Производи

 • хартија за сублимација

  хартија за сублимација

  ДОСТАПЕН GSM: 30gsm,40gsm,50gsm,60gsm,70gsm,80gsm,90gsm,100gsm,120gsm

 • мастило за сублимација

  мастило за сублимација

  Мастилото за сублимација може да се примени за широки примени во текстилната и рекламната индустрија.

 • Ротирачки грејач

  Ротирачки грејач

  Ротациониот грејач UniPrint ви помага во процесот на пренос на топлина.Тоа е витален чекор во печатењето со сублимација.Машината за термичка преса ви овозможува да ја пренесете шемата за печатење од хартија за сублимација на текстил базиран на полиестер.Греењето и притискањето осигуруваат дека мастилото се раствори правилно.Можете да го користите нашиот ротационен грејач и за парчиња за сечење и за ткаенина од ролна во ролна.

 • голема визија ласерски секач

  голема визија ласерски секач

  Печатењето со сублимација со боја на текстил со голем формат сега е многу популарно за производство на спортска облека, знамиња и банери, поради тоа што печатачите стануваат побрзи и поекономични.Единственото прашање што останува е како да ги исечете испечатените делови.Рачното сечење е премногу бавно, неконзистентно и трудоинтензивно.
  Големата машина за визуелно ласерско сечење UniPrint го автоматизира процесот на отсекување на печатени парчиња ткаенина или текстил со сублимација на боја и брзо и прецизно, автоматски компензирајќи за какви било изобличувања или истегнувања што се јавуваат кај нестабилен или растеглив текстил - токму типот на ткаенини што се користат во спортската облека .

 • печатач за сублимација 1808 година

  печатач за сублимација 1808 година

  Со 8 парчиња глави за печатење, печатачот за сублимација UniPrint UP 1800-8 ви дава максимална брзина на печатење од 320 ㎡/ч со 1 поминување и 160 ㎡/ч со 2 поминувања.Печатачот е дизајниран да ви овозможи врвно печатење со сублимација бидејќи има интегрирана машина за сушење и интелигентно инфрацрвено греење за брзо сушење

   

   

 • Сублимиран печатач Up1804

  Сублимиран печатач Up1804

  А3 УВ печатење е технологија за дигитално печатење што користи УВ мастило и светлина за печатење на објект.Го печати мастилото директно на подлогата и веднаш го стврднува со помош на УВ светлина.Како резултат на тоа, добивате отпечатоци со врвен квалитет кои имаат вистински бои.А3 УВ печатењето се користи во неколку индустрии за да ги направи производите попривлечни и повредни.Можете да користите А3 УВ печатач за печатење картички, печатење на куќиште за телефон, печатење со релјеф, печатење кожа итн. Дигиталното печатење А3 има неколку ...
 • печатач за сублимација 2015 година

  печатач за сублимација 2015 година

  Печатачот за сублимација UP 3200-15 е погоден за бизниси кои примаат нарачки за печатење со сублимација на големо.Печатачот доаѓа со 15 глави за печатење и дава резолуција за печатење од 1440x2880dpi.Добивате супер брзина на печатење од 550 ㎡/ч со едно поминување и 270 ㎡/ч со двојно поминување.Понатаму, добивате максимална ширина на печатење од 2000 mm.

 • Принтер за сублимација Up1802

  Принтер за сублимација Up1802

  UniPrint UP 1800-2 е уште една варијанта на печатач за сублимација.Поддржува 2 глави за печатење и може да постигне брзина на печатење од 40㎡/h (4 поминувања).Максималната ширина на печатење што можете да ја постигнете со овој печатач е 1800 mm.Добивате и одлична резолуција за печатење од 1440x2880dpi.

 • UniPrint А3 УВ печатач

  UniPrint А3 УВ печатач

  А3 УВ печатење е технологија за дигитално печатење што користи УВ мастило и светлина за печатење на објект.Го печати мастилото директно на подлогата и веднаш го стврднува со помош на УВ светлина.Како резултат на тоа, добивате отпечатоци со врвен квалитет кои имаат вистински бои.

  А3 УВ печатењето се користи во неколку индустрии за да ги направи производите попривлечни и повредни.Можете да користите А3 УВ печатач за печатење картички, печатење на куќиште за телефон, печатење со релјеф, печатење кожа итн.

  Дигиталното печатење А3 има неколку предности во однос на конвенционалниот метод на печатење.Тој е достапен, еколошки, издржлив и побрз.

 • UV6090

  UV6090

  Печатачот со рамно лежиште UniPrint UV6090 е идеално решение за прилагодени производи за печатење, УВ печатењето има широка примена на сите видови материјали. куќишта за телефони, метал (алуминиум, бакар итн), легури, огледало, пакување за подароци (дрво, карбонска хартија, метал), таблет капак, USB-стикови, ДВД-диск, индустриски знаци, значка, пластична картичка, ПВЦ, стакло, дрво, хартија итн.

 • UV1313

  UV1313

  UniPrint UV1313 ПРИНТЕР ЗА РАМНО ЛЕК може да се примени за печатење на индустриски апликации како стакло, керамички плочки, дигитални кујнски плочки и разни други производи за подароци, мебел за домот, внатрешен декор и уредување на домот.Со конфигурација на УВ мастило CMYK + White+ лак, овој печатач ќе произведува живописни отпечатоци во боја и текстура на огромна разновидност на подлоги.

 • UV1316

  UV1316

  UniPrint UV1316 е печатач со рамно лежиште со среден формат.Печатачот користи висококвалитетна глава за печатење.Тоа ви овозможува брзо и прецизно да ги пренесете саканите шеми на дизајн на медиум за печатење.Овој печатач со среден формат поддржува максимална големина на печатење до 1300mmx1600mm.Можете да го користите за печатење на рамни предмети направени од алуминиум, керамика, стакло, кожа и друго.

12345Следно >>> Страница 1/5