EPSON I3200-A1

Краток опис:

Epson I3200-A1 Water е исплатлива серија MEM глави со ширина од 1,33 инчи, која обезбедува висока продуктивност и висок квалитет на сликата со резолуција со висока густина од 600 dpi.Оваа глава за печатење е погодна за мастила на база на вода.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификации на производот

Име на производ: Оригинална глава за печатење Epson I3200-A1
Тип Глава за печатење PrecisionCore MicroTFP
Место на потекло Јапонија
Употреба: Инкџет печатење
Мастило: Воден
Број на млазници 3200 млазници
Редови на млазници 8 реда
Резолуција на млазницата 300 npi/ред 600 npi/2 реда
Макс.број на мастила во боја: 4 бои
Ефективна ширина на печатење 33,8 mm (1,33 инчи)
Изведба на исфрлање капки 3,8, 6, 12 pl
Опсег на вискозност 3-4 mPa·s
Димензии 69,1 мм x 59,5 мм x 36,7 мм
Тежина 82 гр
Детали за пакување 12X12X5 cm
Испорачување: DHL/Fedex/TNT/UPS
Плаќање: TT/Paypal/Western Union

1. Се препорачува да се заменат каблите за глава заедно со нова глава за печатење.
2. Главата за печатење треба да ја инсталираат професионални лица.
3. Due to the nature of Printer Parts and the many factors that go into installing them, we do not accept returns or give refunds on electronic or service parts. Once the package is delivered, it is the customer's responsibility to check the package for damage. If there is any visible damage on the package, please refuse the shipment and call us or contact us 86-15957481803 sales@uniprintcn.com
4. Ве молиме имајте предвид дека не прифаќаме никакво враќање и рефундирање откако главата за печатење ќе се инсталира на машината.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи