UV1313

Краток опис:

UniPrint UV1313 ПЕЧАТАЧ ЗА РАМНО ПОСТАВУВАЊЕ може да се примени за печатење на индустриски апликации како што се стакло, керамички плочки, дигитални кујнски плочки и разни други производи за подароци, мебел за дом, внатрешен декор и уредување на домот.Со конфигурација на УВ мастило CMYK + White+ лак, овој печатач ќе произведува живописни отпечатоци во боја и текстура на огромна разновидност на подлоги.


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Параметар на машината

Ставка УВ ПЕЧАТЕР РАМНО
Модел UV1313
Конфигурација на млазницата Epson DX7 или Epson i3200
Максимална големина на печатење 1300мм*1300мм
Висина на печатење 10cm или може да се прилагоди
Брзина на печатење DX7 Производство 4m2/H;Висок квалитет 3,5m2/H
Брзина на печатење i3200 Производство 10m2/H;Висок квалитет 8m2/H
Резолуција за печатење 720*360dpi 720*720dpi 720*1080dpi 720*1440dpi
Тип на материјал за печатење: Акрилик, алуминиум, керамика, пена плоча, метал, стакло, картон, кожа, футрола за телефон и други рамни предмети
Боја на мастило 4 Боја (C, M, Y, K);5 Боја (C, M, Y, K, W)
Тип на мастило УВ мастило.Мастило со растворувач, мастило за текстил
Систем за снабдување со мастило Систем за континуирано снабдување со мастило
УВ систем за лекување LED УВ ламба / Систем за водено ладење
Рип софтвер RiPrint, Maintop 6.0 стандард/ Photoprint опционално
Формат на слика TIFF, JPEG, EPS, PDF итн
Напон AC220V 50-60HZ
Напојување 1500 W
Интерфејс за податоци 3.0 USB интерфејс со голема брзина
Оперативен систем Мајкрософт Виндоус 7/10
Оперативна средина Температура: 20-35℃;Влажност: 60%-80%
Големина на машината 2750mm*1600mm*1600mm/500KG
Големина на пакување 2980mm*2800mm*1680mm/600KG
Начин на пакување Дрвено пакување (стандард за извоз на иверица)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи