Индустриски фен за чорапи

Краток опис:

Индустриска машина за сушење.погоден за сите видови текстилни производи, како што се чорапи, постелнина, крпа итн.

Машината за бојадисување е целосно челична конструкција со дизајн на големи врати.удобен 180 на слобода за отворање на вратата и вадење/внесување материјали.усвои пренос на појас со триаголник, непречено трчање.низок шум.безбеден и сигурен.

Различен капацитет може да се избере според вашите производствени потреби.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали за производот

Машина за сушење Главни карактеристики
1. Вратата за товарење со голем калибар, фрли земи облека погодна и практична.И со проѕирно зацврстено стакло, лесно достапно за проверка на статусот на сушење алишта
2. Машината за сушење усвојува напредна единствена структура на канали, која може ефикасно да ја подобри ефикасноста на топлината.Скратете го времето на сушење.За заштеда на енергија.Ролери усвои позитивен негативен дизајн.Ефикасно спречување на големата облека (како што е чаршав) испреплетување и брановидност.
3. Машината за сушење користи компјутерска автоматска контрола, според потребите на клиентите и функцијата за облека.Температурата и времето на сушење може да се прилагодат со автоматска контрола.
4. Стилот на кабинетот за сушење го олеснува поставувањето во тесен простор.Внатрешниот тунел е изработен од нерѓосувачки.Направете го потрајно.
5. Плишаната колекција на оваа машина го прифаќа стилот на фиоката, која може да се исчисти кога ќе се извлече.Целата машина е целосно затворена структура, што значително ја намалува загубата на топлина во споредба со другите слични производи, ефикасно ја подобрува околината во просторијата за перење и ги намалува трошоците за сеопфатна употреба
Ставка ЧОРАПИ ЗА СУШАЊЕ
Модел UP801-30 UP801-50 UP801-100 UP801-120
Капацитет 30 кг 50 кг 100 кг 120 кг
Димензија на барабанот Φ970*650 Φ1160*1000 Φ1320*1060 Φ1320*1100
Брзина на ротација (мин.) 32~35 30-33 30-33 29-31
Состојба на греење Греење на пареа или електрична енергија (приспособливо)
Напон 380V/3ФАЗИ 50~60HZ
Грејна моќност (kw) 15 22 36 55
Моќност на моторот (kw) 1.1 1.5 2.2 3
Моќност на вентилаторот (kw) 1.1 1.5 2.2 3
Внатрешни/надворешни материјали 1,5 мм огледало од нерѓосувачки челик, 1,5 мм спреј за огледало 1,2 мм 304 нерѓосувачки челик/ 2 мм ладен челик
Димензии (мм) 1070*1400*1900 1330*1540*2010 1490*1660*2280 1570*2000*2400
Вкупна тежина (кг) 460 660 660 1400

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја