• Модно решение за печатење на текстил со високи перформанси

  UniPrint Dye Sublimation Printer UP1804

  Предности на печатење со сублимација

  lТехнологија за печатење на барање

  UniPrint печатачот за сублимација на боја со високи перформанси е опремен со врвна технологија за печатење по барање (POD).За разлика од традиционалните методи на печатење, POD користи модел „изграден по нарачка“ каде документите се печатат само како што се нарачани.
  POD е ​​помалку скап, побрз и севкупно полесен за имплементација - што значи дека ќе заштедите многу на сите страни со нашите решенија за печатење со сублимација.

  lШирока апликација

  UniPrint Sublimation Printer има широка примена!Без разлика која е нишата на вашиот бизнис, можете да ги искористите нашите решенија за печатење за да го подигнете вашиот работен процес.
  Нашата апликација се движи од рекламирање, дисплеј и домашен текстил, сè до графичка облека, подароци за прилагодување и многу повеќе.Едноставно кажано: без разлика кој е вашиот бизнис, можете да го доверите нашето печатење со сублимација да ви помогне колку што можете.

  lПовеќе опции за боење

  Нашите решенија за печатење со сублимација доаѓаат без никакви ограничувања!Сакате да испечатите нешто шарено?Мастилото CMYK 4colors прикажува илјадници бои, така што не мора да се задржувате на естетската вредност на вашата ткаенина или други материјали и можете да ги добиете боите што ги сакате директно на хартија.
  Не само тоа, туку и излезот за печатење со UniPrint Sublimation Printer работи со молскавична брзина.Со 2 парчиња оригинална глава на Epson i3200, можете да забрзате до 40 квадратни метри/ч, а со 15 парчиња оригинална глава на Epson i3200, можете да забрзате до 270 квадратни метри/ч.

  UniPrint Dye Sublimation Printer UP1804 Предни карактеристики

  Врвна технологија

  UniPrint Sublimation Printer доаѓа со глава за печатење Epson I3200-A1, пиезоелектрична технологија за филм TFP, функција за променливо паѓање мастило од 3,5 PL.Ова значи дека нашите решенија за печатење овозможуваат прецизно позиционирање на падот на мастилото, ви даваат побогати и поцелосни бои, како и го прават севкупниот ефект на печатење многу попрефинет.

  ГЛАВА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ EPSON I3200
  Интелигентно чистење на прскалки

  Интелигентно чистење на прскалки

  Дигиталниот печатач за чорапи UniPrint е опремен со две оригинални глави за печатење Epson DX5 кои ја зголемуваат неговата брзина и ефикасност.И покрај неговата голема брзина, тој обезбедува приспособени чорапи со исклучителен квалитет со директно печатење на чорапи.Уникатната технологија за микро пиезоелектрично печатење на Epson ја контролира деформацијата на пиезоелектричните кристали.Прецизно ја контролира големината на капките мастило, обезбедувајќи одлична точност на печатење, со најмали капки мастило до 3,5 PL.

  Повеќе опции за форматирање

  Резервоарот за влечење на дигиталниот печатач за чорапи UniPrint има тивок синџир за влечење што произведува минимален шум за време на процесот на печатење.Нискиот шум на машината резултира со помали вибрации, што придонесува за долговечноста на машината.

  Повеќе опции за форматирање
  Континуирано снабдување со мастило

  Континуирано снабдување со мастило

  Ако сакате да се уверите дека вашиот бизнис е на вистинскиот пат, многу е важно да се погрижите да одите на опција за печатење што е способна да обезбеди непрекинат проток на мастило.
  UniPrint Sublimation Printer доаѓа интегриран со систем за континуирано снабдување со мастило/CMYK континуирано снабдување со мастило.Ова им овозможува на секундарните касети со мастило стабилно да ја одржуваат стабилноста на нивото на течноста, што пак го прави нашиот печатач врвен избор за масовно печатење.

  Видео/ Параметар/Предност во компонентите

  Видео
  Параметар
  Предност во компонентите
  Видео

  Сублиматон решенија за печатење

  Со повеќе од 10 години искуство во индустријата за дигитално печатење, UniPrint е едношалтерски добавувач за различни решенија за печатење со сублимација.Ја собираме вистинската опрема за вас од различни добавувачи: печатачи за сублимација, топлинска преса, ротирачки грејачи и ласерски секачи - за да се осигураме дека уникатните потреби за печатење на вашиот бизнис се со право задоволени.

  Во UniPrint, го цениме пристапот насочен кон клиентите, и оттука, нашиот тим од професионален хардвер и софтверски персонал е фокусиран на рационализирање на процесот на печатење за вашиот бизнис колку што можеме.Наша цел е да бидеме таму за вас на секој чекор од патот, за да можете да се потпрете на нашите претставници на клиенти да ви помогнат 24/7.

  Параметар
  Модел УП 1800-4
  Глава за печатење Тип на глава EPSON I3200-A1
  Количина на глава 4 ЕЕЗ
  Резолуција 720*1200dpi;720*2400dpi
  Автоматско чистење, автоматска функција за навлажнување со блиц спреј
  Брзина на печатење 4 помине 80 ㎡/ч
  6 помине 60 ㎡/ч
  Мастило за печатење Бои CMYK
  Максимално оптоварување 3000ml/боја
  Тип на мастило Мастило за сублимација
  Ширина на печатење 1800 мм
  Медиуми за печатење Хартија за сублимација
  Трансфер на медиуми Менувач на креветчиња/автоматски систем за повлекување на затегнатоста
  Сушење Надворешно интелигентно инфрацрвено греење и вентилатори за топол воздух интегрирана фен
  Навлажнувачки режим Целосно запечатено автоматско навлажнување и чистење
  RIP софтвер Поддржете Maintop6.1, PhotoPrint19, Default Maintop6.1
  Формат на слика JPG, TIF, PDF, итн
  Компјутерска конфигурација Оперативниот систем Win7 64bit / Win10 64bit
  Хардверски барања Хард диск: повеќе од 500G (се препорачува диск во цврста состојба), оперативна меморија 8G, ГРАФИЧКА картичка: ATI дисплеј меморија 4G, процесор: I7 процесор
  Транспортен интерфејс LAN
  Контролен дисплеј LCD дисплеј и работа со компјутерски софтверски панел
  Стандардна конфигурација Интелигентен систем за сушење, алармен систем за ниво на течност
  Работната средина Влажност:35%~65% Температура:18~30℃
  Побарувачката на енергија Напон AC 210-220V 50/60 HZ
  Систем за печатење 200W во мирување, 1500W работи
  Систем за сушење 4000 W
  Големина Големина на машината 3025*824*1476MM/250KG
  Големина на пакување 3100*760*850MM/300KG
  Предност во компонентите
  Користејќи глава за печатење epson I3200-A1, пиезоелектрична технологија на TFP филм + 2,5PL променлива функција за паѓање мастило, прецизно позиционирање на падот на мастилото, нивото на бојата на сликата е побогато и поцелосно, ефектот на печатење е поизвонреден
  Интелигентен уред за чистење и навлажнување на прскалките, обезбедувајќи безбедно и практично функции за чистење и одржување на прскалките, поудобно ракување и одржување
  Гигабитна мрежна порта за пренос на податоци, ги исполнува барањата за дигитално печатење, стабилност на излезната слика и брзина на пренос
  Висококвалитетна увезена галантерија: THK шина за исклучување, јапонско NSK лежиште, Германски игус систем за ланец мастило, серво интегриран мотор без четкички Leadshine, итн., непречено движење, подолг животен век, кажете дека движењето може ефикасно да го намали отпорот и бучавата во работењето на автомобил со мастило
  Рамка за количка против судир: може слободно да ја прилагоди висината на млазницата според различни потрошни материјали за печатење, широко користен, лесен за прилагодување, зголемување на уредот против судир на двата краја, дава на млазницата посеопфатна безбедносна заштита.
  Систем за повлекување и одмотување од типот на вратило за проширување: автоматски прилагодете го притисокот на воздухот.Направете ја силата униформа, правејќи ја хартијата помазна.Има карактеристики на голема носивост, долг работен век, рамномерна сила на товарење и растоварање, кратко време на работа на надувување и оддувување итн.
  Уникатната лента за нишање во системот за намотување и одмотување обезбедува рамномерно напрегање на хартијата во текот на процесот на печатење, а хартијата е мазна и цврста, избегнувајќи го затегнувањето.
  Интелигентен индукциски систем за сушење: интелигентниот инфрацрвен вентилатор може да се користи за загревање и дување во исто време, реализирајќи го хуманизираниот дизајн на автоматско затворање на вентилаторот за стоп печатење за да се осигура дека сликата не е оштетена.

  Поврзани производи

  UniPrint Ви нуди печатач за сублимација со различна конфигурација на главата, како што е UP1802 (2 глави за печатење).UP1804 (4 глави за печатење).UP1808 (8 глави за печатење).UP2015 (15 глави за печатење) Поврзана опрема како ротирачки грејач, ласерски секач, потрошни материјали како мастила за сублимација, хартија за сублимација итн.

  UP1802.SUBLIMATION PINTER UP1802-1

  UP1802

  UniPrint UP 1802 е друга варијанта на печатач за сублимација.Поддржува 2 глави за печатење и може да постигне брзина на печатење од 40㎡/h (4 поминувања).Максималната ширина на печатење што можете да ја постигнете со овој печатач е 1800 mm.Добивате и одлична резолуција за печатење од 1440x2880dpi.

  UP1808 печатач за сублимација UP1808 -1

  UP1808

  Со 8 парчиња глави за печатење, печатачот за сублимација UniPrint UP 1808 ви дава максимална брзина на печатење од 320 ㎡/ч со 1 поминување и 160 ㎡/ч со 2 поминувања.Печатачот е дизајниран да ви овозможи врвно печатење со сублимација бидејќи има интегрирана машина за сушење и интелигентно инфрацрвено греење за брзо сушење

  UP2015 печатач за сублимација 2015-1

  UP2015

  Печатачот за сублимација UP 2015 е погоден за бизниси кои примаат нарачки за печатење со сублимација на големо.Печатачот доаѓа со 15 глави за печатење и дава резолуција за печатење од 1440x2880dpi.Добивате супер брзина на печатење од 550 ㎡/ч со едно поминување и 270 ㎡/ч со двојно поминување.Понатаму, добивате максимална ширина на печатење од 2000 mm.

  РОТАРИСЕН ГРЕАЧКИ-1.

  Ротирачки грејач

  Ротациониот грејач UniPrint ви помага во процесот на пренос на топлина.Тоа е витален чекор во печатењето со сублимација.Машината за термичка преса ви овозможува да ја пренесете шемата за печатење од хартија за сублимација на текстил базиран на полиестер.Греењето и притискањето осигуруваат дека мастилото се раствори правилно.Можете да го користите нашиот ротационен грејач и за парчиња за сечење и за ткаенина од ролна во ролна.

  ласерски секач со голема визија-1

  Ласерски секач

  UniPrint Big машината за визуелно ласерско сечење го автоматизира процесот на отсекување печатени парчиња ткаенина или текстил со сублимација на боја и брзо и прецизно, автоматски компензирајќи за какви било изобличувања или истегнувања што се јавуваат кај нестабилен или растеглив текстил - токму типот на ткаенини што се користат во спортската облека .

  мастило за сублимација22

  Мастило за сублимација

  UniPrint обезбедува и UV мастило со врвен квалитет за да ви помогне да добиете врвно UV печатење.Имаме конфигурација на мастило CMYK, CMYK+ White и CMYK+ White+ Varnish.Мастилото CMYK ви овозможува да печатите на сите типови на подлоги во бела позадина.CMYK+ White е погоден за темна позадина материјал.И ако сакате UV печатење со сјаен слој, можете да одите на конфигурација на мастило CMYK+ White+ Varnish.

  хартија за пренос на сублимација-6

  Хартија за сублимација

  UniPrint нуди хартија за пренос на сублимација од ниска gsm 30gsm до висока gsm како 120gsm.во различен формат.најголемиот може да се поддржи во ширина од 3,2 m.Хартијата за пренос на сублимација UniPrint има поголема стапка на пренос до 95%.хартијата е со униформа облога, брза апсорпција на мастило, брзо сушење, мала деформација на хартијата

  За UniPrint Digital

  UniPrint нуди сеопфатно решение за печатење, од печатачи за сублимација и топлински преси до ротирачки грејачи, ласерски секачи и многу повеќе.Нашиот високо искусен тим од експерти за хардвер и софтвер и професионалци за истражување и развој обезбедува највисок квалитет на сите наши производи и услуги.

  Еве како се издвојуваме од другите брендови

  ● Бесплатно земање примероци: ние нудиме бесплатни постоечки и сопствени примероци на клиентите пред нивното купување и бесплатни резервни делови заедно со секое купување на нашиот симулациски печатач.
  ● Нудиме FOB, CIF море и услуга од врата до врата за да им олесниме на клиентите без разлика каде се наоѓаат.
  ● Деноноќна поддршка на клиентите за да се обезбеди задоволство на клиентите, каде било, во секое време!

  Машинско РЕШЕНИЕ

  Машински решенија

  UniPrint нуди висококвалитетна опрема за печатење за вашите потреби за печатење

  примерок-услуга2

  Услуга за земање примероци

  Бесплатни примероци на сопствени дизајни за да можете да ги тестирате нашите производи без обврски!

  испорака низ целиот свет

  Испорака низ целиот свет

  Опции за меѓународна испорака со пакување на производи безбедно за патување

  машина-гаранција1

  Гаранција на машината

  UniPrint нуди гаранција за машината од 12 месеци врз основа на инсталацијата

  Изложба

  Најчесто поставувани прашања

  Што е печатење со сублимација?

  Печатењето со сублимација е еден од најпопуларните процеси на печатење.Тоа вклучува пренос на дизајн од хартијата за сублимација на други материјали како што се ткаенини, со истовремено користење на топлина и притисок.Вистинскиот процес подразбира менување на цврстите честички мастило во гасовита состојба, што потоа остава отпечаток каде и да сакате.Поради ова, обично треба да го користите со машина за преса на топлина или ротационен грејач.

  Како целина, печатењето со сублимација е релативно понов метод.Како и да е, брзо се зголемува во однос на популарноста, имајќи предвид дека е потребно помалку време, е поисплатливо и е доволно лесно за луѓето да го извршуваат дури и дома.Оттука, тоа е одлична опција за бизниси!Тој е многу профитабилен, им помага на бизнисите да останат во рамките на буџетот и да заштедат пари, и се разбира, создава прекрасни естетски пријатни производи.

  Како да започнете со печатење со сублимација?

  Печатењето со сублимација е многу лесен процес и не бара многу напор од ваша страна.Сè додека ја набавите вистинската опрема и правилно се запознаете со карактеристиките на печатењето со сублимација, вие сте добро сортирани и лесно можете сами да го направите тоа!

  Во овој поглед, првото нешто што ви предлагаме да направите е да набавите печатач за сублимација и машина за преса за топлина/ротирачки грејач.Ова е главната опрема што ви е потребна за да можете правилно да го извршите процесот на печатење со сублимација.Освен ова, ќе ви треба и мастило за сублимација, хартија за пренос и полиестерска ткаенина.

  Откако ќе ја соберете целата потребна опрема, можете да продолжите да го печатите вашиот дизајн на хартија за пренос.Ова во суштина е дел од процесот каде што користите печатач за сублимација.

  Откако ќе го испечатите дизајнот на хартијата за пренос, потоа треба да користите машина за преса на топлина или ротационен грејач за да го пренесете дизајнот на ткаенина.Ова обично ќе биде целосно полиестерска ткаенина или ткаенина со висока содржина на полиестер што е во бела боја.Можете да користите и други бои, но печатењето со сублимација најдобро оди со бела ткаенина во однос на ефектот на печатење.

  Какви производи можат да користат сублимирачко печатење?

  Секакви производи!

  Тоа е веројатно една од најдобрите работи за печатењето со сублимација: може да се користи за персонализирање на многу видови производи.Најистакнатите видови на производи кои можат да се подигнат преку печатење со сублимација се следниве: спортска облека, гравчиња, кошули, панталони и чорапи.

  Сепак, можете дури и да користите печатење со сублимација за предмети што НЕ се облека, како што се чаши, покривки за телефон, керамички чинии и што ли уште не?Списокот е малку долг, но овие производи треба да ви дадат идеја за видот на работи што се опфатени

  Која ткаенина е најдобра за печатење со сублимација?

  Целосно полиестерска ткаенина или само полиестерска ткаенина со висока содржина!Полиестер е единствената ткаенина што ќе го одржи вашиот дизајн.Ако испечатите нешто на памук или други слични ткаенини, тоа нема да функционира добро бидејќи печатењето едноставно ќе се измие.

  Колку залихи ми се потребни за процесот на сублимација?

  Погледнете го второто прашање на оваа листа за подетални информации за опремата што ви треба.

  Сепак, за почеток, еве мала листа на сите залихи што можеби ќе ви требаат за сублимација.Запомнете: оваа листа во никој случај не е исцрпна и може да варира во зависност од потребите на вашиот проект.
  ● Печатач за сублимација
  ● Машина за преса на топлина/ротирачки грејач
  ● Ласерски секач
  ● Мастило за сублимација
  ● Хартија за пренос на сублимација
  ● Заштитна хартија

  Дали отпечатокот за сублимација избледува?

  Не!Бидејќи дизајнот е вграден во подлогата/ткаенината, не може лесно да се измие.Всушност, не може да се скрши.

  Сепак, треба да бидете сигурни дека ткаенината што ја користите е полиестер, а не памучна ткаенина бидејќи сублимацијата на печатењето не оди добро со кој било друг вид ткаенина освен полиестер.

  Дали е можна сублимација на ткаенини со други бои освен белата?

  Општо земено, печатењето со сублимација се врши само на ткаенини во бела или светла боја.Темните бои како црната навистина не можат да работат добро со печатачите за сублимација.Ова е затоа што повеќето печатачи за сублимација, вклучително и UniPrint Sublimation Printer, користат CMYK технологија.Нема бел слој во дизајните што ја користат оваа технологија и затоа не можат да се користат на темни ткаенини како црна или која било друга темна боја.

  Зошто белата боја е единствената боја за сублимација?

  Поради CMYK технологијата.Сепак, технички, белата не е единствената боја со која можете да работите.Можете да се одлучите за други светли бои, без разлика дали се работи за пастелни бои или посветли нијанси на други бои.

  Во суштина, се додека можете да бидете сигурни дека технологијата CMYK е компатибилна со одредена боја, можете да ја користите.

  Кои се предностите на сублимацијата за бизнисите?

  Ова е одлично прашање!Зошто треба да користите печатење со сублимација?

  1. Тој е едноставен, брз и исплатлив.
  Водењето бизнис не е лесна задача, и ако постои процес на печатење што ќе ви помогне да заштедите не само пари, туку и време и напор, зошто не треба да се заложите за тоа?Печатењето со сублимација е исплатливо решение за производство на персонализирани, естетски пријатни производи.

  2. Неограничени бои.
  Можете да испечатите која било боја (освен бела) на вашата ткаенина или подлога!Има ли подобар начин да ги подигнете вашите производи отколку да се пофалите со различни нијанси на розова, виолетова и сина?Со печатење со сублимација, вашиот производ е вашето платно и можете да го обоите со која било боја што сметате дека е привлечна.Изборот е целосно ваш!

  3. Широка примена.
  Друга одлична работа во врска со сублимацијата е тоа што може да се грижи за повеќе апликации.Ако имате бизнис кој обезбедува цврсти предмети како чаши, чаши, керамички плочки, капаци за телефонски куќишта, паричници или апостолки, можете масовно да имате корист од печатењето со сублимација.Меѓутоа, ако водите бизнис со облека и сакате да користите печатење со сублимација за производи како што се спортска облека, знамиња и ткаенина со позадинско осветлување - во основа сите видови ткаенини направени од полиестер со висока содржина.

  4. Масовно производство.
  Ако барате процес на печатење кој одговара на ниски нарачки MOQ и нарачки за производство на големо, тогаш печатењето со сублимација е најдобрата можна опција.UniPrint Sublimation Printer, на пример, користи технологија Print-on-Demand (POD), што значи дека нема минимум за печатење: печатите прецизно колку што ви треба, ништо помалку, ништо повеќе.

  Кои се недостатоците на печатењето со сублимација за бизнисите?

  За жал, не е сè сонце и виножита кога станува збор за печатење со сублимација.Меѓутоа, за да направите информиран избор, подеднакво е важно да ги знаете недостатоците на печатењето со сублимација како што е важно да ги знаете предностите!Значи, ајде да погледнеме:

  1) Само полиестер.
  Полиестер е единствената ткаенина што добро се справува со печатењето со сублимација.Ова навистина ги ограничува вашите опции за производи како бизнис.Бидејќи памукот и другите видови ткаенина не можат да издржат сублимација, мора да се погрижите сите производи што ги ставате во процесот на печатење на сублимација да се полиестер.Во суштина, сите ваши производи треба да бидат или целосно полиестер или да имаат висока содржина на полиестер во нив.

  2) Полиестерски слој.
  Ако не работите исклучиво со ткаенина и сакате да правите сублимација за нетекстилни производи, тогаш тоа можете да го правите само на производи кои имаат специјален полиестерски слој.Секој предмет што го нема овој слој нема да може да го преземе процесот на сублимација и затоа не може да го поднесе вашиот дизајн.Како што веројатно можете да кажете, ова е голем неуспех за многу бизниси бидејќи сериозно го ограничува видот на производи што можат да им ги понудат на своите клиенти.

  3) Само бела/светла позадина.
  Сублимацијата може да се направи само на бела или друга светла позадина.Повторно, ова е ограничување што може да ве спречи како бизнис, со оглед на ограничувањето што го става на палетата на бои што ја нудите.

  4) бледнее.
  Иако сублимацијата ретко исчезнува, ако вашиот производ е претерано изложен на сончева светлина, има многу добри шанси да избледи и оттука да го намали кредибилитетот на вашиот бизнис (во случај вашите купувачи да не бидат однапред предупредени за ова.

  Која температура и време се користат за сублимација?

  Ова е незгодно.Температурата што се користи за сублимација обично зависи од тоа каков вид на подлога се користи во процесот.Иако обично се прилагодува соодветно, се препорачува температура од 360°-400°F.Оваа температура треба да се одржува 45-60 секунди.Ова повторно ќе треба да се прилагоди според резултатот од тестирањето.Важно е да спроведете темелно истражување и да пронајдете соодветно време и температура за сублимирање на вашите производи, или резултатите може да бидат катастрофални!

  Која е брзината на печатачот за сублимација?

  Добро прашање!Краткиот одговор е дека тоа варира.Тоа е затоа што имаме неколку различни модели на печатачи за сублимација.На пример, моделот со 2 глави за печатење забрзува до 40 квадратни метри на час!Од друга страна, моделот 15 глави забрзува до 270 квадратни метри на час.

  Која е просечната цена на мастилото за сублимација?

  Цената на мастилото за сублимација во просек се сведува на 15 долари/литар, а печатењето од 1 литар е приближно 100 - 140 квадратни метри за боите на мешавината.Како што можете да кажете, ова го прави многу поевтин од традиционалните методи на производство и печатач, а со тоа и подобра опција за бизнисите кои имаат за цел да заштедат пари.

  Која е приближната употреба на мастилото за сублимација?

  Ова е уште едно незгодно!Тоа во голема мера зависи од вашите дизајни.Поголем, покомплексен дизајн ќе потроши повеќе мастило за сублимација за разлика од помалите, поедноставни дизајни.Но, само да ви дадам проценка;1 литар мастило за сублимација може да печати до 100 квадратни метри.

  Која е гаранцијата на Sublimation Printer?

  UniPrint Sublimation Printer доаѓа со гаранција од 1 година за поставувањето на машината.Кога станува збор за резервни делови поврзани со системот за мастило на печатачот, сè уште нема гаранција!

  Но, не сме единствените, ова е правилото на индустријата за машини за печатење, бидејќи има премногу различни и непредвидливи фактори кои можат да предизвикаат оштетување на главата за печатење.На пример, има бројни грешки кои можат да се појават преку човечкото работење на печатачите.Друг проблем што се гледа кај печатачите или електрониката, генерално, е краткиот спој на електрична енергија.Но, не грижете се!UniPrint е единствен по тоа што нашите клиенти ќе имаат доживотна услуга по продажбата на клиентите!Нашиот тим е секогаш подготвен да ви помогне и да ве советува секогаш кога ќе се соочите со било каков проблем поврзан со вашиот печатач за сублимација.

  Колку е животниот век на главата на печатачот?

  Најлесниот одговор е дека зависи од тоа колку добро го користите;се додека го одржувате, може да трае значително долго.Печатачите за сублимација UniPrint ја користат оригиналната глава за печатење Epson i3200-A1.Оригиналната глава за печатење на Epson i3200-A1Тоа обезбедува висока продуктивност и висок квалитет на сликата со резолуција со висока густина од 600 dpi.Со одлично одржување, животниот век на главата за печатење е скоро 24 месеци.

  Може ли да добијам сублимиран примерок?Ако да, како?

  Да ти можеш!Ако сакате да се осигурате дека ги вложувате вашите пари на вистинското место, можете да не испробате пред да се обврзете.Ова ќе ви овозможи не само да видите дали нашите тврдења се точни, туку ќе ви даде и шанса да се уверите дали сублимацијата е вистинското решение за печатење за вашите деловни потреби.

  For a sublimated sample, please contact us by email; sales@uniprintcn.com. If you have a specific design in mind or have the original artwork, please share that as well. We would love to prove ourselves to you before you commit.

  Дали Sublimation Ink е еколошки?

  Ние веруваме да бидеме што е можно поеколошки со нашите печатачи.Мастилата за сублимација се на база на вода, што ги прави 100% еколошки и безбедни за животната средина.Згора на тоа, сублимацијата не бара толку многу вода како другите методи за преносна боја, што го прави самиот процес еколошки свесен.Зачувувањето на природните ресурси е важно!

  Која е потребната опрема за започнување бизнис со сублимација?

  Ова е исто како и опремата што ќе ви треба за сублимација воопшто: и тоа е веројатно најдобриот дел од овој процес.Како бизнис, не треба да одите повеќе и подалеку за да се осигурате дека совршено го извршувате процесот на печатење на сублимација.Не ви треба многу за да започнете бизнис со сублимација веднаш од вашиот дом!Ако сте збунети каде да почнете да барате, не грижете се, ние ве имаме!

  Еве список на целата основна опрема што ќе ви треба за да започнете сопствен бизнис со сублимација.

  ● Печатач за сублимација
  ● Мастило за сублимација
  ● Пренос на хартија
  ● Топлинска преса или Ротационен грејач
  ● Секач или ласер