Ротирачки грејач

Краток опис:

Ротациониот грејач UniPrint ви помага во процесот на пренос на топлина.Тоа е витален чекор во печатењето со сублимација.Машината за термичка преса ви овозможува да ја пренесете шемата за печатење од хартија за сублимација на текстил базиран на полиестер.Греењето и притискањето осигуруваат дека мастилото се раствори правилно.Можете да го користите нашиот ротационен грејач и за парчиња за сечење и за ткаенина од ролна во ролна.


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметар на машината

Напон (V) 220/380 3Фази 220/380 3Фази 220/380 3Фази
Моќност (KW)

18

27

30

Дијаметар на валјак (ММ)

420

420

420

Температурен опсег (°C) 0~390 0~390 0~390
Брзина (M/Min) 0~6 0~6 0~6
Тежина (KG)

1200

1800 година

2000 година

Димензии на пакување (CM) 215*145*170 273&139*170 290*145*170
Напон (V) 220/380 3Фази 220/380 3Фази 220/380 3Фази 220/380 3Фази
Моќност (KW)

32.4

48.6

54

86.4

Дијаметар на валјак (ММ)

600

600

600

600

Температурен опсег (°C) 0~390 0~390 0~390 0~390
Брзина (M/Min) 0~8 0~8 0~8 0~8
Тежина (KG)

1700 година

2300

2500

4000

Димензии на пакување (CM) 243*167*170 273*167*170 288*167*170 430*177*170

Предности на машината за ротирачки топлински преса

1. Напредна технологија на електрична контрола, ќебето може да се оддели од барабанот со рачно/автоматско.
2. Ќебето за погон на моторот се враќа во барабанот и влегува
3. Ќебето има функција за автоматско усогласување
4. Трансфер за 150 метри-300 метри/час (590 инчи-1180 инчи)
5. дигитално термостатски контролирано, дигитално прилагодување на моторот, точноста може до (± 1-2℃)
6. Технологија на хром тапан, цврстина, ретко се одвојува од барабанот.Најдобар ефект на трансфер.
7. Напредна технологија за греење, коло систем, дури и греење.
8. Зголемете го резервоарот за масло, автоматски исклучете го вентилот.Лесно се менува термалното масло, никогаш не експлодира

Детали

 Автоматско порамнување на ќебето ќебе автоматско одвоено интегрирана оперативна табла Ротирачки грејач-назад работен цртеж


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи