• Решение за печатење со спирални цилиндри со високи перформанси

  UniPrint Ротари УВ печатач UP360D

  Предности на ротационото УВ печатење

  ● Печатете на барање

  UniPrint Rotary Inkjet Printer ја прифаќа технологијата POD (Print on Demand).Затоа, можете да печатите предмети според барањата на вашите клиенти.Технологијата ви овозможува да примате минимални нарачки, како и нарачки на големо.Тоа ја минимизира вашата цена по печатење и ја зголемува вашата профитабилност.

  ● Ротирачко печатење 360

  Како што покажува името, ротациониот УВ печатач UniPrint ви овозможува да печатите и цилиндрични и конусни ставки.Меѓутоа, предметот мора да има дијаметар помеѓу 4 см.до 11,5 см.На пример, можете да го користите овој печатач за печатење со термос, украсно стакло за печатење и работа за печатење на пијалоци.

  ● Печатење со повеќе објекти/материјали

  Ротациониот UV печатач UniPrint ви овозможува да печатите на различни цилиндрични предмети како што се шишиња, чинии, чаши, термос итн. Материјалот може да биде стакло, челик, пластика итн. Како резултат на тоа, тој е познат и како стаклен печатач и шише печатач.

  ● Опции за печатење со повеќе големини

  Ротационата машина за печатење UniPrint може да печати кој било цилиндричен и конусен производ со дијаметар од 40 mm до 115 mm и должина од 10 mm до 265 mm.Притоа, можете лесно да ги прифатите флексибилните барања на вашите клиенти.Можете исто така да го користите овој ротационен инк-џет печатач за печатење на чаши.

  Предни карактеристики на ротационен UV печатач UniPrint UP360D

  ● Брза брзина на печатење

  Ротирачкиот УВ печатач UniPrint ви обезбедува оптимална брзина на печатење.Печатачот користи технологија за спирално печатење од трета генерација.Следствено, потребни се околу 15 секунди за да се испечати шише 360°.Можете да печатите цилиндрични и конусни предмети од 40mm-115mm со голема брзина.Не треба да ја менувате конфигурацијата за ставки во овој дијаметар.

  Брза брзина на печатење
  Конфигурација на мастило CMYK+W+V

  ● Конфигурација на мастило CMYK+W+V

  Ротирачкиот инк-џет печатач UniPrint има конфигурации на мастило со цијан, магента, жолто, црно + бело и лак (CMYK+W+V).Комбинацијата на овие бои може да даде стотици уникатни нијанси.Со висококвалитетни мастила, можете да очекувате да добиете одлична сјајност на боите.На материјали со темна позадина, белото и лаковото мастило дава одлични резултати за печатење.

  ● Супер адхезивни перформанси

  Ротациониот УВ печатач UniPrint има одлични перформанси на адхезија;затоа, мастилото за печатење совршено се прилепува на подлогата.Тоа природно го зголемува животниот век на печатењето до одреден степен.Печатачот прифаќа единствена технологија за печатење во слоеви за да обезбеди целосна адхезија.

  Супер перформанси на адхезија
  RIPRINT RIP софтвер

  ● Софтвер RIPRINT

  Rotary UV печатачот UniPrint има софтвер RIP (Raster Image Processor) кој ги конвертира векторските слики во растерски слики со висока резолуција.Софтверот ви овозможува да одговарате на бојата на постоечки дизајн.Тоа ви помага да ги креирате вистинските спецификации за боја.Покрај тоа, RIP автоматски ги пресметува потрошните трошоци.

  Видео/ Параметар/Предност во компонентите

  Видео
  Параметар
  Предност во компонентите
  Видео

  Ротирачкиот UV печатач UniPrint ви овозможува да правите отпечатоци на цилиндрични рамни предмети како што се шишиња со вода, лименки, стаклени садови, чаши, чинии, други производи за пијалоци и промотивни производи.Со висока резолуција за печатење од 900*1200dpi, печатачот обезбедува покриеност на печатење од 360°.

  Параметар

  Параметар на машината

   

  Ставка

  РОТАРИУВАЧКИ УВ ПРИНТЕР

  Модел

  UP-360D

  Конфигурација на млазницата

  Рико Г5и

  Глава за печатење Количина

  1~4 ЕЕЗ

  Дијаметар на печатење

  40mm~115mm

  Должина на печатење

  10mm~265mm

  Заострен сооднос

  0 ~ 5 °

  Брзина на печатење

  15"~30"/компјутер

  Резолуција за печатење

  960*900dpi

  Метод на печатење

  Спирално печатење

  Апликација:

  Различни цилиндрични, конусни производи како шишиња, чаши, чаши, чаши итн.

  Боја на мастило

  4 Боја (C, M, Y, K);5 Боја (C, M, Y, K, W);6 Боја (C, M, Y, K, W, V)

  Тип на мастило

  УВ мастило

  Систем за снабдување со мастило

  Систем за континуирано снабдување со мастило

  УВ систем за лекување

  LED УВ ламба / Систем за водено ладење

  Систем за чистење

  Автоматско чистење со негативен притисок

  Рип софтвер

  РиПринт

  Формат на слика

  TIFF, JPEG, EPS, PDF, итн

  Напон

  AC110~220V 50-60HZ

  Напојување

  1000 W

  Интерфејс за податоци

  Гигабитен етернет

  Оперативен систем

  Мајкрософт Виндоус 7/10

  Оперативна средина

  Температура: 20-35℃;Влажност: 60%-80%

  Големина на машината

  1812*660*1820мм /300кг

  Големина на пакување

  1900*760*1920мм /400кг

  Начин на пакување

  Дрвено пакување (стандард за извоз на иверица)

  Предност во компонентите

  Главната табла

  Главна табла Шангај ронгју инкџет главната плоча, намалување на точката на мастило и ефект на инкџет со висока дефиниција, обезбедува стабилност на главната плоча и процес на печатење со висока прецизност

  Мотор со X оска

  Оската X усвојува 750W серво-погон за да обезбеди голема брзина и стабилно печатење

  завртка

  Оската на завртката Y прифаќа дебел погон на завртката

  Рамката

  Рамка интегрирана рамка со висока густина, не е лесна деформација вибрации

  Таблата за напојување

  Електрична плоча Интегрираната плоча за напојување обезбедува непречено функционирање на колото

  Жицата

  Целата жичана машина ја усвојува обработката на линијата за завиткување на пластика ПЕТ за да спречи конфузија на колото и статички електрицитет

  Панел со копчиња

  Панел со копчиња, удобен за затворање

  Престанете да кревате

  Итни копчиња за запирање и подигање за итни случаи, погодни за затворање

  Предна LED светилка

  Предното светло помага да се апсорбираат УВ зраците и да се постигне најдобар ефект на лекување

  Линеарен водич

  Тајванска сребрена линеарна водилка, висока прецизност, низок шум, отпорност на абење, за да се обезбеди стабилност на движењето на автомобилот на млазницата

  Синхронен синхрон појас на тркала

  Синхрона макара Синхрониот појас со висока прецизност, синхроната макара обезбедува движење и точност

  Систем за негативен притисок со мастило

  Систем со мастило со негативен притисок Интелигентен независен систем со мастило со негативен притисок, елиминирање на отпадот

  Глава за печатење

  Оригинална јапонска глава за печатење GEN5i

  УВ ламбата

  УВ ламба 1000W LED-UV светилка со водено ладење со висока моќност, ладилник за вода со голема моќност 4 системи за контрола, висок век на траење, силно стврднување.

  Лежиште на вратило

  Увезеното лежиште на вратило обезбедува точност на машината

  Резервоари за влечење

  Синџир за влечење на резервоарот Тивок синџир за влечење, низок шум, висок животен век

  УВ мастило

  УВ водоотпорно мастило

  За UniPrint

  UniPrint е брзо растечки, мал провајдер на решенија за дигитално печатење во Кина.Посветени сме да им помогнеме на малите и средни претпријатија кои се креативни и сакаат да ги надградат своите производи со прилагодени дизајни.UniPrint е посветен да нуди 100% задоволство на клиентите.Како резултат на тоа, не правиме компромиси во однос на квалитетот.Ќе откриете дека сите наши решенија за дигитално печатење поминуваат проверки за квалитет, перформанси и безбедност пред испораката.

  Кадар со знаење

  Кадар на знаење

  UniPrint продава решенија за ротационо UV печатење од 2015 година. Имаме тим од високо квалификувани инженери, дизајнери и претставници по продажбата.Нашите шест производни линии зафаќаат површина од 3.000 квадратни метри.

  едно стоп решение

  Едношалтерско решение

  UniPrint не само што обезбедува решенија за ротационо печатење со УВ, туку и ви помага при инсталирање и одржување на печатачот.Имаме посветен тим да се грижи за прашањата по продажбата

  поддршка за корисници со брз одговор

  Поддршка за корисници

  На нашите клиенти им гарантираме навремена корисничка поддршка.Можете да контактирате со UniPrint преку е-пошта, телефон, WeChat и WhatsApp.Достапни сме 24 часа на ден, седум дена во неделата.

  машина-гаранција1

  Гаранција на машината

  UniPrint обезбедува едногодишна гаранција за сите решенија за печатење, освен резервните делови за системот за мастило.Во овој период ќе добиете бесплатна поправка и замена на неисправни делови.

  Изложба

  Најчесто поставувани прашања

  Што е ротационо УВ печатење?

  Ротирачкото УВ печатење е дигитално УВ инкџет печатење кое ви помага да печатите цилиндрични и конусни предмети.Како и УВ печатачите со рамно лежиште, ротационите УВ печатачи исто така користат технологија на ултравиолетово стврднување.Луѓето користеа ротирачко УВ печатење за печатење шишиња за вино, конусни чаши и лименки.

  Каков материјал можам да печатам со помош на ротирачки инк-џет печатач?

  Дигиталната ротациона машина за печатење UniPrint може да печати стакло, алуминиум, акрилик, дрво, пластика и PE материјал.Поради својата разновидност, ротациониот УВ печатач е познат и по неколку имиња.На пример, некои луѓе го нарекуваат печатач за шишиња, печатач за стакло, печатач за UV чаши и машина за печатење конзерви.

  Која е процедурата на работа на ротационен УВ печатач?

  Ротациониот УВ печатач работи слично на УВ печатачот со рамно лежиште, но користи приклучок за цилиндри што ви овозможува да ги поправате вашите цилиндрични предмети за печатење.Печатачот испушта УВ мастило на површината на материјалот што УВ светлината веднаш ја лечи.

  шема на тек

  Која е брзината на ротирачкото УВ печатење?

  Брзината на ротирачкиот печатач зависи од резолуцијата на печатење.На пример, ако ја поставите резолуцијата за печатење на 900*600dpi, на печатачот ќе му требаат околу 30 секунди за да отпечати CMYK+White+Larnish.Меѓутоа, ако печатите само CMYK+White, на печатачот ќе му бидат потребни 15 секунди.

  Дали има гаранција за ротационен УВ печатач?

  Дигиталната ротациона машина за печатење UniPrint има една година гаранција против производствени грешки.Нема гаранција за системот за мастило или резервните делови.Сепак, ќе добиете доживотна услуга по продажбата.

  Може ли да добијам примерок за ротирачко УВ печатење?

  We have a variety of existing samples at UniPrint that you can look at. If you want to have your own sample tried, contact our sales team at: sales@uniprintcn.com. You can send your item for free sampling.

  Колку долго работи LED УВ ламбата на печатачот?

  Постојат неколку фактори кои придонесуваат за животниот век на УВ ламбата.Може да очекувате дека нашите LED светилки ќе траат околу 20000 часа.

  Како да се одржи ротационен УВ печатач?

  Препорачливо е да се обезбеди одржување на вашиот печатач според упатствата на вашиот добавувач.Чувајте ја надворешната површина без прашина за да не се таложи внатре и да не ги затне млазниците.Во UniPrint ќе добиете детални упатства за чистење и одржување.

   

  Која е големината на ротирачкиот УВ печатач?

  Големина на машината Должина 1812 мм * Ширина 660 мм * Висина 1820 мм

  ВРТАЧЕН УВ ПЕЧАТАР-ГОЛЕМИНА