UV6090

Краток опис:

Печатачот со рамно лежиште UniPrint UV6090 е идеално решение за прилагодени производи за печатење, УВ печатењето има широка примена на сите видови материјали. куќишта за телефони, метал (алуминиум, бакар итн), легури, огледало, пакување за подароци (дрво, карбонска хартија, метал), таблет капак, USB-стикови, ДВД-диск, индустриски знаци, значка, пластична картичка, ПВЦ, стакло, дрво, хартија итн.


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Параметар на машината

Ставка УВ ПЕЧАТЕР РАМНО
Модел UV6090
Конфигурација на млазницата Epson DX7 или Epson i3200
Максимална големина на печатење 600мм*900мм
Висина на печатење 10cm или може да се прилагоди
Брзина на печатење DX7 Производство 4m2/H;Висок квалитет 3,5m2/H
Брзина на печатење i3200 Производство 10m2/H;Висок квалитет 8m2/H
Резолуција за печатење 720*360dpi 720*720dpi 720*1080dpi 720*1440dpi
Тип на материјал за печатење: Акрилик, алуминиум, керамика, пена плоча, метал, стакло, картон, кожа, футрола за телефон и други рамни предмети
Боја на мастило 4 Боја (C, M, Y, K);5 Боја (C, M, Y, K, W)
Тип на мастило УВ мастило.Мастило со растворувач, мастило за текстил
Систем за снабдување со мастило Систем за континуирано снабдување со мастило
УВ систем за лекување LED УВ ламба / Систем за водено ладење
Рип софтвер RiPrint, Maintop 6.0 стандард/ Photoprint опционално
Формат на слика TIFF, JPEG, EPS, PDF итн
Напон AC220V 50-60HZ
Напојување 700 W
Интерфејс за податоци 3.0 USB интерфејс со голема брзина
Оперативен систем Мајкрософт Виндоус 7/10
Оперативна средина Температура: 20-35℃;Влажност: 60%-80%
Големина на машината 1600*1700*700мм /200кг
Големина на пакување 1700*1800*1000мм /300кг
Начин на пакување Дрвено пакување (стандард за извоз на иверица)

Предности на УВ печатач со рамно лежиште

1. EPSON PRINTHEAD DX7 или i3200 ОПЦИОНАЛНО
2. ПЕЧАТЕЊЕ СО ВИСОКА РЕЗОЛУЦИЈА
3. ГОЛЕМИНА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ 60CM*90CM, СРЕДНА ГОЛЕМИНА 1313, 1316 ИЛИ ГОЛЕМА ГОЛЕМИНА 2513 2030 ДОСТАПНА.
4. CMYK+Бел или CMYK+Бел+лак
5. НАПОМЕНЕТЕ НА СИТЕ ВИДОВИ РАМНИ МАТЕРИЈАЛИ КАКО СТАКЛО, АКРИЛ, ДРВО, ПВЦ ТАБЛИ ИТН.
6. UV BASE МАСТИЛО.МОЖЕ ДА СЕ ЛЕКУВА ВЕДНАШ.СО СИСТЕМ ЗА СНАБДУВАЊЕ НА МАСЛО МАСТИЛО.ПОДДРШКА НА ГОЛЕМИ ЗАДАЧИ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ПЕЧАТЕЊЕТО КОНТИНИРАНО


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи