Ласерски секач 1018

Краток опис:

Визуелниот ласерски секач UniPrint ви овозможува истовремено да го скенирате и исечете материјалот.Тоа е моќна интегрирана алатка која ви овозможува да направите привлечни приспособени производи.Оваа машина за ласерско сечење има камера на шината која помага при прецизно сечење.Можете да го користите за сечење дрво, кожа и акрилик.итн.


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Параметар на машината

Работна област 1000мм*800мм Работна маса Нож нож
Тип на ласер Стаклена CO2 ласерска цевка Работна брзина 20-400 mm/s
Ласерска моќност 100 W Потребно е напојување AC110V~220V±5% 50Hz/60Hz 1фаза
Глави на ласер Единечна глава Поддржан формат AIBMPPLTDXFDST
Димензии 1610мм*1390мм*1120мм Точност на позиционирање ± 0,1 мм
Нето маса 380 килограми Управувач Софтвер Руида
Систем за движење Чекор мотор Работна температура Минус 10℃~45℃
Систем за ладење 5000 Индустриски чилер за вода Работна влажност 5-95%
Вкупна моќност <1,5 KW (со исклучок на издувувачот) Додатоци Чилер за вода, издувен вентилатор, компресор за воздух итн.
Апликација Акрилик, Дрво, Кожа, Хартија итн.

Предности

ПРЕДНОСТИ НА ЛАСЕРСКИ СЕКАЧ:

1. Прецизно и врело заптивка, чисто сечење на работ
2. Сечење каква било форма или дизајн
3. Нулта далечина на сечење, најмалку 10% повеќе заштеден материјал од CNC

Детали за машината

детали за машината-1
детали за машината-2
детали за машината-4
детали за машината-3

Апликации

апликација-1
апликација-2

Производство

производство-1
производство-2

Проток на производство

проток на производство

Проток на производство

работилница

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи