печатач за сублимација 1808 година

Краток опис:

Со 8 парчиња глави за печатење, печатачот за сублимација UniPrint UP 1800-8 ви дава максимална брзина на печатење од 320 ㎡/ч со 1 поминување и 160 ㎡/ч со 2 поминувања.Печатачот е дизајниран да ви овозможи врвно печатење со сублимација бидејќи има интегрирана машина за сушење и интелигентно инфрацрвено греење за брзо сушење

 

 


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Модел УП 1800-8
Тип на глава EPSON I3200-A1
Количина на глава 8 ЕЕЗ
Резолуција 1440*2880dpi
Техника Пиезоелектрична инкџет технологија на барање, автоматско чистење, автоматска функција за навлажнување со блиц со спреј
Брзина на печатење 1 поминување: 320㎡/ч;2 поминување: 160㎡/ч
Бои C M Y K
Максимално оптоварување мастило 4L/боја
Тип на мастило Мастило за сублимација
Ширина на печатење 1800 мм
Медиуми за печатење Хартија за сублимација
Максимално хранење Ролна со дијаметар од 35 см/150 кг
Трансфер на медиуми Менувач на креветчиња/автоматски систем за повлекување на затегнатоста
Сушење Надворешно интелигентно инфрацрвено греење и вентилатори за топол воздух интегрирана фен
Навлажнувачки режим Целосно запечатено автоматско навлажнување и чистење
RIP софтвер Поддршка Maintop6.0,PhotoPrint, Фабрика за печатење итн. Стандарден Maintop6.0
Формат на слика JPG, TIF, PDF итн
Оперативниот систем за компјутер Win7 64bit / Win10 64bit
Хардверски барања Хард диск: повеќе од 500G (се препорачува диск во цврста состојба), оперативна меморија 8G, ГРАФИЧКА картичка: ATI дисплеј меморија 4G, процесор: I7 процесор
Транспортен интерфејс USB 3.0 со голема брзина
Контролен дисплеј LCD дисплеј и работа со компјутерски софтверски панел
Стандардна конфигурација Интелигентен систем за сушење, алармен систем за ниво на течност
Работната средина Влажност:35%~65% Температура:18~30℃
Напон AC 210-220V 50/60 HZ
Систем за печатење 200W во мирување, 1300W работи
Систем за сушење 7000-8000 W
Големина на машината 3516*1650*1850MM/450KG
Големина на пакување 3762*1526*1881MM/550KG

Предности на машината

Оригинална глава на Epson
Оригинална глава за печатење EPSON i3200-A1 8 парчиња со уред за автоматско чистење и навлажнување
Увезена шина за водич
опремен со увезена шина за шина против бучава HIWIN и висококвалитетен валјак за штипкање.
Систем за автоматско ослободување на напнатоста
Системот за автоматско ослободување на напнатоста може ефикасно да го спречи наборот на хартијата за сублимација и да ја собере хартијата на повеќе од 15000 m
Индустриско пневматско вратило
Контролирајте го материјалот преку дефлација и наполнет со гас, а потоа затегнете ја хартиената цевка
Интелигентен инфрацрвен уред за греење
Контролирајте ја температурата и заштитете го материјалот за време на процесот на печатење

Детали за машината

печатач за сублимација UP1808 -алуминиумски CAPPING
назад навивам-2
печатач за сублимација UP1808 - клуч за итно стопирање
печатач за сублимација UP1808 - ролери за штипкање
печатач за сублимација UP1808 -платформа
печатач за сублимација UP1808 - ролери нагоре
печатач за сублимација UP1808 - сушење
интелигентна контрола на фен

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи