UniPrint текстилно пигментно мастило

Избрана слика на UniPrint Textile Pigment Ink Брз преглед

Краток опис:

Мастилото за текстилно пигмент UniPrint специјално направено за да одговара со глави за печатење Epson со висока прецизност од последната генерација.аплицирање за печатење ткаенини од ролна во ролна или печатење директно во облека, што е погодно со различни ткаенини, како што се облека, домашен текстил, домашна декорација, материјали за чевли, чанти, внатрешна и надворешна декоративна ткаенина, уметничка репродукција итн. .


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Име на производ: Текстилно пигментно мастило
Име на брендот: UniPrint
Тип мастило: Пигментно мастило на база на вода
Печатач за костим: Печатач со глави на Epson
Боја: CMYKORGB БЕЛА
Апликација: Памучна маичка, лен, платно итн
Волумен: ПЕ шишиња од 0,5 кг, 1 кг, 5 кг, 20 кг
Пакување: Достапно е стандардно пакување, неутрално, OEM, приспособено пакување
Рок на траење: 1 година на температура од 5~25 °C, избегнувајте директна сончева светлина.
Гаранција: 1:1 заменете го секое неисправно мастило
Време на испорака: Во рок од 5 работни дена по уплатата примени според количината на нарачката
Сертификат: Oeko-Tex еколошки пасош ISO9001 SGS RoHS MSDS
Големина на кутијата 52,5*38,5*30,5 см
NW/GW 20 кг/24 кг

Карактеристики

1. Висока густина на бои, широк спектар на бои, извонредна заситеност на бои
2. Одлични перформанси на индустриски пиезо глави за печатење со голема брзина
3. Голема издржливост на перење, леснотија и издржливост на триење
4. Мастило со нано честички, без затнување на главата за печатење
5. Нетоксични и еколошки

Процес:Предтретман – Печатење – Поправање – Финиш
Пакување:100ml,200ml, 500g, 1kg,5kg,20kg пакување за опција.
Гаранција:1 година на температура од 5~25℃ и надвор од директна сончева светлина.
Забелешка:Потрошете го целото мастило во рок од 2 месеци по отворањето за да обезбедите оптимални перформанси на печатење.

Апликација


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи