УВ мастило

Краток опис:

Инкџет мастилото кое може да се лекува со LED-UV може да се користи за печатење на речиси сите тврди и меки медиуми како пластика, акрилик, метал, дрво, стакло, кристал, порцелан, итн. Затоа, може да се примени за печатење куќишта за телефони, играчки, , мембрански прекинувач и знаци, итн. За нашите LED-UV мастила, може да печати на медиумот што го можат традиционалните UV мастила, но исто така, може да печати на материјал чувствителен на топлина што традиционалните UV мастила не можат да го направат.


Детали за производот

Ознаки на производи

Физички и хемиски параметри

C M Y BK LC LM
Вискозитет (mPa.s) 5,5-7 5,5-7 5,5-7 5,5-7 5,5-7 5,5-7
Површински напон (mN/m) 20-24 20-24 20-24 20-24 20-24 20-24
D(4.3) 0,09-0,13 0,09-0,13 0,09-0,13 0,09-0,13 0,09-0,13 0,09-0,13
D90 0,15-0,20 0,15-0,20 0,15-0,20 0,15-0,20 0,15-0,20 0,15-0,20

ТИП МАСТИЛО: УВ мастило
ВОЛУМЕН: 1000 ml, друг волумен опционален.
БОИ: BK CMY LC LM, Повеќе бои опционално
ПОГОДЕН ЗА глави за печатење EPSON DX5 DX7 DX8 DX10 XP600 TX800
ОБЕЛЕЖУВАЊЕ: Неутрално или облечено.
ПАКУВАЊЕ: 12 шишиња/картон
ГОЛЕМИНА КАРТОН: 45,5x35x30 cm.

Карактеристики

1. Прифатете ја еколошката суровина, без никаков растворувач и VOC, зелена.
2. Фина флуентност, висока стабилизација и брзо стврднување.
3. Висока прецизност, широк спектар на бои, висока густина и голем капацитет за покривање.
4. Отпечатокот има конкавно-конвексно чувство.
5. Со LED-UV технологијата за лекување на ладна светлина, мастилото може да печати на материјали чувствителни на јадење.

Процес: LED-UV мастилото може да се користи за директно печатење на медиумот.Но, за печатење на обложен порцелан и стакло, треба да се користи покрај течноста за предтретман.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи