Фен за тунел

Избрана слика за сушење во тунел Брз преглед

Краток опис:

Тунел сушење за дигитално печатење на маици Стврднување (употреба за масовно производство)

Фен за тунел може да се прилагоди на должината според потребите на производството.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Стандардни спецификации на производот:
Ставка Модел Ширина на ременот Должина на внесување Должина на исхранување Висина Вкупна ширина (KW) Моќност/м
1 H800-S 0,8 милиони 0,8 милиони 1,2 милиони 1,1 милиони 1,18 М 8 KW
2 H1400-S 1,4 милиони 1M 1,67 милиони 1,1 милиони 1,78 милиони 11 KW
3 H1900-S 1,9 милиони 1M 1,67 милиони 1,1 милиони 2,28 милиони 15 KW
4 W800-S 0,8 милиони 0,8 милиони 1,2 милиони 1,1 милиони 1,18 М 7 KW
5 W1400-S 1,4 милиони 1M 1,67 милиони 1,1 милиони 1,78 милиони 9 KW

Забелешка: Горенаведените податоци се стандардни спецификации на производот. Ширината на ременот, доводот и должината на доводот може да се прилагодат според барањата на клиентите.

Предности

Брзо сушење, добар ефект, едноставна работа, заштеда на енергија, заштита на животната средина, одлични перформанси, моќен, издржлив, ниска стапка на одржување, заштеда на енергија заштедува електрична енергија над 30%.

Школка на трупот: Фин челичен материјал за да се направи тврд и издржлив на трупот, целото тело на лак што се пече на увезените автомобили шасијата да не испушта боја, не 'рѓа, лесно чистење, прекрасен изглед дизајн и лесно!

Од мала производствена продавница до сушење во големи размери, оваа серија се повеќенаменски сушари кои можат да ракуваат со текстилни мастила на база на вода, мастила директно до облеката, како и традиционални пластизол и испарувачки мастила на база на растворувачи.

Детали за машината

тунелен грејач-4
тунелен грејач-5
тунелен грејач-6
тунелен грејач-7

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи