UV1316

Краток опис:

UniPrint UV1316 е печатач со рамно лежиште со среден формат.Печатачот користи висококвалитетна глава за печатење.Тоа ви овозможува брзо и прецизно да ги пренесете саканите шеми на дизајн на медиум за печатење.Овој печатач со среден формат поддржува максимална големина на печатење до 1300mmx1600mm.Можете да го користите за печатење на рамни предмети направени од алуминиум, керамика, стакло, кожа и друго.


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Параметар на машината

Ставка УВ ПЕЧАТЕР РАМНО
Модел UV1316
Конфигурација на млазницата Epson DX7 или Epson i3200
Максимална големина на печатење 1300мм*1600мм
Висина на печатење 10cm или може да се прилагоди
Брзина на печатење DX7 Производство 4m2/H;Висок квалитет 3,5m2/H
Брзина на печатење i3200 Производство 10m2/H;Висок квалитет 8m2/H
Резолуција за печатење 720*360dpi 720*720dpi 720*1080dpi 720*1440dpi
Тип на материјал за печатење: Акрилик, алуминиум, керамика, пена плоча, метал, стакло, картон, кожа, футрола за телефон и други рамни предмети
Боја на мастило 4 Боја (C, M, Y, K);5 Боја (C, M, Y, K, W)
Тип на мастило УВ мастило.Мастило со растворувач, мастило за текстил
Систем за снабдување со мастило Систем за континуирано снабдување со мастило
УВ систем за лекување LED УВ ламба / Систем за водено ладење
Рип софтвер RiPrint, Maintop 6.0 стандард/ Photoprint опционално
Формат на слика TIFF, JPEG, EPS, PDF итн
Напон AC220V 50-60HZ
Напојување 1500 W
Интерфејс за податоци 3.0 USB интерфејс со голема брзина
Оперативен систем Мајкрософт Виндоус 7/10
Оперативна средина Температура: 20-35℃;Влажност: 60%-80%
Големина на машината 2750mm*1600mm*1600mm/500KG
Големина на пакување 2980mm*2800mm*1680mm/600KG
Начин на пакување Дрвено пакување (стандард за извоз на иверица)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи