Индустриски чорапи пароброд

Краток опис:

Индустриски пароброд за чорапи кој е прилагоден пароброд за употреба во дигитални чорапи за печатење.особено за памучни чорапи, чорапи од бамбус, волнени чорапи.на овие природни влакна ќе им треба процес на испарување на висока температура за да се направат мастилата/боите фиксирани во предива.

Паробродот за чорапи вклучува 2 колички кои се развиени за клиентите да имаат полесна работа.поради тоа што по печатењето мастилата на чорапите не се исушија.така што може да се ракува само со делот од прстите на чорапите и да се закачи во количката за следниот процес на испарување.

Машината може да се прилагоди ако има поголем производствен капацитет.овој модел е редовен модел со 200 парови/циклус.(референтна количина, разликата ќе биде подложена на различни модели на чорапи)


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Детали за производот

Овој пароброд е специјално дизајниран за производи за дигитално печатење, може да се користи за примерок од чорапи и масовно производство на чорапи.

Главните технички параметри се како што следува:

машината е изработена од висококвалитетен нерѓосувачки челик 304.

Опремен со контрола на температурата, тајминг, интелигентна технологија за патент на боја против протекување, автоматско испарување и други функции.

Режим на испарување: може да се изберат закачување на пареа и поплочување

Ставка ИНДУСТРИСКИ ЧОРАПИ ПАРНО
Модел UP ZQ1228
Функција Идеален за употреба на реактивни/кисели дигитални печатени чорапи
Капацитет за испарување 400 пара чорапи/час
Температура на испарување 105°C / Прилагодлив во однос на вашите производи на пареа
Време на парење 15~20 мин по циклус/ Прилагодлив на вашите производи кои се варат на пареа
Напон 380V/3ФАЗИ 50~60HZ
Грејна моќност (kw) 30 kw
Карактеристики на пароброд 1. Машината прифаќа нерѓосувачки челик 304 за да ја направи внатрешната и надворешната кутија.

2. Долен резервоар за греење.

3. Опремен со контрола на температурата и тајминг.

4. Автоматски доводен резервоар за вода.

5. Електрично греење или двојна употреба на пареа и други функции.

6. Двоен изолациски кабинет.

7. 4 парчиња подвижно тркало се инсталирани на дното на кутијата за пароброд.

8. Машината вклучува 2 стојалишта и 2 троли

Состојба на греење Електрично греење / пареа (опционално)
Димензии на количка (мм) 850мм*790мм*1800мм
Димензии (мм) 1200мм*1200мм*2800мм
Вкупна тежина (кг) 500 кг

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја