Принтер за сублимација Up1802

Краток опис:

UniPrint UP 1800-2 е уште една варијанта на печатач за сублимација.Поддржува 2 глави за печатење и може да постигне брзина на печатење од 40㎡/h (4 поминувања).Максималната ширина на печатење што можете да ја постигнете со овој печатач е 1800 mm.Добивате и одлична резолуција за печатење од 1440x2880dpi.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Модел УП 1800-2
Глава за печатење Тип на глава EPSON I3200-A1
Количина на глава 2 ЕЕЗ
Резолуција 720*1200dpi;720*2400dpi
Автоматско чистење, автоматска функција за навлажнување со блиц спреј
Брзина на печатење 4 помине 40 ㎡/ч
6 помине 30㎡/ч
Мастило за печатење Бои C M Y K
Максимално оптоварување 3000ml/боја
Тип на мастило Мастило за сублимација
Ширина на печатење 1800 мм
Медиуми за печатење Хартија за сублимација
Трансфер на медиуми Менувач на креветчиња/автоматски систем за повлекување на затегнатоста
Сушење Надворешно интелигентно инфрацрвено греење и вентилатори за топол воздух интегрирана фен
Навлажнувачки режим Целосно запечатено автоматско навлажнување и чистење
RIP софтвер Поддржете Maintop6.1, PhotoPrint19, Default Maintop6.1
Формат на слика JPG, TIF, PDF итн
Компјутерска конфигурација Оперативниот систем Win7 64bit / Win10 64bit
Хардверски барања Хард диск: повеќе од 500G (се препорачува диск во цврста состојба), оперативна меморија 8G, ГРАФИЧКА картичка: ATI дисплеј меморија 4G, процесор: I7 процесор
Транспортен интерфејс LAN
Контролен дисплеј LCD дисплеј и работа со компјутерски софтверски панел
Стандардна конфигурација Интелигентен систем за сушење, алармен систем за ниво на течност
Работната средина Влажност:35%~65% Температура:18~30℃
Побарувачката на енергија Напон AC 210-220V 50/60 HZ
Систем за печатење 200W во мирување, 1000W работи
Систем за сушење 4000 W
Големина Големина на машината 3025*824*1476MM/250KG
Големина на пакување 3100*760*850MM/300KG

EPSON I3200 PRINTHEAD ГЛАВА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ EPSON I3200


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи