За печатење чорапи

Печатењето чорапи е иновативен начин да ги направите чорапите попривлечни, забавни и повредни.Ви овозможува да креирате приспособени отпечатоци на чорапи со печатење дигитални слики директно на нив.
Во UniPrint обезбедуваме решенија за печатење дигитални чорапи кои ви помагаат да креирате приспособени дизајни на чорапи направени од памук, волна, бамбус и полиестер.
Ако сте компанија за производство на чорапи со мала или средна големина, можете да инвестирате во нашата технологија за печатење чорапи.Нашите решенија за дигитално печатење ќе додадат вредност на вашите обични чорапи.Оваа мала инвестиција може да ви даде добар принос на долг рок.Понатаму, ќе допрете до нови клиенти и ќе останете пред вашата конкуренција.

банер за печатење чорапи

Предности на печатени чорапи

01

Без ограничување на бојата

CMYK 4colors мастило за печатење во боја на комбинации на бои на кој било дизајн

02

Низок MOQ

Можеме да испечатиме дури и еден чорап по дизајн, земете ја предвид ефикасноста на трудот што ја поставивме 100 парови/MOQ

03

Опции за различни материјали

Можеме да печатиме на различни материјали како полиестер, памук, бамбус, волна итн

04

Брз пресврт

Прилагодените чорапи за печатење нарачка од 500 пара може да се завршат за 3 ~ 7 дена

05

Нема линии за притискање

Прифатете го беспрекорното печатење 360, за разлика од сублимираните чорапи, има линии за топлинско притискање

06

Нема остатоци од внатрешни нишки

Прифатете го беспрекорното печатење 360, за разлика од жакард чорапите, има остатоци од внатрешни нишки

07

Не протекува бело

Прифатете беспрекорно печатење 360, мастилото за печатење оди во предива додека се протега на ролерот за печатење

08

Печати со висока резолуција

Глава за печатење Epson DX5 со капка мастило од 3,5 pl.Ефект на печатење со висока резолуција 1440dpi

Како да прилагодите чорапи за печатење

Работни чекори што треба да ги следите

1

Чекор 1: Изберете го вашиот модел на чорапи

Имаме обични чорапи на залиха и за полиестерски и за памучни чорапи.потврдете со кој модел сакате да продолжите.со моделот на акции, можеме да извршиме брза испорака.
Спротивно на тоа, ако сакате да направите свој стил на чорапи, ве молиме забележете дека производството MOQ е 3000 парови.

2

Чекор 2: Направете го вашиот дизајн

Врз основа на нашиот распоред, направете го вашиот дизајн/лого во Photoshop или илустратор и дизајнирајте што сакате да печатите на чорапите.зачувајте како JPEG, TIFF, PSD, Ai итн.(преземете го изгледот)

3

Чекор 3: Направете примерок за печатење

По добивањето на вашите дизајни, ќе бидат потребни 3 ~ 7 дена за печатење примерок.откако ќе биде готово ќе ви испратиме фотографија за потврда.или физички примерок да ви биде испратен за потврда.
земање мостри од полиестерски чорапи 50 долари/време
памучни чорапи земање мостри 100 долари/време
п.с.: Се враќа кога нарачката одговара на 2000 пар/нарачка

4

Чекор 4: Примерок за потврда

По прегледувањето на испечатениот примерок.испратете коментар или потврдете го примерокот.продолжуваме со производство врз основа на печатени примероци.

5

Чекор 5: Плаќање аранжман

Откако ќе се потврди нарачката за производство.Клиентите треба да продолжат со исплата на депозит од 30%.исплатата на билансот треба да продолжи по завршувањето на производството.

6

Чекор 6: Испорака

Откако ќе се прими уплатата на билансот.ние ќе ја извршиме испораката.Се предлага испорака на нарачки во мали количини по брза помош.Се предлага голема количина на нарачка за испорака по морски превоз

Зошто да изберете UniPrint?

Ние во UniPrint имаме искуство од над 10 години во дигитално печатење чорапи.Можете да добиете кој било дизајн или шаблон испечатен на чорапи од различни материјали, големини и бои.Исто така, можете да одите на сопствени дизајни како што се чорапите за лице.Со нашата уникатност на дигитално печатење од 360 степени, можеме да печатиме сопствени чорапи кои ги претставуваат вашите компании и бизниси преку логоа или дизајни релевантни за брендот.Овие чорапи можат да помогнат во создавање на кохезивен бренд.
Што е поважно.UniPrint испорачува различни видови машини за дигитално печатење.Нашите решенија за печатење вклучуваат печатачи за чорапи, печатачи за маици, печатачи DTF, УВ печатачи со рамно лежиште и печатачи за сублимација.

Дизајнирана колекција на UniPrint

Дизајнираната колекција на UNI Print нуди 8 колекции на различно дизајнирани чорапи кои ќе се зголемуваат и ажурираат во иднина.Дизајнираните сопствени серии вклучуваатнесовпаѓање дизајн серија, спортски серии, серија за сликање масло, цртани серии, цветна серија, апстрактни серии, серија на овошјеитн. Ако клиентот не може да одлучи кој дизајн треба да го испечати, тој/таа може да го избере дизајнот од овие примероци, со што ќе му заштеди време.За принтовите на чорапите, купувачот прво треба да избере дизајн, а потоа материјалите за чорапите.Достапни се два материјали за дизајнирање чорапи, имено, полиестер и памук.

Дизајнираните чорапи имаат извонредна изработка што гарантира совршенство во секој детал од графиката.Истото внимание се посветува и на внатрешноста и на надворешноста на чорапите.Еластичноста на чорапите се гарантира дека ќе бидат точно прилагодени, односно не премногу тесни ниту премногу лабави.Можете да добиете кој било дизајн, слика или лого испечатени на чорапите со приспособената услуга.Чорапите се изработени така што се вклопуваат во петицата без никакво оптоварување на прстите.Така, овие чорапи се со висока вредност и висок квалитет.

Можете да носите сопствени чорапи како секојдневна облека, облека за возење велосипед, облека на отворено, облека за трчање, спортска облека и улична облека.Можеме да испорачаме 100 пара, 500 пара и 1000 пара во рок од пет работни дена, осум работни дена и 15 работни дена, соодветно, заедно со експресно време од 5 до 10 дена од Кина.Нарачките во рок од 5000 парови може да се испорачаат за 20 дена, со исклучок на експресно време.

Божиќ

360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-Божиќна серија

неусогласеност

360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-дизајн серија несовпаѓање

спортови

360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-спортски серии

масло на платно

360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-серија за сликање со масло

цртан филм

360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-Цртани серии

цвеќе

360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-Цветна серија

апстрактни

360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-серијата апстрактни

плодовите

360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-Серија на овошје

UniPrint опрема за производство на печатење чорапи

А8

Печатач за чорапи

Печатачот за чорапи UniPrint е напредна машина за печатење на чорапи направени од полиестер, памук, волна и бамбусова ткаенина.Тоа е мултифункционална машина за печатење чорапи 360° што ја прифаќа технологијата POD (Печатење на барање).Бидејќи печатачот може да печати во мали количини, тој е погоден за мали бизниси

2 грејач

Грејач за чорапи

Грејач за чорапи UniPrint кој помага при стврднување на чорапите.Тоа е клучен чекор во процесот на печатење чорапи.Печатачот може да собере 40 парчиња чорапи истовремено и може да загрее 300 пара чорапи на час.Грејачот е лесен за користење, со посебен контролен кабинет за брзина, температура и циркулација на вентилаторот.

 

3 пароброд

Чорапи Пароброд

Парењето е уште еден примарен процес во печатењето на чорапи што го лекува мастилото врз чорапите.Паробродот за индустриски чорапи UniPrint е прилагоден за дигитално печатени чорапи.Ќе забележите подобра апсорпција на бојата и принтовите на чорапите.Додадовме различни начини на испарување како што се висење, парење и поплочување за дополнителна погодност.

4 мијалник

Машина за перење чорапи

Оваа индустриска машина за перење чорапи за рефус перење.Покрај чорапите, машината за перење можете да ја користите и за чистење на постелнина и друга облека.Се одликува со напреден систем за контрола на температурата кој обезбедува точен процес на плакнење.Машината за перење чорапи е погодна и за мали и за средни претпријатија за печатење чорапи.

5 девода

Чорапи Dewater

UniPrint socks dewater ви овозможува да ги одводите вашите чорапи.Таа користи центрифугална техника на дехидрација за отстранување на водата од чорапите.Оваа индустриска машина можете да ја користите и за одводнување на постелнина и облека.Машината е лесна за употреба и не бара претходна обука за работа.

 

6. сушење

Фен за чорапи

Машина за сушење чорапи UniPrint ги суши обезводените чорапи на големо.Можете да го користите и за сушење на постелнината и обичната облека.Му дадовме зацврстено проѕирно стакло за да можете да го видите статусот на сушење на вашата облека.Машината за сушење има автоматски регулатор на температурата што се прилагодува според вашата облека.

Видеа на YouTube

Печатач за дигитални чорапи 360/најдобар начин за директно печатење на полиестерски чорапи

Кога магијата оди на твоите чорапи (202110)

Кога магијата оди на твоите чорапи (202110)

Како да направите соодветен дизајн за печатење 360

Како да печатите DTG чорапи со правилни позиции на логото

Како да печатите DTG чорапи со печатење целосно на прсти

DTG чорапи со божиќен дизајн

Кога магијата оди на твоите чорапи (2022 јан)

Изложба

Најчесто поставувани прашања

Дали има минимална количина на нарачка?

Сите меѓународни нарачки имаат одредена минимална количина на нарачка (MOQ).

Иако чорапите за дигитално печатење имаат помалку MOQ, можеме да направиме дури и 1 пар по дизајн.Со оглед на ефикасноста на трудот, поставивме MOQ од 100 пара по дизајн по големина.

Кои се чекорите вклучени во приспособено печатење чорапи?

За да добиете DTG чорапи, прво, треба да го изберете совршениот материјал за чорапи за вас.Вториот чекор го вклучува процесот на дизајнирање, каде што можете да направите свој дизајн или да изберете од нашите однапред поставени дизајни.Печатењето на примерокот ќе трае околу 3 до 7 дена.Ако сакате физички примерок од полиестерски чорапи, тоа ќе ве чини 50 долари/време, додека трошоците за памучни примероци чорапи се 100 долари/време.Примерочните трошоци се враќаат само ако вашата нарачка е над 3000 пара.Откако ќе го потврдите примерокот и ќе извршите авансно плаќање, ќе започнеме да печатиме чорапи на големо.Ќе ги испратиме фотографиите и видеата од финалниот производ.
Веднаш штом ќе ја добиеме исплатата на билансот, ќе ја испратиме до вашето место преку експрес (за мали нарачки) или поморски превоз (за големи нарачки).

Кои начини на плаќање ги прифаќате?

Можете да ги платите вашите сопствени чорапи за печатење преку PayPal, Western Union или директно на нашата банкарска сметка.Треба да направите 30% од вкупната уплата однапред, а останатите 70% пред да се испорача финалниот производ.

Кои се трошоците за испорака?

Надоместоците за испорака зависат од тоа како сакате да се испорача вашиот производ.Изборот на експресен режим ќе биде најскапиот, но најбрзиот начин да го добиете вашиот производ.Сепак, ви препорачуваме да изберете режим на товар ако сте нарачале на големо.

Што е со политиката за враќање/размена/рефундирање?

Не можете да го вратите финалниот производ што ви е доставен бидејќи го испраќаме производот по вашата конечна потврда.Понатаму, тој е приспособен за вас и не можеме да го продадеме на некој друг.Но, ако големината е различна или ако добиете оштетен производ, ние дефинитивно ќе го замениме за вас.

Во кои начини прифаќате плаќање?

Го прифаќаме плаќањето преку PayPal, Western Union и Wire Transfer TT.Клиентот треба однапред да плати 30% од вкупната цена, додека салдото од 70% мора да се плати пред товарење на пратката.

Дали обезбедувате сопствен пакет за мали нарачки?

За време на нарачката за печатење на обични чорапи, постои стандарден пакет со MOQ од 1000 пара.Но, ако сакате да нарачате во мали количини, трошоците може да се разликуваат во зависност од пакетот MOQ и бројот на серии за вашата нарачка.

Дали ќе добијам примерок пред да нарачам на големо?

Ви нудиме бесплатни примероци за проверка на квалитетот на печатењето.Сепак, иако примероците се бесплатни, треба да се платат товарни трошоци од 50 долари.

Што е со политиката за размена/враќање/рефундирање?

Не можеме да ги замениме или да ги вратиме дизајнираните чорапи откако ќе бидат доставени до вашето место.Пред да продолжиме со сопствени нарачки, добиваме примероци потврдени од вас.Бидејќи ги имаат вашите омилени дизајни/слики/логоа, не можеме да ги продадеме на некој друг.Замена е можна доколку големината испратена од нас е погрешна или ако производот е оштетен.

Кои се големини на чорапите што ги нудите?

Полиестерските чорапи се мали (6-8,5), средни (9-11), големи (10-13) и продолжени (13-15).
Памучните чорапи се за жени (9-11), мажи (10-13)