RICOH G6

Краток опис:

Индустриска глава за печатење Ricoh G6


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристика

Глава за печатење RICOH G6, брзината на печатење е околу 35% поголема од G5.Има два модели, едниот е MH5320 (една глава и две бои), а другиот е MH5340 (една глава и четири бои).Можете слободно да изберете една глава или две бои според вашите потреби.Шестата оптичка млазница GEN6 за агент, врз основа на обезбедување висок квалитет на сликата и висока производна ефикасност, ја зајакнува компатибилноста со мастилото и го продолжува работниот век.
Вовед во параметарот на главата за печатење Ricoh G6: состав на производот MH5320 (една глава и две бои)
Кога се користи една боја: 150dpi×4 колони/боја→600dpi
Кога користите 2 бои: 150dpi×2 колони/боја→300dpi
Кога користите 4 бои: 150dpi×1 колона/боја→150dpi
Ricoh MH5320 млазницата за позиционирање на производот проток на млаз = број на млазници × број на отвори × фреквенција на палење.

слика 10

Спецификација

MH5320 MH5340 MH5320 Тип А
Метод Тркач на клипот со метална дијафрагма плоча
Ширина на печатење 54,1 mm (2,1")
Број на млазници 1.280 (4 × 320 канали), влечкаат
Растојание на млазниците (печатење во 4 бои) 1/150" (0,1693 mm)
Растојание на млазниците (растојание од ред до ред) A: 1.101mm B: 11.811mm
Компатибилно мастило УВ, растворувач, воден, други.
Вкупни димензии на главата за печатење 89(Ш) × 66,3 (Д) × 24,51 (В) мм (3,5" × 2,6" × 1,0")
Тежина 228 g (вклучувајќи 45C кабел)
Макс.број на мастила во боја 2 бои 4 бои 4 бои
Опсег на работна температура 60 ℃
Контрола на температурата Интегриран грејач и термистор
Фреквенција на млазници 50 kHz (3 нивоа)
40 kHz (4 нивоа)
Сива скала 4 нивоа
Намалете ја јачината на звукот Бинарен режим: 5pl / Режим на сива скала: 5-15pl
Опсег на вискозност 10 ~ 12 mPa s
Површински напон 28-35 mN/m
Приклучок за мастило Да Да No
Одделно се продаваат делови MH5320 / MH5340 / MH5320 посветен кабел од типот А
RICOH G6 PRINTHEAD- ГОЛЕМИНА
слика 12

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи