Мастило за сублимација

Краток опис:

Употреба на мастило за сублимација за глави за печатење Epson dx5/dx7/3200.мастило за база на вода.еколошки.

Може да се користи за директно печатење на полиестерски чорапи.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација:

Име на производ: Мастило за сублимација за глава на Epson DX5
Тип мастило: Мастило за боја на база на вода
Печатач за костим: Инк-џет печатач со глава за печатење Epson
Боја: CMYK LC LM LK LLK
Апликација: Полиестерска облека, тепих, завеса, шатор, чадор, чевли, спортски маици итн.
Волумен: 1 кг, 5 кг, 20 кг
Пакување: Стандардно пакување (запечатена кеса од шише + Opp)
Рок на траење: 1 година на температура од 5~25 °C, избегнувајте директна сончева светлина.
Време на испорака: Во рок од 5 работни дена по примената уплата
Сертификат: Oeko-Tex еколошки пасош ISO9001 SGS RoHS MSDS
Гаранција: 1. Обезбедување висок квалитет, 3 пати тестирање на секоја серија мастило (лабораторија, печатач, QC) пред испорака
2. Одговорна и брза акција по-продажна услуга
3. 1:1 замена за неисправна стока
4. Цена по договор за нарачка на големо количество
5. Брза испорака: 5 работни дена по примената уплата

Карактеристики:

1. 100% компатибилен со оригиналното мастило.
2. Oeko-Tex Eco Passport се покажува безбеден за човечкото тело.
3. Висока стапка на пренос и длабока густина на боја, 10-30% заштеда на мастило.
4. Со филтрација од 3 степени, исчистете ги нечистотиите и честичките мастилото, никогаш не затнете ја млазницата.
5. Мастилото се тестира под температура -25℃ ~ 60℃, за да се задржи хемиската стабилност на мастилото.
6. Врвна издржливост при перење, триење и светлина.

Брзина (SGS тестирање):

K C M Y
Постојаност при перење 60℃ Промена на бојата 4-5 4-5 4-5 4-5
(ISO 105-C10) Боење 4-5 4-5 5 4-5
Постојаност на триење Суво триење 4-5 4-5 4-5 4-5
(ISO 105-X12) Влажно триење 4-5 4-5 4 4-5
Постојаност на светлината 7 7 7-8 7-8

Пакување:

235235 (3)
235235 (2)
235235 (1)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја