Ротирачки УВ печатач

Краток опис:

Ротирачкиот UV печатач UniPrint ви овозможува да правите отпечатоци на цилиндрични рамни предмети како што се шишиња со вода, лименки, стаклени садови, чаши, чинии, други производи за пијалоци и промотивни производи.Со висока резолуција за печатење од 900*1200dpi, печатачот обезбедува покриеност на печатење од 360°.


Детали за производот

Ознаки на производи

Ротирачкиот UV печатач UniPrint ви овозможува да правите отпечатоци на цилиндрични рамни предмети како што се шишиња со вода, лименки, стаклени садови, чаши, чинии, други производи за пијалоци и промотивни производи.Со висока резолуција за печатење од 900*1200dpi, печатачот обезбедува покриеност на печатење од 360°.

Параметар на машината
Ставка РОТАРИУВАЧКИ УВ ПРИНТЕР
Модел UP-360D
Конфигурација на млазницата Рико Г5и
Глава за печатење Количина 1~4 ЕЕЗ
Дијаметар на печатење 40mm~115mm
Должина на печатење 10mm~265mm
Заострен сооднос 0 ~ 5 °
Брзина на печатење 15"~30"/компјутер
Резолуција за печатење 960*900dpi
Метод на печатење Спирално печатење
Апликација: Различни цилиндрични, конусни производи како шишиња, чаши, чаши, чаши итн
Боја на мастило 4 Боја (C, M, Y, K);5 Боја (C, M, Y, K, W);6 Боја (C, M, Y, K, W, V)
Тип на мастило УВ мастило
Систем за снабдување со мастило Систем за континуирано снабдување со мастило
УВ систем за лекување LED УВ ламба / Систем за водено ладење
Систем за чистење Автоматско чистење со негативен притисок
Рип софтвер РиПринт
Формат на слика TIFF, JPEG, EPS, PDF итн
Напон AC110~220V 50-60HZ
Напојување 1000W (УВ СВЕТИЛКА 500W)
Интерфејс за податоци Гигабитен етернет
Оперативен систем Мајкрософт Виндоус 7/10
Оперативна средина Температура: 20-35℃;Влажност: 60%-80%
Големина на машината 1812*660*1820мм /300кг
Големина на пакување 1900*760*1920мм /400кг
Начин на пакување Дрвено пакување (стандард за извоз на иверица)
Ricoh-G5i-индустриска глава за печатење

Брза брзина на печатење

Ротирачкиот УВ печатач UniPrint ви обезбедува оптимална брзина на печатење.Печатачот користи технологија за спирално печатење од трета генерација.Следствено, потребни се околу 15 секунди за да се испечати шише 360°.Можете да печатите цилиндрични и конусни предмети од 40mm-115mm со голема брзина.Не треба да ја менувате конфигурацијата за ставки во овој дијаметар.

Конфигурација на мастило CMYK+W+V

Ротирачкиот инк-џет печатач UniPrint има конфигурации на мастило со цијан, магента, жолто, црно + бело и лак (CMYK+W+V).Комбинацијата на овие бои може да даде стотици уникатни нијанси.Со висококвалитетни мастила, можете да очекувате да добиете одлична сјајност на боите.На материјали со темна позадина, белото и лаковото мастило дава одлични резултати за печатење.

360 ротирачко UV печатење_ 3 слоја-мин
360 УВ печатење цилиндрична конусна чаша-мин

Супер перформанси на адхезија

Ротациониот УВ печатач UniPrint има одлични перформанси на адхезија;затоа, мастилото за печатење совршено се прилепува на подлогата.Тоа природно го зголемува животниот век на печатењето до одреден степен.Печатачот прифаќа единствена технологија за печатење во слоеви за да обезбеди целосна адхезија.

RIP софтвер

Rotary UV печатачот UniPrint има софтвер RIP (Raster Image Processor) кој ги конвертира векторските слики во растерски слики со висока резолуција.Софтверот ви овозможува да одговарате на бојата на постоечки дизајн.Тоа ви помага да ги креирате вистинските спецификации за боја.Покрај тоа, RIP автоматски ги пресметува потрошните трошоци.

RIPPRINT
ВРТАЧЕН УВ ПЕЧАТАР-ГОЛЕМИНА
шема на тек
Детали за ротационен УВ печатач-1
Детали за ротационен УВ печатач-2

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи