

Грејач за чорапи усвои систем за вртење на транспортери.кои полесно за работа.еднаш закачете ги чорапите во грејачот, по 1 круг вртење.Излегува чорапи со фиксна боја.температурата на греењето може да се прилагоди според вашите чорапи.прилагодлива контрола на брзината, предната плоча која за вселување и излегување може да ја прилагоди висината според должината на вашите чорапи.

Грејач дизајниран со индивидуален контролен кабинет настрана.докажува стареење на електричните компоненти од долготрајна употреба.целосно челична конструкција со сликање.

Не'рѓосувачки Транспортен систем 40 парчиња/циклус, Капацитет на грејач со 300 парови/час (проценето време на стврднување 3,5 минути, разликата ќе зависи од вашите детални чорапи) погоден за производство на печатење во мали размери со печатачи со 6 чорапи.

Грејач за поголемо производство може да се прилагоди според вашиот производствен капацитет.

 

 


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали за производот

Ставка Електрична печка за греење за чорапи
Модел УП 2016 г
Напон 220~380V/50HZ 3фаза (приспособување)
Моќ за греење 15 KW
Опсег на работна температура Собна температура + 10~250℃
Точност на контрола на температурата ±0,1℃
Еднообразност на температурата на кабинетот ±5℃
Заедничка температура на корисникот 50 ~ 200 ℃
Систем за греење:
Греен елемент Тубуларен електричен генератор за греење од не'рѓосувачки челик од типот W со 2,5 KW по парче и вкупно 6 парчиња, а вкупната моќност на грејните компоненти е 15 KW, а континуираниот работен век може да достигне повеќе од 50.000-60.000 часа
Број на грејни елементи 1 комплет од 6 парчиња
Уред за грејни елементи Страничен воздушен канал
Материјал за машински кабинет:
Преглед на структурата на машината Овој тип на опрема што се користи на двете страни на обвивката на ветрот на каналот, што одговара на врвот на воздушниот канал со цикличен тип на повратен воздушен притисок за греење, формира комплетен сет на циркулација на синџирот за пренос од нерѓосувачки челик, инсталација на грејната цевка во страничниот канал на рерната, кружен Мотор инсталиран на врвот на рерната, претходниот дизајн комбиниран за да ја отвори вратата, може да ја прилагоди големината на вратата, соодветната внатрешна работа на висечкиот синџир, пригодни производи за преземање, инсталација на куки за чорапи.Електричната контролна кутија е поставена на страната на кутијата, што може ефикасно да спречи високата температура во кутијата да влијае на стареењето на електричните компоненти во електричната кутија.
Спецификација и големина:
Димензии на работниот кабинет L1500*W1050*H1200MM
Вкупни димензии L2000*W1400*H2000MM (странично висечка контролна кутија + 250mm)
Големина на пакување L2100*W1700*H2100MM
NW/GW 400 кг/500 кг

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја