Индустриска машина за перење чорапи

Краток опис:

Индустриска машина за перење.погоден за текстилни производи, како што се чорапи, постелнина, ткаенина итн.

Различен капацитет може да се избере според вашите производствени потреби.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали за производот

Индустриска машина за перење
1. Индустриска машина за перење, изработена со висококвалитетен материјал од нерѓосувачки челик.Полиран.Нема оштетување од загадување на облеката
2. Автоматски тајмер за индустриска машина за перење, голем капацитет за перење.Низок шум.Помалку вибрации
3. Индустриска машина за перење со работни врати за безбедносен уред.За да се обезбеди безбедно работење
4. Напреден систем за контрола на температурата на индустриско перење.Процесот на плакнење за да се обезбедат резултати
5. Индустриска машина за перење за заштеда на енергија, лесно ракување и одржување.
Ставка ИНДУСТРИСКА ПЕРЕЊЕ НА ЧОРАПИ
Модел UP XPG-30 UP XPG-50 UP XPG-100 UP XPG-150 UP XPG-200 UP XPG-300
Капацитет за перење 30 кг 50 кг 100 кг 150 кг 200 кг 300 кг
Димензии на барабанот (мм) Φ640*840 Φ780*1000 Φ960*1420 Φ1020*1680 Φ1080*2000 Φ1180*2440
Брзина на ротација (мин.) 33 33 33 33 33 33
Состојба на греење Греење на пареа или електрична енергија (приспособливо)
Притисок на пареа (Mpa) 0,4~0,6 0,4~0,6 0,4~0,6 0,4~0,6 0,4~0,6 0,4~0,6
Напон 380V/3ФАЗИ 50~60HZ
Грејна моќност (kw) 45 KW 45 KW 60 KW 60 KW
Моќност на моторот (kw) 6P-1.1 6P-1,5 6P-3.0 6P-4.0 6P-5,5 6P-7,5
Потрошувачка на вода (кг) 520 600 900 1000 1430 година 2100 година
Внатрешни/надворешни материјали 1,5mm 304 нерѓосувачки челик 2mm 304 нерѓосувачки челик
Димензии (мм) 1560*1000*1300 1700*1300*1450 2200*1500*1700 2500*1600*1700 2900*1800*1800 3400*1800*2100
Вкупна тежина (кг) 450 800 1200 1850 година 2000 година 2800

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја