Филм за пренос на топлина DTF PET

Краток опис:

Овој висококвалитетен DTF филм кој е компатибилен со печатачот UniPrint DTF.Печатениот филм може да се пренесе на широк спектар на ткаенини, вклучувајќи памук, најлон, полиестер или мешани материјали.Печатењето филм со користење на висококвалитетен пренос на DTF филм и пудра ќе обезбеди успешен пренос и живи бои.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Име на производ Филм за пренос на топлина DTF PET
Материјал МИЛЕНИК
Апликација Текстилна облека, капи, торби, перници, чевли итн
Тип Пренос на топлина
Боја Транспарентен
Место на потекло Кина
Име на брендот UniPrint
Големина 60cm ширина*100m/ролна
Време на трансфер 10-15 сек
Температура на пренос 130-160 ℃
Употреба Облека за маица за пренос на топлина
Примероци Обезбедено
Квалитет Трансфер на одличен ефект
Дебелина 75 мм
Поддршка за мастило Мастило со пигментна база на вода
Печатач DTF печатач
Големина/тежина на пакување 63*15*16 см/ 8кг
Состојба на чување се препорачува да се чува во неговото оригинално пакување, во поли кеса на 68°F -82°F (20°C -28°C) и 40-60% RH

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи