Машина за предтретман

Избрана слика на машината за предтретман Брз преглед

Краток опис:

UniPrint машина за предтретман со автоматско прскање за дигитално печатење на маици.Системот за лесно чистење овозможува брзо чистење и постојан квалитет на предтретман


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Спецификација

Димензии: 35,8" Д x 20" Ш x 25,2" В / 91см(Д) X 51см(Ш) X 64см(В)
Тежина: 154 фунти / 70 кг
Млазница: Единечна млазница (увезена од САД)
Максимална површина на прскање: 16" x 21,2" / 41 cm x 54 cm
Прилагодлив опсег на должина: 0-21,2" / 0-54 cm
Прскан флукс: 13-80 ml
Моќност: AC110 или 220V, 50HZ / 60HZ, 150W
Големина на пакување: 98 x 60 x 75 cm
Бруто тежина: 80 кг

Предности

1. Американска оригинална млазница Проверете дали течноста за предтретман е рамномерно испрскана врз облеката

2. Независното копче за чистење и прекинувачот за течност, може брзо да ја исчистат млазницата.

3. Уникатен дизајн за отворање, може да ја постави маичката попрактично и побрзо.

Детали

МАШИНА ЗА ПРЕТРЕТМАН-детал

Пакет

пакување

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи