DTF прав

Краток опис:

DTF прав се специјално дизајнирани за употреба со DTF печатење.Прашокот DTF треба да се користи за време на процесот на стврднување на печатениот филм.Благодарение на филмот DTF и DTF прав, печатењето DTF станува популарно бидејќи го елиминира процесот на предтретман.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Име на производ DTF прав
Класификација Топло топи лепила
Боја Бело
Место на потекло Кина
Се користи за Печатен филм со DTF
Суровини ПОЛИУРЕТАН
Пакет 1KG/ПАКУВАЊЕ
Време на трансфер 10-15 сек
Температура на пренос 130-160 ℃
Складирање се препорачува да се чува во неговото оригинално пакување, во поли кеса на 68°F -82°F (20°C -28°C) и 40-60% RH
Апликација Текстилна облека, перници, влошки за глувци, капи, торби, итн.

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи