Грејач на фиоки

Избрана слика на грејач на фиока Брз преглед

Краток опис:

Грејач за фиоки UniPrint за маици за дигитално печатење Стврднување. Грејачот на фиоката може да се прилагоди на големината, 1 слој, 2 слој, 3 слоја итн. Контролата на греењето за секој слој е одвоена.


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Спецификации за грејач

Модел Количина на фиоки Димензии на фиоката (cm) Целокупна димензија (мм) Напон Вкупна моќност
CTG-1 1 слој 860x750 (мрежести ремени) 1180(Ш)x1300(Д)x330(В) 220 V 3 (kw)
CTG-2 2 слоја 860x750 (мрежести ремени) x2Слоеви 1180(Ш)x1300(Д)x600(В) 220 V 6 (kw)
CTG-2 3 слоја 860x750 (мрежести ремени) x3Слоеви 1180(Ш)x1300(Д)x900(В) 220 V 9 (kw)

Карактеристики на моделот

1. Внатрешниот ладен воздух на опремата влегува во контејнерот пред издувниот вентилатор преку воздушното корито на дното на кутијата на рерната од левата страна.Контејнерот е поставен со екран за филтрирање за да се спречи првут, остатоци од ткаенина, волна и други разни работи да влезат во вентилаторот.Чистиот воздух се транспортира до грејната жица со издувниот вентилатор за да ја апсорбира топлината, а издувната цевка е поставена помеѓу грејната жица и отворот на вентилаторот, така што ќе го испушта влажниот воздух.Целосно ја апсорбира топлината на патот за концесија за гас од кутијата на десната страна, ткаенината на голема површина во воздухот рамномерно ја апсорбира количината на топлина, за да се постигне ефект на сушење, а воздухот се лади на дното од левата страна на ветрот во вентилаторот за издувни гасови од чад, гасот циркулира во затворената кутија, постојано носи топлина на ткаенината или облеката.Горната грејна плоча го забрзува почетното загревање и го намалува времето на чекање при стартување.За време на работата, проблемот со прекумерното губење на температурата предизвикано од истекувањето на топол воздух по отворањето на влезната врата се решава со соодветно и брзо зголемување на топлината.

2. Железната фуронг мрежа што се користи за носење на крпата ги има предностите на отпорност на висока температура и долг работен век.Тој е нов, лесен и практичен во комбинација со структурата на мрежната мрежа од цврста алуминиумска легура.Дното на рамката на мрежата е опремено со две шини за макара, а макарата на влезната врата со лизгачка, мазна, помала бучава.Мрежестата рамка е управувана од средниот синџир на дното, а ударот за влез и излез може да се прилагоди со асинхрон мотор со удар.Помеѓу ланецот и мрежестата рамка има графитна бакарна шина за водење за да се осигура дека мрежестата рамка не се држи и заглавува со надворешна сила.

3, влезната врата е обезбедена од пролетниот уред од двете страни на силата на затворање, автоматско затворање, заштеда на работна сила.Вратата е опремена со проѕирно стакло, лесно се набљудува сушењето на ткаенината за време на работата, а околу внатрешноста има запечатувачки ленти за да се осигура дека кутијата е запечатена и да се спречи загубата на топлина.Кога ќе се појави рамката на мрежата, двете регулаторни тркала на вратата за да спречат мрежната рамка да истекува, но исто така играат и потпорна улога, за да се спречи поголемиот дел од нето рамката да се проширува понекогаш предизвикана од појава на доделување.Кога има нешто ненормално во кутијата, вратата може да се отвори рачно.

4. Системот за дисипација на топлина зад рерната главно се состои од четири вентилатори.Ладниот воздух се вдишува од десниот вентилатор, а топлината се одзема од левиот вентилатор.На левата страна е поставен и капакот на екранот.Можете да го отворите капакот и да го отстраните екранот за редовно чистење и одржување.На овој начин, опремата за дигитално печатење на купувачот може да се постави на горната површина на рерната или директно да се отстрани држачот.Под опремата има четири подлоги за нозе, кои може да се постават на масата на купувачот за да заштедите простор.

5, електричната кутија за контрола на машината е поставена на десниот преден крај на рерната, придржувајќи се до навиката за работа со десната рака на работниците.Пред фабричкото пакување, работата на електричната кутија може да биде внатре, заштедете ги трошоците за пакување на дрвената кутија, кога багажникот може директно рачно да се извлече, удобна, убава и цврста.

6, големината на еднослојните спецификации на рерната: 1300mm (должина) x1180mm (ширина)x330mm (висина), долната рамка 1140mm (должина) x1030mm (ширина)x600mm (висина).Рерната може да биде повеќеслојна суперпозиција, секоја ја зголемува висината на слојот за 270 mm, а долната страна на соодветната пониска висина, висината на операцијата на површината на мрежата секогаш се одржува помеѓу 700 mm~1000 mm, исто така.Највисоката висина на површината на мрежата и рамката на вратата е 140 mm, односно може да се постави највисока висина на облеката.

7, контролна табла со копче на допир, LED индикаторско светло, сензори за светлина, температура и време на приказ на дигитална цевка.За да ги прилагодите температурата и времето, само допрете го екранот со прстите.Со функцијата за аларм за отворена врата, кога ќе се достигне претходно поставената температура, одбројувањето на фиоката автоматски се појавува.Дизајниран втора брзина функција, нормална брзина, фиоката може да одбројува автоматски скокачки прозорец;Опрема за подготвеност, затворена врата за одржување константна температура, фиоката нема автоматски да се појави.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи