Прилагодени чорапи за печатење

Краток опис:

Ставка:Прилагодени чорапи за печатење
Сервис:360 чорапи за дигитално печатење
MOQ:100 парови / Дизајн / Големина
Примерок на време на траење:3-5 дена
Состав на материјал:85% полиестер, 10% памук, 5% спандекс


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметар

Големина С/М/Л
S 18cm*16cm
M 21cm*18cm
L 24cm*20cm
чорапи мерна големина

MOQ:100 парови / Дизајн / Големина
Примерок на време на траење:3-5 дена
Состав на материјал:85% полиестер, 10% памук, 5% спандекс

Горенаведената големина се заснова на A (големина на дното на стапалото) * B (големина на телето).

има мала разлика поради флексибилноста на материјалот на чорапите и намалувањето на процесот на лекување

 

 

Како што вели вообичаената поговорка, деталите одлучуваат за успехот или неуспехот, одличната колокација често се одразува на деталите, а деталите често се одразуваат на глуждот.

Како да ги направите чорапите попривлечни?Одговорот е повеќе дезени и светли бои.Додека традиционалните текстилни чорапи се ограничени на проблемот со материјалите/боите, не можејќи да направат пробив во овој аспект, дигиталното печатење ни носи револуција на чорапите.

Го започнавме нашиот бизнис со дигитално печатење пред пет години, и во оваа ера кога компонентите за дигитално печатење се користат во сите видови области, решивме да се специјализираме во една област - чорапи.Бидејќи чорапите изгледаат како мала работа, но тие се нешто без кое луѓето не можат да живеат и што може да ја истакне нивната личност.Така го основавме Uni Print.

Прилагодените чорапи со дигитално печатење на Uni Print ја задоволуваат желбата за боја и модел, како и опцијата DIY.Прилагодените чорапи со дигитално печатење не само што можат да го истакнат модниот тренд, туку и да ја одразуваат личноста, повеќе во согласност со тековната младинска потрага по личност, изберете нас, сега почнете да ги прилагодувате вашите чорапи.

Зошто да го изберете овој производ?

1. Манжетни за чорапи: Чорапите се еластични, удобни и незадржливи за носење и нема да се задават.
2. Стил: едноставен, стилски, елегантен, погоден за миленикот на повеќето луѓе.
3. Висок квалитет: Нашите строги производствени процедури можат да го обезбедат квалитетот на производите.
4. Приспособување: Може да се прилагоди според вашиот омилен стил, логото или моделот може да се прилагодат.

Карактеристики

1. Чорапи кои дишат и брзо се сушат: исчешлани памучни палци и пета, без разлика дали е жешко лето, тоа може да обезбеди вашите стапала да дишат и да бидат удобни
2. Апсорпција на пот: Добар избор е и за луѓе кои сакаат да се потат.Лесно ја впива потта и не мириса.
3. Пуфер и апсорпција на удари: не е лесно да се избегне кога се носи.
4. Отпорни на абење: Без разлика дали трчате или пешачите, чорапите се мултифункционални и отпорни на абење.
5. Удобност: Одржувајте ја вашата кожа мека и здрава, и заштитете ги глуждовите.

Пакување

Пакет со поли торби (Прилагодено пакување се достапни со дополнителни трошоци)

чорапи-макета-шаблони-покривка
LBSISI-Life-Clear-Sock-Packing-Bags-Opp-Plastic-Socks-Bag-Transparent-Bag-Packaging-Self-Adhesive-Seal.jpg_q50
Прилагодено-нов-дизајн-сива-табла-боја-печатење-чорапи-подарок-хартија-кутии-ракавици-пакување-кутија-со-лого-жешко печат
Bombas-Socks-Review-1
Чорапи_пакување_4_1

1.Пакување на мало
Нудиме индивидуална OPP торба, за пакување на мало.
2.Прилагодено пакување
Ние исто така нудиме приспособена услуга за пакување, со вашето лого или бренд отпечатено на вашата етикета или картичка за заглавие.
3.Извозно пакување
Ние користиме извозен картон со ознаки за заштита на долгиот превоз.

Време на испорака

Испорака од 500 парови во рок од 5 работни дена.+ експресно време 5 ~ 10 дена од Кина
Испорака од 1000 парови во рок од 8 работни дена.+ експресно време 5 ~ 10 дена од Кина
Испорака од 2000 парови во рок од 15 работни дена.+ експресно време 5 ~ 10 дена од Кина
Повеќе од 2000 парови ве молиме разговарајте со продавачот.ние ќе ве советуваме според тековниот распоред за производство.
PS 1. Над времето на испорака врз основа на примерокот потврдено
PS 2. Поради различниот волумен, тежина, постојат опции за експрес (помалку стоки) или поморски превоз (стоки со голем обем)
PS 3. Царините и увозните давачки се одговорност на купувачот

Метод за плаќање

Жичен трансфер ТТ;Western Union;PayPal

Транспорт

Малите пакети се испорачуваат преку експрес, а пакетите со големи количини сугерираат брод преку море, воздух или копно.Може да им се доделат шпедитери или нашите соработувани шпедитери.

7af83859

Политика за враќање и враќање на средствата

За жал, не можеме да прифатиме враќање или размена на НАРАЧКИ НАРАЧКИ.Прилагодените нарачки ќе продолжат додека не се потврди примерокот.тие се со вашите фотографии/дизајн/лого, не можат да се продаваат на никој друг.Сите продажби се конечни по прилагодени нарачки, освен ако не ви испратиме погрешна големина или ако најдете оштетување на производот.Ви благодариме за вашето разбирање.

Грижа

Машинско перење Топло, перење внатре кон надвор.
Не белилото.
Сува сушење низок.
Не пеглајте.
Не чистете суво.

Апликација

Секојдневна облека.Улична Облека.Спортска облека.Абење за трчање.Велосипедска облека, облека на отворено итн

чорапи за компресија
секојдневен
чорапи на отворено
велосипедски чорапи
чорапи за облекување
модни чорапи

Најчесто поставувани прашања

Дали имате попусти за цени за да нарачате повеќе?
Да!Обезбедуваме големи нарачки за тимови и организации.Обезбедуваме и попуст на големо.Испратете ни е-пошта наlily@uniprintcn.comза да започнете.

Како работи?

18219206

Чекор 1: Изберете модел на чорапи

Можете да изберете од нашиот постоечки модел на чорапи.Или прилагодете го вашиот сопствен модел на чорапи.Прилагодете го вашиот сопствен модел на чорапи ќе треба 3000 пара MOQ по барање за плетење.

826c68ff

Чекор 2: Направете го вашиот дизајн

Ние ќе го обезбедиме вашиот распоред според моделот на чорапи.Или само испратете ни ја вашата идеја нашиот дизајнер ќе ви помогне при прилагодувањето на дизајнот.

5fd44432

Чекор 3: Примерок за печатење

Ќе бидат потребни 3-7 дена за правење примероци.Ќе ви испратиме фотографија за потврда, ако ви треба физички примероци за собирање товар.Полиестерски чорапи се наплаќаат 50$.Памучни чорапи за земање мостри се наплаќаат 100 долари.(исклучи експресно)

fef7836d

Чекор 4: Примерок за потврда

По прегледување на отпечатените примероци фотографии или примајте физички примероци.Клиентот потврдува на примероците.И организирајте 30% ТТ депозит

050d63a0

Чекор 5: Масовно производство

Ќе продолжиме со масовно производство против вашиот потврден примерок.

9d550942

Чекор 6: Плаќање биланс

Откако ќе заврши производството.Клиентот организира исплата на билансот.

8cff0369

Чекор 7: Испорака

Мал волумен предлагаме да се испрати преку експрес.Ние соработувавме експрес агент.
Голем волумен предлагаме испорака преку морски превоз.Може да биде ваш доделен агент.Или нашиот соработуван шпедитер за испорака.

Белешки:
1.Стилот на чорапи може да се приспособат ако количина над 3000 парови.
2. Цена врз основа на нормално пакување поли кеси.Доколку е потребна посебна картичка за глава, ве молиме разговарајте со продавачот.
3. Помалку од 100 по дизајн/големина pls разговарајте со продавачот со различни сопствени трошоци.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи