• Прилагодено печатење на маици со DTG

  Решение за печатење

  Прилагодено печатење на маици стана забавна, но сепак ефективна маркетинг алатка за бизниси од сите видови.Тоа им помага значително да го изградат својот бренд идентитет и лојалноста на клиентите.
  Во денешно време, клиентите и вработените не се двоумат да носат маичка со дигитален принт, под услов таа да биде добро дизајнирана.
  Со модерната POD (Print on Demand) технологија, можно е да се добие печатење на маички на барање и на големо.Дигиталното печатење ви овозможува да ги испечатите саканите шеми на дизајн директно на маичките.Затоа, заштедува и време и пари.
  Бизнисите во малопродажба на маици можат да го подигнат својот бизнис на следното ниво со прилагодено печатење на маици.Дури и брендовите на кои им е потребно печатење на маички со лого за да се подигне свеста за брендот, можат да го користат тоа.

  Предности на
  Прилагодено печатење на маици

  01

  Без ограничување на бојата

  Машините за печатење UniPrint Tee имаат мастило во боја CMYK ORGB 8.Како резултат на тоа, може да испечати илјадници бои.

  02

  Низок MOQ

  UniPrint може да исполни нарачки за дигитално печатење на мали маици по ваше барање.Поздравуваме 100 ПЕЧ маици по дизајн

  бела т
  03

  Брз пресврт

  UniPrint нуди брз пресврт (7-10 дена) печатење на маици.Врз основа на вашите барања за нарачка и локација.

  04

  Печати со висока резолуција

  Нашата врвна технологија за печатење маици ви дава врвен квалитет на печатење со резолуција со висока густина од 720x2400dpi.

  05

  Еко-пријателски текстилно мастило

  UniPrint со гордост објави дека обезбедува одржливо печатење кошули.Неговото текстилно мастило на база на вода е еколошки

  06

  Флексибилно печатење

  UniPrint нуди прилагодено печатење облека.Ние користиме различни платформи за печатење за да ги исполниме флексибилните барања на клиентите.

  црна т

  Како да прилагодите чорапи за печатење

  Работни чекори што треба да ги следите

  Чекор 1:Изберете го вашиот модел/боја на маица

  Во UniPrint, на залиха имаме широк асортиман на обични памучни маици.Изберете го типот на маица според вашите барања.Можете исто така да ги испратите вашите маици да се испечатат.Сепак, внимавајте да имаат поголем процент на памучен материјал.Печатењето на маички DTG најдобро функционира со памучни маици.

  Чекор 2: Направете го вашиот дизајн

  Без разлика дали сакате печатење на маички со лого или маичка со 3Д принт, направете го вашиот дизајн на вашиот компјутер.Ќе ви обезбедиме точен распоред за приспособено печатење на маици.Можете да креирате дизајни користејќи апликации како Illustrator или Photoshop врз основа на тој распоред.Испратете ни го тој дизајн во JPEG, PSD, TIFF или Ai формат.

  Чекор 3: Направете примерок за печатење

  Ако сакате примероци за печатење врз основа на дизајнот што ни го испраќате, можеме да ви обезбедиме.Печатењето на примерокот може да потрае од 3 до 7 дена.UniPrint ќе ви испрати физички примерок за ваша потврда.
  Note: Sample printing is paid. Get to know the price at sales@uniprintcn.com

  Чекор 4: Примерок за потврда

  Прегледајте го нашиот примерок.Можете да го потврдите ако ви се допаѓа примерокот.По вашата потврда, ќе продолжиме со вашата нарачка за приспособено печатење на маици.

  Чекор 5: Плаќање аранжман

  Откако вашата нарачка е потврдена, депонирајте 30% од уплатата.Остатокот од износот можете да го платите по завршувањето на печатењето на облеката.

  Чекор 6: Испорака

  UniPrint ќе ве извести кога вашите сопствени маици ќе бидат подготвени за испорака.Сега можете да го платите остатокот од износот и да ги доставите вашите маици.За нарачки во мали количини користиме Експрес, додека за рефус печатење облека користиме поморски превоз.

  Опции за боја и големина

  UniPrint доби маици од 25 бои за вашите опции.

  25 бои

  Достапни се 9 големини

  Табела со големина на маица

  Поврзани производи

  Uniprint ви нуди сродни производи како што се печатач DTG, машина за предтретман, термичка преса, машина за сушење итн, вклучува мастила за пигменти.Тие се неопходни делови за прилагодено поставување на производство на печатење маици

  DTG Printer-1

  DTG печатач

  МАШИНА ЗА ПРЕТРЕТМАН-1

  Машина за предтретман

  топлинска преса-1

  Притиснете на топлина

  Грејач на фиоки-1

  Грејач на фиоки

  тунелен грејач-1

  Грејач на тунел

  мастило за пигмент

  Мастило за пигмент

  Изложба

  Често поставувано прашање

  Што е прилагодено печатење на маици?

  Прилагодено печатење на маици е технологија за печатење што ви овозможува да креирате каков било претпочитан дизајн на маица.Материјалот на маицата треба да биде памук, свила, лен или која било друга природна ткаенина.Сепак, често се претпочитаат маички со поголем процент на памук.Печатењето на маички DTG ја користи техниката воден инкџет, што е лесно за џебот и околината.Она што го прави уникатно приспособеното печатење на маици е тоа што можете да печатите графики директно на облеката.

  Кои се придобивките од прилагодено печатење на маици?

  Луѓето кои работат во малопродажната индустрија за маици може да имаат голема корист од приспособеното печатење на маици.Сите знаеме дека сопствените маици имаат повисоки цени од обичните маици.Покрај ова, приспособеното печатење е идеален начин за маркетинг на вашиот бренд.Со печатење на маички со лого, можете да ја подигнете свеста за вашиот производ.

  Која е минималната количина на нарачка (MOQ) за прилагодено печатење на маици?

  Во UniPrint прифаќаме нарачки во мали количини, како и на големо печатење на маици.Нашата технологија за печатење кошули DTG може да печати дури и едноделни маици по дизајн.Сепак, поставивме MOQ од 100 маици по дизајн, земајќи ги предвид трошоците за работна сила и другите трошоци.

  Кои бои може да се испечатат на сопствени маици?

  Опциите за боја се неограничени кога станува збор за печатење маици.Без разлика дали сакате печатење на црни маици или печатење на маици со висока класа, опциите за боја се бесконечни.
  Нашата технологија за печатење директно на кошула користи C, M, Y, K, O, R, G, B, мастило со 8 бои.Мешавината на овие осум бои може да создаде илјадници нови бои.Ние користиме и бело мастило за маици со темна позадина.

  За какви типови материјали можам да направам приспособено печатење на маици?

  Во UniPrint обезбедуваме прилагодено печатење на маици на сите видови памучни, свилени и ленени маици.Освен маици, нудиме и услуги за печатење на дуксери, торбички, навлаки за перници, свилени марами и друго.

  Дали ќе добијам добар квалитет на печатење на печатење на маици?

  UniPrint обезбедува печатење со врвен квалитет, без разлика дали ви треба маичка со 3D принт, печатење црна маичка или графичко печатење на маици.Има најсовремено DTG печатење, со глави за печатење EPSON за да се обезбеди висок квалитет на сликата.Печатачот ви дава 720x2400dpi резолуција со висока густина.

  Кои се трошоците за земање примероци за прилагодено печатење на маици?

  UniPrint insists its customers check out some samples before placing the order for bulk T-shirt printing. It gives you an idea about the quality of digital print shirts. We do not charge for our existing printed T-shirt samples. However, if you want to check your design printing on a cotton T-shirt, it would be paid. However, we refund the sampling fee if you place an order for 1000 pcs of T-shirts later. Get in touch with our sales team to learn sampling charges for single T-shirts. You may email at sales@uniprintcn.com.

  Кои начини на плаќање ги прифаќате?

  Можете да платите за вашите нарачки преку T/T, Western Union и PayPal.Изберете кој било од медиумите што сакате.

  Дали имате политика за враќање/рефундирање?

  Пред да продолжиме со печатење на маици, ви даваме примероци.По вашата потврда, го правиме следниот чекор.Затоа, не треба да се сомневаме во квалитетот на печатењето.Бидејќи се работи за приспособена нарачка, нема да можеме да ги враќаме нарачките и да ја рефундираме уплатата.На крајот на краиштата, не можеме да ги продаваме вашите нарачки на други клиенти.
  Сепак, UniPrint обезбедува целосно враќање и враќање на парите во случај да е нивна вина.На пример, ако ви испорачаме производи со погрешна големина или слаб квалитет.

  Кои се трошоците за испорака за печатење маици?

  Трошоците за испорака за приспособено печатење облека зависи од видот на услугата за испорака што ја избирате и оддалеченоста на вашата локација.Ако сакаш
  Печатење на маици во помала количина, изберете го експресниот режим.Вие не само што ќе заштедите пари, туку и ќе ја добиете вашата нарачка на распоред.Во случај да сте нарачале печатење на маички на големо, режимот за поморски превоз ќе биде добар избор за вас.
  UniPrint има врски со неколку агенции за испорака.Затоа, обезбедуваме навремена испорака по најдобра можна цена.

  Дали еколошкото печатење на вашите маички по мерка?

  Да, услугата за печатење маици UniPrint е целосно безбедна и еколошка.На крајот на краиштата, тој користи пигментно мастило на база на вода.