УВ2030

Краток опис:

UV2030 UV печатач со рамно лежиште со голем формат е уште еден UV печатач со рамно лежиште со голем формат од UniPrint што можете да го користите за масовно UV печатење.Печатачот има систем за снабдување со мастило со негативен притисок за да ја одржува стабилна главата за печатење при печатење.Максималната големина на печатење поддржана од овој печатач е 2000mmx3000mm, со резолуција од 720x900dpi.


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Параметар на машината

Ставка УВ ПЕЧАТЕР РАМНО
Модел УВ2030
Конфигурација на млазницата Epson DX5, DX7, i3200, Ricoh G5 (предложено)
Максимална големина на печатење 2000мм*3000мм
Висина на печатење 10cm или може да се прилагоди
Брзина на печатење (EPSON) Производство 4m2/H;Висок квалитет 3,5m2/H
Брзина на печатење (RICOH) Производство 15m2/H;Висок квалитет 12m2/H
Резолуција за печатење Epson: 720*360dpi 720*720dpi 720*1080dpi 720*1440dpi; Рикох: 720*600dpi 720*900dpi
Тип на материјал за печатење: Акрилик, алуминиум, керамика, пена плоча, метал, стакло, картон, кожа, футрола за телефон и други рамни предмети
Боја на мастило 4 Боја (C, M, Y, K) 5 Боја (C, M, Y, K, W) 6 Боја (C, M, Y, K, W, V)
Тип на мастило УВ мастило.Мастило со растворувач, мастило за текстил
Систем за снабдување со мастило Систем за снабдување со мастило со негативен притисок
УВ систем за лекување LED УВ ламба / Систем за водено ладење
Рип софтвер РиПринт, Фабрика за печатење
Формат на слика TIFF, JPEG, EPS, PDF итн
Напон AC220V 50-60HZ
Напојување е домаќин на најголемата 1350w,LED-на најголемата UV ламба за вакуумска адсорпциона платформа од 200-1500w
Интерфејс за податоци 3.0 USB интерфејс со голема брзина
Оперативен систем Мајкрософт Виндоус 7/10
Оперативна средина Температура: 20-35℃;Влажност: 60%-80%
Големина на машината 3845*3642*1447mm/1200KG
Големина на пакување Глава на машината: 3730 * 820 * 1070 mm;Тело на машината:3950*2290*1340mm Вкупно 1900KG
Начин на пакување Дрвено пакување (стандард за извоз на иверица)

Предности

Индустриска глава за печатење Ricoh, G5 или G6 опционално, со печатење со голема брзина и висока резолуција.
Антистатички уред.Ефикасно отстранување на статичките материи од материјалите за печатење.Избегнувајте електрично оштетување на главата за печатење/млазниците
Голема површина за печатење 2000*3000мм.Или може да се прилагоди платформа
Нанесете ја платформата Алумина со процес на анодна оксидација, спречувајќи поцврстиот материјал да ја гребе платформата.
Целосно челична структура спречува деформација дури и по долготрајна употреба.
Структура на саќе, посилен капацитет на адсорпција
Линеарна водилка со висока прецизност THK неми


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи