DTF мастило

Краток опис:

Мастилото DTF (Direct to Film) е достапно во следните варијанти: обични CM YK 4 бои и бело.Исто така, достапни се и флуоресцентни бои: флуо жолта, флуо зелена, флуо портокалова и флуо магента. Мастилото DTF може да се пренесе на различни текстил и ткаенини (памук, полиестер или мешани материјали), како и други подлоги.има огромни примени во текстилот.


Детали за производот

Ознаки на производи

Технички параметри

Име на производ DTF мастило
Боја Црна, цијан, магента, жолта, бела
Тип на мастило Пигментно мастило на база на вода
Место на потекло Кина
Тип на печатење Трансфер на печатење
Се користи за DTF печатач со глава за печатење Epson
Материјали за печатење Филм за PET
Пакет 1000 ml/шише
Карактеристика на мастило Премиум бело мастило и мастило во боја
Предност природна боја, брза боја, стабилност на бојата постојаност на боја отпорност на светлина
Применлива средина Температура 15-30℃ Влажност 40-60%
Апликација Текстилна облека, перници, влошки за глувци, капи, торби, итн.

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи