RICOH G5

Краток опис:

Индустриска глава за печатење Ricoh Gen5


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристика

1. Со 1.280 млазници конфигурирани во редови од 4 x 150 dpi, оваа глава постигнува печатење со висока резолуција од 600 dpi.Дополнително, патеките за мастило се изолирани, што овозможува една глава да исфрла до четири бои мастило
2. Поддршка за различни мастила.Поддржува мастила базирани на вода, растворувачи и УВ мастила.
3.Поддршка за сива скала.Постигнува одлично прикажување во сива скала со до 4 скали по точка.
4.Способност за променлива јачина на паѓање.Способноста за повеќекратни капки овозможува создавање низа големини на капки што овозможуваат печатење во сива скала.
5. Главите за печатење на инкџет Ricoh се направени од нерѓосувачки челик.Овие глави се многу робусни и нудат одлични антикорозивни својства, што резултира со одлична издржливост и продолжен работен век.

слика 10

Спецификација

MH5420 MH5440
Метод Тркач на клипот со метална дијафрагма плоча
Ширина на печатење 54,1 mm (2,1")
Број на млазници 1.280 (4 × 320 канали), влечкаат
Растојание на млазниците (печатење во 4 бои) 1/150" (0,1693 mm)
Растојание на млазниците (растојание од ред до ред) 0,55 мм
Растојание на млазниците (горно и долно растојание на млазницата) 11,81 мм
Компатибилно мастило УВ, растворувач, воден, други.
Вкупни димензии на главата за печатење 89(Ш) × 69 (Д) × 24,51 (В) мм (3,5" × 2,7" × 1,0") без кабли и конектори
Тежина 155 гр
Макс.број на мастила во боја 2 бои 4 бои
Опсег на работна температура До 60 ℃
Контрола на температурата Интегриран грејач и термистор
Фреквенција на млазници Бинарен режим: 30 kHz / режим на сива скала: 20 kHz
Намалете ја јачината на звукот Бинарен режим: 7pl / режим на сива скала: 7-35pl *во зависност од мастилото
Опсег на вискозност 10-12 mPa•s
Површински напон 28-35mN/m
Сива скала 4 нивоа
Вкупна должина 248 mm (стандарден) вклучувајќи кабли
Приклучок за мастило Да
Број на порти за мастило 2 × двојни порти 4 × двојни порти
Насока на иглата за усогласување Преден (стандарден)
WechatIMG217
WechatIMG216

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи