голема визија ласерски секач

Краток опис:

Печатењето со сублимација со боја на текстил со голем формат сега е многу популарно за производство на спортска облека, знамиња и банери, поради тоа што печатачите стануваат побрзи и поекономични.Единственото прашање што останува е како да ги исечете испечатените делови.Рачното сечење е премногу бавно, неконзистентно и трудоинтензивно.
Големата машина за визуелно ласерско сечење UniPrint го автоматизира процесот на отсекување на печатени парчиња ткаенина или текстил со сублимација на боја и брзо и прецизно, автоматски компензирајќи за какви било изобличувања или истегнувања што се јавуваат кај нестабилен или растеглив текстил - токму типот на ткаенини што се користат во спортската облека .


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Работна област 1800мм*1200мм Управувач Троцен
Тип на ласер Стаклена CO2 ласерска цевка Работна брзина 300-600 mm/s
Ласерска моќност 130 W Потребно е напојување AC110V~220V±5% 50Hz/60Hz 1фаза
Глави на ласер Двојни глави со двојни раце Поддржан формат AIBMPPLTDXFDST
Димензии 2420мм*2230мм*2730мм Точност на позиционирање ± 0,1 мм
Нето маса 950 кг Управувач Софтвер Руида
Систем за движење Чекор мотор Работна температура Минус 10℃~45℃
Систем за ладење 5200 Индустриски чилер за вода Работна влажност 5-95%
Вкупна моќност <2,5 KW (со исклучок на издувните гасови) Додатоци Чилер за вода, издувен вентилатор, компресор за воздух итн.
Апликација Текстилни ткаенини, PU кожа

Предности на машината

1. Заменети 7 работници за сечење
2. Автоматско хранење на материјалот
3. Софтвер за автоматско препознавање на видот
4. Време на поставување на дизајн со нула намалување
5. Совршено искривени обрасци сечење
6. Сечење на секаков вид текстил
7. Топла заптивка Без расипување на сечење на работ

Процес на сечење

слика 5

Детали за машината

детали за машината-2
детали за машината-3

машина-детали-41

Апликации

апликација

Производство

производство-2
производство-1

Проток на производство

производство-проток1

Работилница

работилница 1


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи