Бели чорапи памучни

Бели чорапи Памучни Избрана слика Брз преглед

Краток опис:

Ставка: Бели чорапи-обични памучни чорапи

Услуга: Прилагодено печатење

Состав на материјал: 85% исчешлан памук, 10% полиестер, 5% спандекс

Времетраење на примерокот: 3 ~ 5 дена

MOQ: 100 парови / Дизајн / Големина

Големина: унисекс.


Детали за производот

Ознаки на производи

Која е разликата од овие 2 модели

Празни бели памучни чорапи.Погоден за печатење бела или светла позадина или шарени дизајни
Празни бели памучни чорапи со внатрешен црн ластик.Погоден за печатење дизајни во темни бои.Специјално за дизајн со цврста црна боја.Ќе има подобар ефект при истегнување на чорапите.Чисто бели чорапи ќе истечат помалку бели додека се истегнуваат.Но, со внатрешен црн ластик ќе го реши овој проблем.
Тоа е само наше мислење од претходното печатарско искуство.Клиентот би имал свои опции според прифатливоста на ефектот на печатење.

тажно
7e82442f

Пакување

Пакет со поли торби (Прилагодено пакување се достапни со дополнителни трошоци)

Големина на пакување: 50*46*34CM/200Парови Тежина: 15KG

чорапи-макета-шаблони-покривка
LBSISI-Life-Clear-Sock-Packing-Bags-Opp-Plastic-Socks-Bag-Transparent-Bag-Packaging-Self-Adhesive-Seal.jpg_q50
Прилагодено-нов-дизајн-сива-табла-боја-печатење-чорапи-подарок-хартија-кутии-ракавици-пакување-кутија-со-лого-жешко печат
Bombas-Socks-Review-1
Чорапи_пакување_4_1

Време на испорака

Метод за плаќање

111

Испорака и транспорт

52
7af83859

Политика за враќање и враќање на средствата

Нарачка за прилагоден дизајн БЕЗ ВРАЌАЊЕ

Грижа

236 (1)

Линија за производство на чорапи

YYLINE (1)

За Digtal Printing на памучни чорапи

По долгогодишно истражување, најдовме врвни памучни предива кои се погодни за дигитално печатење.Како што сите знаеме, чорапите со сублимација за пренос на топлина се многу популарни на пазарот, но процесот на пренос на топлина е погоден само за полиестерски чорапи или чорапи со висока содржина на полиестерско предиво.За памучни чорапи, преносот на сублимација не е изводлив, затоа препорачуваме дигитално печатење 360, кое може да се примени на полиестерски чорапи, памучни чорапи, чорапи од бамбус влакна, волнени чорапи и други материјали.Општо земено, во споредба со полиестерските чорапи, процесот на печатење на памучните чорапи е многу покомплициран од полиестерот, бидејќи памукот е природно влакно, и треба да имаме процес на предтретман и последователни процеси како што се бришење, перење итн за да ги завршиме готовите производи.Ефектот на печатење на памучните чорапи е неверојатен, готовиот производ има светла боја и силна издржливост на бојата.

If you want to know more about digital print socks, please contact us  lily@uniprintcn.com


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја