EPSON DX5

Краток опис:

Главата за печатење Epson DX5 се користи од различни кинески инк-џет печатачи. Оваа глава за печатење DX5 овозможува печатење со голема брзина и висока резолуција.Тоа е оригинална/оригинална глава за печатење.не е изменета ниту кодирана глава за печатење.на главата за печатење има оригинална налепница како што ќе видите на нашите фотографии.Оригиналната глава за печатење Epson DX5 се испорачува во запечатено пакување EPSON.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификации на производот

Технологија: Микро-Пиезо
Матична резолуција: 1440 dpi
мин.големина на капки: 1,5 пико литар
Макс.големина на капки: 21 пико литар
Тот.количина на млазници: 1440 (8 линии x 180 млазници)
Фреквенција на палење: 8 kHz
Компатибилност со мастило: Мастило на база на масло како УВ, растворувач и еколошки растворувач.Мастило на база на вода како Сублимација, Реактивно, Киселинско или мастило за пигмент

1. Се препорачува да се заменат каблите за глава заедно со нова глава за печатење.
2. Главата за печатење треба да ја инсталираат професионални лица.
3. Due to the nature of Printer Parts and the many factors that go into installing them, we do not accept returns or give refunds on electronic or service parts. Once the package is delivered, it is the customer's responsibility to check the package for damage. If there is any visible damage on the package, please refuse the shipment and call us or contact us 86-15957481803 sales@uniprintcn.com
4. Ве молиме имајте предвид дека не прифаќаме никакво враќање и рефундирање откако главата за печатење ќе се инсталира на машината.

Оригинална налепница

EPSON DX5-3

Пакет

EPSON DX5-7
EPSON DX5-8

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи