EPSON DX7

Краток опис:

Оригинална глава за печатење на Epson DX7, отпорна на растворувачи, погодна за печатачи базирани на растворувачи на Epson.DX7, исто така познат како Epson Micro Piezo TFP Printhead, е најновата технологија за печатење на Epson.Има 8 канали и 180 млазници по канал.Има големина на капка од 3,5 пиколитри со технологија за капки со променлива големина.Ова е оригиналната глава за печатење на Epson.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификации на производот

Име на производ: Оригинална втора заклучена глава за печатење Epson DX7 F189000
Место на потекло Јапонија
Боја: Златен
Употреба: Инкџет печатење
Мастило: УВ или еко растворувач
Карактеристика: 100% компатибилен
Број на млазници 1440 млазници
Низа на млазници 180 млазници x 8 колона
Надворешни димензии 24 mm x 112 mm x 37 mm
Тежина 30гр
Детали за пакување 14cm x 11cm x 10cm
Испорачување: DHL/Fedex/TNT/UPS
Плаќање: TT/Paypal/Western Union

1. Се препорачува да се заменат каблите за глава заедно со нова глава за печатење.
2. Главата за печатење треба да ја инсталираат професионални лица.
3. Due to the nature of Printer Parts and the many factors that go into installing them, we do not accept returns or give refunds on electronic or service parts. Once the package is delivered, it is the customer's responsibility to check the package for damage. If there is any visible damage on the package, please refuse the shipment and call us or contact us 86-15957481803 sales@uniprintcn.com
4. Ве молиме имајте предвид дека не прифаќаме никакво враќање и рефундирање откако главата за печатење ќе се инсталира на машината.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи