Најчесто поставувани прашања за прилагодени чорапи

Зошто да изберете чорапи со печатење по нарачка?

Ако бараш во гугл на сопствени чорапи.Ќе најдете многу сопствени чорапи со лица.Домашни миленици.Која со висока вредност од 14,99$ до 29,95$.Додека обичните обични чорапи чинат околу 5 долари.Така, чорапите со печатење по нарачка се 3-5 пати од обичните обични чорапи.

Па, зошто овие чорапи со печатење по нарачка се со толку висока вредност?

во денешно време.Луѓето сакаат да бидат различни.Чорапите се мали додатоци, но секогаш ја истакнуваат облеката.Шарените чорапи би го направиле животот на луѓето радосен.

Дигиталното печатење е најновата технологија што ја носи во нашиот живот.Може да се примени на сите видови текстилни ткаенини.Рекламни материјали итн. поради карактеристиките за печатење на барање.Дозволете им на луѓето да печатат помалку количини без ограничување на бојата за кратко време.Различни печатачи се применуваат на различни материјали.Како и печатачот за маици, ни овозможуваат директно да печатиме на готов производ.Печатачот за чорапи ни овозможува да печатиме на беспрекорни чорапи со совршен ефект.

Uni print ви нуди единствена услуга за дигитално печатење на чорапи.

※ Помалку ограничување на количината (100 пара/големина/дизајн)
※ Без ограничување на бојата (CMYK 4 бои печати какви било комбинации на бои)
※ Опции за повеќе материјали (избирате памук или полиестер од нашиот модел на акции за да започнете)
※ Брза испорака (помалку од 500 пара може да се достават за 7 дена)
※ ниска инвестиција со продажба со висока вредност (ние нудиме конкурентна цена и можете да продавате во висока вредност)

Што е печатење чорапи 360?

Печатењето 360 е ротирачко беспрекорно печатење, примени POD (печатење по барање) технологија директно млаз мастило на материјалите.ако уметничките дела се направени со континуиран дизајн, тоа ќе биде совршен спој на чорапите без никаква линија за топлинска преса.Ве молиме проверете подолу видео на YouTube за подобро да разберете.

Печатење чорапи 360

Кои материјали за чорапи можеме да ги испечатиме?

Можеме да печатиме на материјали од полиестер, памук, бамбус, волна, најлон итн.бидејќи полиестерот и памукот се најчестите материјали, имаме неколку модели на залиха (празни чорапи) за опции на клиентите.

ps специјалниот модел на чорапи може да се прилагоди сè додека се достигне MOQ 3000Pairs за плетење.

Која е разликата помеѓу печатење на памучни чорапи и полиестерски чорапи?

Дигитален печатач за чорапи ни овозможува да печатиме на чорапи од различен материјал.Како полиестер, памучни чорапи, чорапи од бамбус.Волнени чорапи и сл. различни чорапи се со различно мастило и процеси.

Полиестерски чорапи (мастило за сублимација): печатење--греење.

Памучни / чорапи од бамбус (реактивно мастило) : предтретман - печатење - загревање (опционално) - парење - перење - сушење

Волнени чорапи (киселинско/реактивно мастило): предтретман — печатење — загревање (опционално) — испарување — перење — сушење

Споредба на печатени чорапи од полиестер и памучни чорапи.

Печатени чорапи од полиестер Печатени памучни чорапи

WechatIMG199

Сè на сè, памучните чорапи со дигитален печатење се малку посветли од чорапите од полиестер со дигитален печатење.
Во нашето претходно искуство, полиестерските чорапи се подобредојдени на пазарот во САД.А памучните чорапи се подобредојдени на европскиот пазар.
Горенаведените фотографии се она што го испечативме од нашиот модел на акции.Можеби е малку поинаков ефект од различни чорапи.Како чорапи предива и плетење делови се големо знаење.

Како е постојаноста на бојата на двата чорапи?

Дигиталното печатење е мастило со водена база.Тоа е еколошки мастило.И мастилото за сублимација и реактивното мастило се многу созреани во печатарската индустрија.Така, не треба да се грижите за издржливоста на бојата.Нивото достигна 4~5.Во прилог на извештајот од тестирањето.

полиестер SL72107251477401TX

Ps: бидејќи има спандекс (еластично) во полиестерските чорапи.Овој материјал не може да го апсорбира мастилото.Затоа, прво измијте, малку мастило се вади.Но по едно перење.Нема да излезе.
Во однос на памучните чорапи.Во производството веќе е извршена операција на процесот на перење.Така, мастилата за одмор со спандекс веќе се измиени.

Може ли да добијам бесплатен примерок пред да нарачам масовно?

Да секако.ние нудиме бесплатни примероци со нашите дизајни печатени за клиентите да го проверат квалитетот на печатењето.. примероците се бесплатни, но товарот се собира.обично експресна наплата од 50$.или ако имате курирска сметка, можеме директно да ја користиме вашата сметка.

Дали имате минимална количина на нарачка?

Да, бараме сите меѓународни нарачки да имаат тековно минимално количество нарачка.дигиталното печатење има помало ограничување на MOQ (можеме дури и да печатиме 1 пар по дизајн).додека земете ја предвид ефикасноста на работата на трудот.ние би поставиле MOQ 100пари по дизајн по големина.ако се помали од 100 парови, но вкупната количина е 100 парови, ве молиме разговарајте понатаму со дополнителни сопствени трошоци.

Каков е процесот на прилагодено печатење чорапи?

※Чекор 1.Изберете материјал за чорапи

Можете да го изберете нашиот постоечки модел на чорапи.Ги нудиме двете полиестерски чорапи.И памучни чорапи.Има празни места на залиха.Кои ни овозможуваат да ја исполниме малата нарачка на клиентите при брза испорака.
Ps: прилагодено достапно со наведен модел на чорапи.Ве молиме обезбедете примерок од чорапи.Ве молиме да се забележи MOQ за плетење чорапи е 3000 парови.

※ Чекор 2.Направете го вашиот дизајн/изберете од нашата постоечка колекција за дизајн.

Ние ќе ви обезбедиме распоред (големина) за да можете да започнете да ги правите вашите дизајни.
Ако сакате да заштедите време во дизајнирањето, можете да погледнете од нашиот постоечки дизајн.Имаме колекција од серијата 7 за клиентот да избере.Вклучува: цветни серии.Серии со овошје.Цртани серии, спортски серии.Апстрактни серии.Серија за сликање во масло.итн.
И добредојде да дадете предлог ако ви се допаѓа некој нов дизајн.Во секој период ќе ја зголемуваме нашата серија на колекции.

※ Чекор 3.Печатење на примероци од чорапи

Печатењето на примероци ќе трае 3-7 дена.
Полиестерски чорапи примерок се наплаќаат 50$/време
Памучни чорапи примерок се наплаќаат 100$/време
Примерокот за наплата се враќа ако нарачате над 3000 пара.
Можете да го потврдите примерокот со фотографии/видеа.Можеме да ви обезбедиме физички примерок доколку е потребно (со експресни 35~50$)

※ Чекор 4.Примерок за потврда

Откако примерокот е одобрен, клиентот ја потврдува деталната нарачка кол.

※ Чекор 5.Масовно производство

Клиентот ја потврдува нарачката, направи депозит од 30%.Продолжуваме со нарачка со потврден примерок.

※ Чекор 6.Исплата на биланс

Откако ќе заврши производството.Ќе обезбедиме фотографии и клиентот ќе направи салдо 70% плаќање.

※ Чекор 7.Испорака

Мал волумен предлагаме да се испрати преку експрес.Ние соработувавме експрес агент.Како DHL, FEDEX, TNT, UPS итн.
Голем волумен предлагаме испорака преку морски превоз.Може да биде ваш доделен агент.Или нашиот соработуван шпедитер за испорака.

Кои се вашите цени?

Нашите цени се предмет на промена во зависност од понудата и другите фактори на пазарот.Ќе ви испратиме ажуриран ценовник откако вашата компанија ќе не контактира за дополнителни информации.

Можете ли да ја доставите соодветната документација?

Да, можеме да обезбедиме најголем дел од документацијата, вклучително и сертификати за анализа / усогласеност;Осигурување;Потекло и други извозни документи каде што е потребно.

Колкаво е просечното време на носење?

За примероците, времето на носење е околу 3-7 дена.

За масовно производство, pls погледнете подолу.

Испорака од 500 парови во рок од 5 работни дена.+ експресно време 5 ~ 10 дена од Кина

Испорака од 1000 парови во рок од 8 работни дена.+ експресно време 5 ~ 10 дена од Кина

Испорака од 2000 парови во рок од 15 работни дена.+ експресно време 5 ~ 10 дена од Кина

Повеќе од 2000 парови ве молиме разговарајте со продавачот.ние ќе ве советуваме според тековниот распоред за производство.

ps 1. Поради различниот волумен, тежина, постојат опции за експрес (помалку стоки) или поморски превоз (стоки со голем обем)

2. Царините и увозните давачки се одговорност на купувачот

Какви начини на плаќање прифаќате?

Уплатата можете да ја извршите на нашата банкарска сметка, Western Union или PayPal:
30% депозит однапред, 70% салдо пред товари на пратката.

Каква е вашата политика за враќање/размена?

За жал, не можеме да прифатиме враќање или размена на НАРАЧКИ НАРАЧКИ.Прилагодените нарачки ќе продолжат додека не се потврди примерокот.тие се со вашите фотографии/дизајн/лого, не можат да се продаваат на никој друг.Сите продажби се конечни по прилагодени нарачки, освен ако не ви испратиме погрешна големина или ако најдете оштетување на производот.Ви благодариме за вашето разбирање.

Може ли да имам сопствен пакет за нарачка во мала количина?

Нормалната нарачка на чорапи има OPP торба како стандарден пакет.ако сакате да имате сопствен пакет.MOQ е 1000 парови, а прилагодениот пакет би бил дополнителна цена.или помалку од ова, можеме да имаме MOQ пакет и да го работиме за неколку серии нарачки секој пат.

Што е со таксите за испорака?

Трошоците за испорака зависи од начинот на кој ќе изберете да ја добиете стоката.Експрес е вообичаено најбрзиот, но и најскапиот начин.Поморскиот товар е најдоброто решение за големи количини.Точните цени на товарот можеме да ви ги дадеме само ако ги знаеме деталите за количината, тежината и начинот на кој.Ве молиме контактирајте не за дополнителни информации.