360 Чорапи за печатење Дизајнирана колекција-Серија овошје

Краток опис:

Големина: S / M / L

MOQ: 100 парови / Дизајн / Големина

Материјал: Полиестерски чорапи/ Памучни чорапи по избор


Детали за производот

Ознаки на производи

Uni print Socks Designed колекција

Дали сè уште се борите со тоа како да направите дизајн на чорапи?
Uni Print Designed Collection може да ви го обезбеди ова решение за да ве оддалечи од проблемите да правите дизајни на чорапи.Ние
ги поделија дизајните во неколку серии, а вие можете да изберете според категоријата.Во иднина ќе ги ажурираме и
одвреме-навреме додавајте нови колекции и дизајни.
Прво можете да изберете дизајн.А потоа изберете материјал за чорапи со кој сакате да печатите.Има полиестерски и памучни чорапи 2
видови материјали што можете да ги изберете.

Проверете ги деталите за типот на чорапите

Што имаме ние?

Детали

1.Опуштена манжетна
Еластичен и удобен, мек и пријателски настроен кон кожата.
2. Тридимензионална пета
Тридимензионално кроење, блиску и нелизгање.
3. Мазни чорапи
Густа и уредна, удобна за носење.

Предност

1. Добар однос кон услугата: 24-часовна услуга по продажбата за да ви помогне да ги решите сите проблеми.
2. Висококвалитетен материјал од ткаенина: добро избрани материјали за чорапи, за да можете да купувате со сигурност.
3. Брза испорака: Откако ќе ја потврдиме нарачката, ќе ви ја испорачаме стоката што е можно поскоро.
4. Прилагодена услуга: печатете според шаблонот што го сакате и направете уникатни чорапи за вас.
5. Години на искуство: Имаме богато искуство и опрема.

Пакување

Пакет со поли торби (Прилагодено пакување се достапни со дополнителни трошоци)

Големина на пакување:

S: 50*45*27CM/200 Тежина на парови: 8,2KG

М: 54*45*27CM/200 Тежина на парови: 9,6KG

L: 58*45*27CM/200Тежина на парови: 11KG

чорапи-макета-шаблони-покривка
LBSISI-Life-Clear-Sock-Packing-Bags-Opp-Plastic-Socks-Bag-Transparent-Bag-Packaging-Self-Adhesive-Seal.jpg_q50
Прилагодено-нов-дизајн-сива-табла-боја-печатење-чорапи-подарок-хартија-кутии-ракавици-пакување-кутија-со-лого-жешко печат
Bombas-Socks-Review-1
Чорапи_пакување_4_1

Време на испорака

Метод за плаќање

111

Испорака и транспорт

52
7af83859

Политика за враќање и враќање на средствата

Грижа

236 (1)

Апликација

Секојдневна облека.Улична Облека.Спортска облека.Абење за трчање.Велосипедска облека, облека на отворено итн

чорапи за компресија
секојдневен
чорапи на отворено
велосипедски чорапи
чорапи за облекување
модни чорапи

Белешки

1.Стилот на чорапи може да се приспособат ако количина над 3000 парови.
2. Цена врз основа на нормално пакување поли кеси.Доколку е потребна посебна картичка за глава, ве молиме разговарајте со продавачот.
3. Помалку од 100 по дизајн/големина pls разговарајте со продавачот со различни сопствени трошоци.

Најчесто поставувани прашања

Како е постојаноста на бојата на чорапите со печатење
Многу клиенти би се сомневале во постојаноста на бојата на чорапите за печатење.
Работевме со нашиот добавувач на мастило, го подобривме мастилото за печатење кое директно применува печатење на чорапи.
Значи, Our Sublimation мастилото не само што може да се примени на хартијата за пренос на сублимација, туку може да се примени и за директно печатење на полиестерски чорапи без никаков проблем.
За да го решиме вашиот сомнеж, ги тестиравме нашите физички примероци во лабораторијата SGS.

Постојаност на бојата на светлина
Постојаност на бојата на триење
Постојаност на бојата за перење
СИТЕ 3 проекти се поминати на 4~5 нивоа

фас

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја