360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-Цветна серија

Краток опис:

Материјал: Полиестерски чорапи/ Памучни чорапи по избор

MOQ: 100 парови / Дизајн / Големина

Големина: S / M / L


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики

1. Видлив квалитет: изгледа удобно и пристојно се носи.
2. Достапно приспособено: Приспособете според шемата или логото што го давате.
3. Без болки во глуждот, лесно секојдневие: чорапите имаат голема еластична уста, а нема да има гушење по долго носење.
4. Убаво за очи: извонредното печатење со дизајн секогаш ги привлекува вашите очи.
5. Висина на православна цевка: не покажувајте ги стапалата, пристојноста претворете ја во приватно уживање.
6. Манжетна за чорап со еластична навој: носете долго без трага и нема да се деформира по долго перење.
7. Рачно усогласување: Внимателно правете ги малите работи и добро правете ги производите.
8. Еколошки печатење: не предизвикувајте проблеми на земјата, не оптоварувајте го срцето.

Пакување

Пакет со поли торби (Прилагодено пакување се достапни со дополнителни трошоци)

Големина на пакување:

S: 50*45*27CM/200 Тежина на парови: 8,2KG

М: 54*45*27CM/200 Тежина на парови: 9,6KG

L: 58*45*27CM/200Тежина на парови: 11KG

чорапи-макета-шаблони-покривка
LBSISI-Life-Clear-Sock-Packing-Bags-Opp-Plastic-Socks-Bag-Transparent-Bag-Packaging-Self-Adhesive-Seal.jpg_q50
Прилагодено-нов-дизајн-сива-табла-боја-печатење-чорапи-подарок-хартија-кутии-ракавици-пакување-кутија-со-лого-жешко печат
Bombas-Socks-Review-1
Чорапи_пакување_4_1

Време на испорака

Метод за плаќање

Жичен трансфер ТТ;Western Union;PayPal

Испорака и транспорт

Малите пакети се испорачуваат преку експрес, а пакетите со големи количини сугерираат брод преку море, воздух или копно.Може да им се доделат шпедитери или нашите соработувани шпедитери.

7af83859

Политика за враќање и враќање на средствата

Нарачка за прилагоден дизајн БЕЗ ВРАЌАЊЕ

Грижа

Машинско перење Топло, перење внатре кон надвор.
Не белилото.
Сува сушење низок.
Не пеглајте.
Не чистете суво.

Апликација

Секојдневна облека.Улична Облека.Спортска облека.Абење за трчање.Велосипедска облека, облека на отворено итн

чорапи за компресија
секојдневен
чорапи на отворено
велосипедски чорапи
чорапи за облекување
модни чорапи

Најчесто поставувани прашања

Која е разликата помеѓу 360 дигитални печатени чорапи и чорапи за сублимација?
Печатење со сублимација користете печатена хартија за пренос на сублимација, а потоа користете термичка преса за да ги пренесете отпечатоците на материјалот на чорапите.има двострани линии за топлинска преса на страната.вашите дизајни ќе го изгубат интегритетот.како топлинска притискање само направете мастилото да остане на површината.па додека ги истегнувате чорапите лесно ќе истече бело.Чорапите со дигитално печатење 360 го одржуваат вашиот дизајн интегритет со совршен спој на задната страна, исто така мастилата се апсорбираат во предивото, дури и од внатрешниот слој ќе видите благи отпечатоци.

fxve

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја