Индустриски чорапи Dewater

Краток опис:

Индустриска машина за одводнување вода.Прифатете го режимот на центрифугална дехидрација, погоден за текстилни производи, како што се чорапи, постелнина, ткаенина итн.

Различен капацитет може да се избере според вашите производствени потреби.лесен и флексибилен за ракување.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали за производот

Индустриска вода (девода, индустриска машина за одводнување, центрифуга)
1. Уникатната висечка структура со три нозе на индустрискиот дехидратор може да избегне вибрации предизвикани од неурамнотежено оптоварување;
2. Ротирачкиот мочен меур на индустрискиот дехидратор е направен од плоча од нерѓосувачки челик, која е силна и издржлива;
3. Индустриски дехидратор уникатен уред за отворање и затворање на сопирачките, перформансите на сопирање се добри, безбедни и сигурни;
4. Индустрискиот дехидратор прифаќа триаголен погон на ременот, а почетното тркало го управува моторот.Почнува бавно до нормална брзина и работи непречено без вибрации.
Ставка ИНДУСТРИСКИ ЧОРАПИ ДЕВОДА
Модел UP755-500 UP753-600 UP752-800 UP751-1000 UP751-1200
Капацитет за перење 25 кг 40 кг 70 кг 120 кг 200 кг
Димензии на барабанот (мм) Φ500 Φ600 Φ800 Φ1000 Φ1200
Брзина на ротација (r/min) 1000 960 900 900 900
Внатрешна висина (мм) 270 280 340 373 480
Моќност на моторот (kw) 4P-1,5 4P-2.2 4P-4 4P-5,5 4P-7,5
Напон 380V/3ФАЗИ 50~60HZ
Внатрешни/надворешни материјали 1,5mm 304 нерѓосувачки челик 2mm 304 нерѓосувачки челик
Димензии (мм) 950*950*650 1150*1150*700 1500*1500*800 1800*1800*900 2100*2100*1000
Вкупна тежина (кг) 250 450 950 1200 1500

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја