хартија за сублимација

Краток опис:

ДОСТАПЕН GSM: 30gsm,40gsm,50gsm,60gsm,70gsm,80gsm,90gsm,100gsm,120gsm


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Ширина (CM) Должина ( М ) GSM/M2 Секој картон СЗ (КГ) Големина на пакетот (CM)
30 (11,8'') 100 100 4 ролни 12 64*32*32
42 (16,5'') 100 100 4 ролни 16 46*32*32
52 (20,47'') 100 100 4 ролни 22 56*32*32
61 (24'') 100 100 2 ролни 11.7 64*16*32
80 (31,5'') 100 100 2 ролни 14 84*16*32
91,4 (36'') 100 100 2 ролни 20.85 94*16*32
108 (42,5'') 100 100 2 ролни 24.3 112*16*32
111,8 (44'') 100 100 1 ролна 13 115,8 * 16 * 16
130 (51,2'') 100 100 1 ролна 15 134*16*16
140 (55,1'') 100 100 1 ролна 16.15 144*16*16
150 (59'') 100 100 1 ролна 17 154*16*16
160 (63'') 100 100 1 ролна 18.5 164*16*16
170 (67") 100 100 1 ролна 19.5 174*16*16
180 (70,8") 100 100 1 ролна 20.5 184*16*16
190 (74,8") 100 100 1 ролна 21.5 194*16*16
320 (126") 100 100 1 ролна 34.5 324*16*16

Provide customized services and sample, if necessary, pls contact sales@uniprintcn.com
Прифатлива големина на Џамбо ролна/голем формат

Предности

Печатењето со пренос на сублимација на топлина е карактерот, сценографијата, како на пример со користење на инк-џет печатач со мастило за термички пренос за печатење во форма на пресврт на сликата на хартијата за пренос на сублимација, а потоа се загрева до 200℃ по опрема за термички пренос, мастило за термички пренос на сублимација на топлина на хартија ќе биде во форма на гасификација инфилтрација на подлоги, а сликата живописни цртежи и пренос на текстил, порцеланска чаша, порцеланска чинија, порцеланска чинија, метал и други материјали на нов процес.

Следниве предности на UniPrint хартијата за пренос на топлинска сублимација:
1. Одржувајте ја шемата со точни резолуции
2. Во големо печатење со мастило и печатење на целото дно без набори, не е лесно за виткање
3. Униформен слој, брза апсорпција на мастило, брзо сушење, мала деформација на хартијата
4. Трансфер на печатење ослободување во боја, стапката на пренос е значително повисока од слични производи на пазарот, стапката на пренос може да достигне околу 95%
5. Еднообразност на хартијата, стабилен квалитет
6. Долг век на складирање, светла боја, целосни детали, висок степен на обновување на бојата

Производство

сублимација-трансфер-хартија-11-мин
сублимација-трансфер-хартија-11-мин

пакување


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи