Вести

 • Печатење DTG

  Печатење DTG

  Има безброј причини зошто ви треба печатач DTG кој може да ви помогне со вашите потреби за печатење DTG.Без разлика дали сакате испечатена маица или која било друга облека, печатењето DTG е најдобрата опција.Кога ќе го пронајдете совршениот дизајн за вашата маица, мора брзо да размислите ...
  Прочитај повеќе
 • Печатење со сублимација

  Печатење со сублимација

  Ако се прашувате што е печатење со сублимација, не размислувајте повеќе!Ве опфативме.Сублимацијата е една од најбараните форми на печатење дизајни на различни материјали.Ако се прашувате што е печатење со сублимација, не размислувајте повеќе!...
  Прочитај повеќе
 • УВ печатење

  УВ печатење

  Во вашиот живот, има безброј моменти кога ќе наидете на убава типографија, илустрации, дизајни, фотографии и многу повеќе.Овие слики оставаат влијание врз вас и остануваат со вас долго време.Една од причините поради која можете да уживате во овие дизајни во вистински ...
  Прочитај повеќе
 • Како е постојаноста на бојата на чорапите со печатење

  Како е постојаноста на бојата на чорапите со печатење

  Многу клиенти би се сомневале во постојаноста на бојата на чорапите за печатење.Работевме со нашиот добавувач на мастило, го подобривме мастилото за печатење кое директно применува печатење на чорапи.Значи, Our Sublimation мастилото не само што може да се примени на хартијата за пренос на сублимација, туку може и да се ...
  Прочитај повеќе
 • ГЛЕДАЈ ГИ ВАШИТЕ ДИЗАЈНСКИ ИДЕИ КОЈАТ СО ВАШИ ЧОРАПИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ

  ГЛЕДАЈ ГИ ВАШИТЕ ДИЗАЈНСКИ ИДЕИ КОЈАТ СО ВАШИ ЧОРАПИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ

  Модата отсекогаш била за создавање на свој уникатен идентитет.Персонализирањето на вашата облека е врвниот начин да се издвоите од толпата.Чорап со принт по мерка...
  Прочитај повеќе
 • Прилагодени чорапи за лице

  Прилагодени чорапи за лице

  Чорапите се важен дел од плакарот и се поврзани со удобноста, но и со модата.Иако доаѓаат во различни ткаенини, големини и дезени, персонализираниот допир може да ве направи привлечни за толпата.Персонализираните чорапи допир-в-лице или де...
  Прочитај повеќе
 • Што се чорапи со принт и како се прават?

  Што се чорапи со принт и како се прават?

  Секој бизнис со облека се обидува да се истакне од останатите.И за тоа обичај печатени облека стануваат се повеќе и повеќе популарни.Ако сте сопственик на бизнис кој сака да направи ваши сопствени чорапи и се прашувате како функционира целиот процес, вие сте на вистинското место.Ние во...
  Прочитај повеќе
 • Дизајнирајте ги вашите сопствени сопствени чорапи со дигитално печатење 360°

  Дизајнирајте ги вашите сопствени сопствени чорапи со дигитално печатење 360°

  Чорапите за дигитално печатење 360 станаа многу популарни бидејќи им овозможуваат на луѓето да создаваат принтови и да имаат уникатни чорапи за да ги покажат своите личности и стил.Прилагодените чорапи се одлични и за бизниси кои сакаат да создадат кохезивен бренд.Во последниве години, чорапите се зголемија на популарност...
  Прочитај повеќе
 • Што е дигитално печатење?

  Што е дигитално печатење?

  Ако барате компании за печатење во или надвор од вашиот локалитет, или можеби сте се восхитувале на некои прилагодени чорапи за печатење што ги нарачал вашиот пријател, тогаш требаше да наидете на терминот „дигитално печатење“.Иако печатењето еволуирало со текот на годините за да ме...
  Прочитај повеќе
 • Нешто за чорапите

  Нешто за чорапите

  Модата е насекаде, од долна облека до додатоци!Со надградбата на потрошувачката, побарувачката на потрошувачите за индивидуалност не е ограничена на облека, обувки итн., туку се протега на подетални чорапи, долна облека и други незабележливи делови.Културата на чорапите, која еволуирала од едноставна...
  Прочитај повеќе
 • Класификација на чорапи

  Класификација на чорапи

  Како што вели поговорката: „стапалото е второто срце“, затоа носењето чорапи на стапалата е особено важно.Чорапите, како моден сингл производ кој денес го следат модерните мажи и жени, од претходната категорија на сингл, обична боја до сега полни со убави нешта во очите, може да...
  Прочитај повеќе
 • Споредба на чорапи, чорапи за сублимација наспроти чорапи DTG (чорапи за печатење 360)

  Споредба на чорапи, чорапи за сублимација наспроти чорапи DTG (чорапи за печатење 360)

  Сублимацијата е многу популарна опција, бидејќи тоа е многу едноставна операција која обезбедува висок излез.Особено кога станува збор за спортска облека, особено за чорапи.За сублимација, се што ви треба е печатач за сублимација и топлинска преса или ротационен грејач за да можете да ѕвездите ...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2