360 чорапи за печатење Дизајнирана колекција-Божиќна серија

Краток опис:

Материјал: Полиестерски чорапи/ Памучни чорапи по избор

MOQ: 100 парови / Дизајн / Големина

Големина: S / M / L


Детали за производот

Ознаки на производи

Пакување

Пакет со поли торби (Прилагодено пакување се достапни со дополнителни трошоци)

Големина на пакување:

S: 50*45*27CM/200 Тежина на парови: 8,2KG

М: 54*45*27CM/200 Тежина на парови: 9,6KG

L: 58*45*27CM/200Тежина на парови: 11KG

чорапи-макета-шаблони-покривка
LBSISI-Life-Clear-Sock-Packing-Bags-Opp-Plastic-Socks-Bag-Transparent-Bag-Packaging-Self-Adhesive-Seal.jpg_q50
Прилагодено-нов-дизајн-сива-табла-боја-печатење-чорапи-подарок-хартија-кутии-ракавици-пакување-кутија-со-лого-жешко печат
Bombas-Socks-Review-1
Чорапи_пакување_4_1

Време на испорака

Метод за плаќање

Жичен трансфер ТТ;Western Union;PayPal

Испорака и транспорт

7af83859

Политика за враќање и враќање на средствата

Нарачка за прилагоден дизајн БЕЗ ВРАЌАЊЕ

Грижа

Малите пакети се испорачуваат преку експрес, а пакетите со големи количини сугерираат брод преку море, воздух или копно.Може да им се доделат шпедитери или нашите соработувани шпедитери.

Апликација

Нарачка за прилагоден дизајн БЕЗ ВРАЌАЊЕ

чорапи за компресија
секојдневен
чорапи на отворено
велосипедски чорапи
чорапи за облекување
модни чорапи

Грижа

Машинско перење Топло, перење внатре кон надвор.
Не белилото.
Сува сушење низок.
Не пеглајте.
Не чистете суво.

Процес на приспособување

1. Контактирајте со службата за корисници
Контактирајте со службата за корисници за да комуницирате и да ги разберете барањата за прилагодување, можеме да го прилагодиме печатењето според шаблонот или логото што го давате.
2. Изберете модел на чорапи
Изберете го типот на чорапите, изберете го стилот на печатење и разговарајте за цената.
3. Постапка за земање мостри
Продолжете со земање примероци со вашите дизајни.Проверете го испечатениот примерок со фотографии или доколку е потребно ќе ви испратиме примероци.
4. Потврдете го примерокот и продолжете со нарачката
ако сте задоволни од нашите печатени примероци.Следно потврдете ја нарачката и продолжете со производството 5. Испорака
Откако ќе заврши производството, ќе ви обезбедиме фотографии или видеа.Значи ние вршиме достава до вас.

Најчесто поставувани прашања

Што е печатење чорапи 360?
Печатењето 360 е ротирачко беспрекорно печатење, примени POD (печатење по барање) технологија директно млаз мастило на материјалите.ако уметничките дела се направени со континуиран дизајн, тоа ќе биде совршен спој на чорапите без никаква линија за топлинска преса.Ве молиме проверете го видеото подолу за да разберете како функционира.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја