UniPrint-Вашиот добавувач на решенија за дигитално печатење

Уни печатена приказна

Приказна за UniPrint

Како и секој аспирантен претприемач, и јас имав бизнис идеја.Откако поминав повеќе од пет години во индустријата за дигитално печатење, бев свесен за потребите на малите бизниси и како да ги решам.
Го знаев потенцијалот на решенијата за дигитално печатење во правењето приспособени производи повредни.Сето тоа ме мотивираше да започнам сопствени решенија за дигитално печатење за малите бизниси да можат да го градат својот бренд идентитет.Така се роди идејата за Uni Print.
Изминавме долг пат откако го започнавме патувањето во 2015 година. Сепак, тоа е само почеток.Сакаме да поддржиме (колку што можеме) малите бизниси со нашата палета на пробивни сопствени решенија за дигитално печатење.
Прилагодувањето е нов тренд.Зошто да им обезбедите ист производ и искуство за купување на сите ваши потрошувачи ако тие не се исти?
Не сите бизниси го сфаќаат тоа, но прилагодувањето е клучот за опслужување на различни бази на клиенти.Денес, секој клиент сака приспособено искуство.Ова е она со што ви помагаме.
Можете да ги приспособите вашите производи со нашите решенија за дигитално печатење и да ја подобрите вашата пазарна вредност.Вашето ниво на креативност ќе го одреди степенот на прилагодување што можете да го постигнете со користење на нашите печатачи.
Uni Print продава различни дигитални печатачи.Можете да купите печатачи за чорапи, печатачи за маици, печатачи за сублимација и печатачи со рамно лежиште со УВ.

Кои сме ние?

Uni Print сè уште не е големо име, но постепено растеме.Се етаблираме како реномиран снабдувач на решенија за дигитално печатење.Uni Print е активен во индустријата на машини за дигитално печатење од 2015 година и им помогна на неколку мали бизниси да го воспостават својот бренд идентитет.
На нашите клиенти им нудиме приспособени решенија за печатење за различни видови материјали.Во Uni Print, можете да купите печатач за чорапи, печатач за маици, UV печатач со рамно лежиште и печатач за сублимација.

Може да започнете производствена линија на приспособени производи со нашите машини за печатење.
Покрај машините за печатење, снабдуваме и поврзана опрема.На пример, со печатач за чорапи, можете да купите и грејач, пароброд, машина за перење, машина за сушење итн.Слично на тоа, со печатач за маици, можете да купите машина за предтретман, топлинска преса или грејач за тунели, итн.Наша цел е да станеме едношалтерско решение за сите ваши потреби за дигитално печатење.
Можете да бидете сигурни во квалитетот на нашите дигитални печатачи бидејќи нашата најсовремена основна фабрика има тим од искусни инженери и дизајнери.Тие се во оваа индустрија повеќе од десет години.Како резултат на тоа, тие знаат како да направат иновативни дигитални печатачи кои ги исполнуваат потребите на малите и средни бизниси.

ТИМСКА РАБОТА

Зошто ние?

За разлика од другите компании за дигитално печатење во Кина, ние се фокусираме на мали и средни бизниси.Како што го започнавме нашето патување како мал, сакаме да ја зајакнеме довербата на малите бизниси.
На крајот на краиштата, ние признаваме дека успехот на малите бизниси може да има позитивно влијание врз заедниците.Нашето патување не мотивира подобро да им служиме на нашите клиенти.
Ве уверуваме дека нашите клиенти ќе бидат задоволни од нашите решенија и услуги за печатење.Без разлика дали ќе изберете печатач за чорапи, печатач за маици, печатач за сублимација или UV печатач со рамно лежиште, ќе добиете врвен квалитет.Покрај решенијата за печатење, обезбедуваме и услуга за печатење на маици и чорапи.
Има уште неколку причини зошто треба да не изберете нас пред другите.

Гарантирано висококвалитетно печатење

Нашите дигитални печатачи користат врвна технологија за производство на најдобар квалитет на печатење на различни материјали.Ќе добиете живописни бои кои ќе ја направат вашата маица, чорапи и друга облека привлечни за очи.

Искусен тим

Имаме искусен тим од дизајнери, инженери и професионалци по продажбата кои обезбедуваат услуги и стоки од светска класа.Во просек, нашиот персонал има десетгодишно искуство.

Брзо време на пресврт

Ја разбираме важноста на навремената испорака.Uni Print е посветена на испорака на опрема и производи за печатење според распоредот (7-15 работни дена).Сепак, на некои приспособени машини може да им треба подолго време, до 25 дена.Со нас, можете да бидете сигурни дека вашиот производ безбедно ќе стигне до вашето место на време, благодарение на нашата испорака низ целиот свет.

Целосно задоволство на клиентите

Во Uni Print, ние гарантираме целосно задоволство на клиентите.Можете да не контактирате 24*7 преку телефон и е-пошта за прашања и прашања поврзани со производот.Дополнително, обезбедуваме техничка поддршка за работа и одржување на нашите машини.

Гаранција на машината

Сите наши решенија за дигитално печатење доаѓаат со едногодишна гаранција против производствени дефекти.Сепак, нема гаранција за резервните делови и системите со мастило.Понатаму, даваме доживотно одржување и консултантски услуги доколку продолжите да купувате мастила и резервни делови од нас.

Што ќе правиме?

UniPrint нуди решенија за дигитално печатење и печатени производи од 2015 година. Генерално, ние ги обезбедуваме нашите решенија за печатење на малите и средни бизниси.

Нашите услуги се како што е наведено подолу.

Машини за дигитално печатење

Доставуваме неколку дигитални печатачи за да направиме печатење по сопствена желба на различни материјали.Нашиот производ ги покрива следните печатачи:

Печатач за чорапи

Овој печатач за чорапи ви овозможува да печатите во 360 степени на волна, полиестер, памук и бамбус.Нашата машина за печатење чорапи одговара на ниски барања за минимална количина на нарачка, што значи дека можете да печатите дури и еден пар по дизајн.Понатаму, можете да изберете неограничени комбинации на бои за вашиот дизајн.

Печатач за маици

Исто така познат како печатач DTG, печатачот ви овозможува да ги приспособите маичките со втиснување на привлечни графики.Се одликува со целосно алуминиумски двојни платформи и прифаќа максимална големина на печатење од 950x650mm заедно.Има систем со 8 бои + бело мастило.Можете да изберете помеѓу 4 конфигурации во боја и 8 бои со различни брзини на печатење.Печатачот со систем со мастила со 4 бои печати 30% побрзо од печатењето во 8 бои.

Печатачот поддржува печатење и на темна и на светла облека како што се маици, фармерки, дуксери и торби.Можете да отпечатите разни природни влакна, вклучувајќи памук, лен и свила.

DTF печатач

DTF печатачот е технологија за печатење Direct to Film.што ви овозможува да печатите и префрлите на секаков вид материјална облека.како што се памук, полиестер или мешани ткаенини.работи прилично добро и на ткаенина од природни влакна и на синтетички ткаенини.

Печатењето DTF е погодно за сопствени бизниси за печатење.филмското печатење може да се постави на големо.додека клиентите не добијат нарачки, префрлете го отпечатокот на празната облека.процесот не бара предтретман како печатење DTG.тоа е побрза и безнапорна операција.

УВ печатач со рамно лежиште

Ги поддржуваме компаниите во индустријата за пакување и рекламирање со различен формат УВ печатачи со рамно лежиште.Се одликува со различни уникатни карактеристики како што се систем со мастило со негативен притисок, уред за елиминирање статички, уред против судир и увезен синџир за влечење.

Принтер за сублимација

Печатењето со сублимација е печатач кој ви овозможува да печатите на хартија за пренос и потоа да ги пренесувате отпечатоците од хартијата на полиестер или полиестерска ткаенина со висока содржина со помош на топлинска преса/ротирачка грејач.

Овој дигитален печатач со осум глави прави отпечатоци кои не бледнеат, лупат или пукаат.Бидејќи печатачот има систем за автоматско затегнување, нема да добиете брчки.

Поврзана опрема

Покрај овие главни производи, обезбедуваме и соодветна опрема за овие печатачи за поддршка на вашиот бизнис.Во UniPrint, можете да купите:

● Грејач, пареа, машина за перење и сушење за производство на печатење чорапи.
● Ротирачки грејач и ласерски секач за печатач за сублимација.
● Топлинска преса, грејач за фиоки и тунел грејач за печатач за маици.

Прилагодена услуга за печатење

На нашите клиенти им нудиме услуга за печатење на чорапи и маици.
Во UniPrint имаме неколку празни чорапи од полиестер и памук што можеме да ги испечатиме за вас.

MOQ за полиестерски чорапи започнува од 100 пара.Додека за памучни чорапи, MOQ е 500 пара.За печатење на маици, MOQ е 100 парчиња, без разлика дали има светла или темна позадина.

Каде сме ние?

Се наоѓаме во прекрасниот град Нингбо во Југоисточна Кина.Нингбо е основно пристаниште и индустриски центар во провинцијата Жеџијанг.Како резултат на тоа, на нашите клиенти им обезбедуваме навремени решенија и производи за печатење.

Пристаништето Нингбо