UniPrint А3 УВ печатач

Краток опис:

А3 УВ печатење е технологија за дигитално печатење што користи УВ мастило и светлина за печатење на објект.Го печати мастилото директно на подлогата и веднаш го стврднува со помош на УВ светлина.Како резултат на тоа, добивате отпечатоци со врвен квалитет кои имаат вистински бои.

А3 УВ печатењето се користи во неколку индустрии за да ги направи производите попривлечни и повредни.Можете да користите А3 УВ печатач за печатење картички, печатење на куќиште за телефон, печатење со релјеф, печатење кожа итн.

Дигиталното печатење А3 има неколку предности во однос на конвенционалниот метод на печатење.Тој е достапен, еколошки, издржлив и побрз.


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Како работи А3 УВ печатењето

Печатењето во формат А3 е погодно за мали рамни предмети што одговараат на големината А3.Процесот на печатење е релативно побрз бидејќи УВ светлината го лечи мастилото за миг.
UniPrint A3 UV печатачот прифаќа едноставен дизајн и доаѓа со глава за печатење EPSON XP 600 за квалитетни и постојани перформанси.
Панелот на печатачот е директен и обезбедува лесно ракување.Овој УВ печатач со компактна големина ви овозможува да печатите која било боја бидејќи има CMYK+W или CMYK+W+V (опционални бои за мастило).Печатачот има стабилно движење поради неговата водечка шина со висока прецизност.
Печатачот ви овозможува да ја прилагодите висината на печатењето до 10 см.Затоа, можете да го користите за неколку рамни работи, како што се рамки за слики, куќишта за телефони и друго.

Параметар на машината

Ставка УВ ПЕЧАТЕР РАМНО
Модел A3
Конфигурација на млазницата F1080-2 (EPSON XP600)
Максимална големина на печатење 320мм*450мм
Висина на печатење 10cm или може да се прилагоди
Брзина на печатење 3 минути за печатење во формат А3
Резолуција за печатење 720*360dpi 720*720dpi 720*1080dpi 720*1440dpi
Тип на материјал за печатење: Акрилик, алуминиум, керамика, пена плоча, метал, стакло, картон, кожа, футрола за телефон и други рамни предмети
Боја на мастило 4 Боја (C, M, Y, K);5 Боја (C, M, Y, K, W);6 Боја (C, M, Y, K, W, V)
Тип на мастило УВ мастило.Мастило со растворувач, мастило за текстил
Систем за снабдување со мастило Систем за континуирано снабдување со мастило
УВ систем за лекување LED УВ ламба / Систем за водено ладење
Капацитет на мастило 250 ml по боја
Рип софтвер Maintop 6.0 стандард/ Photoprint опционално
Формат на слика TIFF, JPEG, EPS, PDF итн
Напон AC110~220V 50-60HZ
Напојување 500W/350W
Интерфејс за податоци 3.0 USB интерфејс со голема брзина
Оперативен систем Мајкрософт Виндоус 7/10
Оперативна средина Температура: 20-35℃;Влажност: 60%-80%
Големина на машината 800*700*520мм /45кг
Големина на пакување 880*750*670мм /65кг
Начин на пакување Дрвено пакување (стандард за извоз на иверица)

Карактеристики на А3 УВ печатач

ПЕЧАТЕЊЕ СО ВИСОКА РЕЗОЛУЦИЈА

1. Печати со висока резолуција

UniPrint A3 UV печатачот користи глава за печатење EPSON XP600, со конфигурација на млазницата F1080-2.Печатачот ви дава висока резолуција на печатење од 720*1440dpi.Освен ова, печатачот користи софтвер Ultra RIP (Raster Image Processor) кој обезбедува висока верност на боите, прецизно управување со боите и слики со врвен квалитет.

2. Печатење со големина на печатење A3

Малиот UV печатач UniPrint A3 ви дава совршен печатење со големина А3 од 12,6*17,72 инчи (320mm*450mm).Овој мал печатач со рамно лежиште е погоден за дома, како и за бизниси со ограничена големина, како што се фото студија, рекламни агенции, декорација на облека, правење знаци итн. и повеќе.

ФОРМАТ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ А3-мин
Слика од Мика Баумајстер

3. Неограничени бои

Малиот UV печатач UniPrint A3 користи CMYK+White или CMYK+White +Varnish мастила.Комбинацијата на овие бои може да направи илјадници нови бои.Можете да печатите која било боја што сакате.За темна позадина, можете да користите бело мастило.Ако сакате на вашиот принт да му дадете сјајна завршница, можете да користите лак.

4. Пријателски за корисниците

UniPrint A3 UV печатачот е лесен за користење.Поставете ја висината на главата за печатење според подлогата.(Максималниот печатач може да поддржува висина на медиум под 10 cm) Направете ги потребните поставки за печатење и дајте ја командата за печатење.Тоа е тоа.Овој дигитален печатач А3 доаѓа со систем за мастило со сифон, систем за континуирано снабдување со мастило и уред за предупредување за ниско мастило за да го направи процесот на печатење непречен и едноставен.

А3 УВ ПРИНТЕР-2
УВ-мастило-за-EPSON-TX800-Глава за печатење (тврдо мастило)

5. Мастило базирано на УВ

УВ печатачот UniPrint A3 користи УВ мастило и процес на стврднување со УВ.Бидејќи мастилото веднаш се суши и стврднува, нема време за чекање.Можете да ги прилагодите вашите производи на време и брзо да ги исполнувате нарачките на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи