Притиснете на топлина

Краток опис:

Машината за термичка преса е специјално дизајнирана за лекување на печатење на маици/облека


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Спецификација

Модел JC-5HC
Ставка: Рачна машина за печатење на топлина
Напон: 220V/110V
Моќност: 2,2 KW
Големина на греење: 40 * 60 см
Време: 0~999s
Температура: 0 ~ 399 ℃
Големина на производот: 78*73*44cm
Тежина на производот: 45 кг

Предности на машината

Новата функција за магнетно привлекување, автоматско зголемување на времето, може двојно да ја подобри ефикасноста на работата, лесно и практично.

Долната плоча го прифаќа режимот на работа со влечење, што е удобен и брз за ставање облека, спречува изгореници, безбеден и сигурен

Целосна дигитална контрола врз тие два параметри.Опсег на температура: 0 до 399 ℃, временски опсег од 0 до 999 секунди, електронска контрола на времето и топлината, точното време поставено.

Притиснато на рачката, обезбедува индустриска сила, притисок, па дури и температура на површината, гарантирајќи дека преносот ќе трае на облеката.

Вртењето на копчето за прилагодување на притисокот во насока на стрелките на часовникот ќе го зголеми притисокот на панелот.Ве молиме обидете се неколку пати да го поставите саканото поставување на притисокот.

Загреана плоча со нелеплива тефлон обложена;обезбедува рамномерен притисок и спречува траги од печење/изгореници.

Детали за машината

топлинска преса-3
топлинска преса-4
топлинска преса-6
топлинска преса-7
топлинска преса-8
топлинска преса-9
топлинска преса-11

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи